Magura HS33 Race Line

#1
W pewnym momencie naszedł mnie pomysł, aby do STSa przykręcić Magury (w celu przełamania jego czarnej jednolitości). No i jeszcze wyszukałem piękną tuningową klamkę Kooka do tychże (lewą), przykręciłem na szybko Magury, zmieniłem manetki i niby już, ale postanowiłem wymienić przewody na nowe. Oczywiście sprzedając swoją poprzednią Magurę (czego bardzo żałuję) pozbyłem się całego service-kitu, więc okazało się, że nie mam odpowietrzników, węży gumowych ani też strzykawek co o tydzień przesunęło procedurę odpowietrzania. Wczorajszego wieczoru miałem już wszystko no i się zaczęło.
Błękitna krew była wszędzie, na podlodze, na stole, na zabawkach psa pesty i psa elmo, tylko nie w misce do zlewania płynu. Oczywiście zapomniałem ustawić klamkę poziomo. Potem okazało się, że mam za krótką strzykawkę. Poszły dwie rolki papieru toaletowego. Ja się starzeję. No po prostu wszystko szło pod górę. Po operacji okazało się, że tuningowa klamka działa mizernie (co byłlo napisane we wszystkich opiniach dot. tych klamek, ale kto by w to wierzył). No i na koniec trzeba było przełożyć klamki i powtórzyć całą operację odpowietrzania jeszcze raz.

No ale wstępnie działają :-)

#3
Odpowietrzanie Magury to wbrew pozorom nie jest taka banalna rzecz - zawsze się może jakiś pęcherzyk powietrza uchować i już klamka mięknie. I wtedy wnerw murowany, bo zaczynamy wszytko od nowa. A straty w płynie były (w płynie, oraz dywanie/wykładzinie/meblach.ścianie - niepotrzebne skreślić:)

A co do klamki Kooka - może chociaż ruchomą część da się wsadzić do klamki Magury?
Masz może możliwość zmierzenia średnicy cylinderka/tłoczka w klamce?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#7
Przypuszczam, że Onza mogła sobie zrobić swoją własną średnicę tłoczka - i jest albo za mała, albo za duża w porównaniu do HS33.
Możliwe też, że średnica jest taka jak w starych HS22 (średnica tłoczka w klamce jest dokładnie taka sama jak w szczękach). Bo właśnie HS22 są dość słabe.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#10
Witam.

A znacie może jakiś sposób na self-made servis kit albo jakiś tani pasujący do magur??

Kupiłem ostatnio HS33 w wersji Tomac'a i chyba będę chciał wymienić kable bo przedni jest za krótki a tylny za długi...

No i może znacie jakiś sklep gdzie tani(jak na magurę oczywiście) dostanę kable, klocki (czerwone bo mam z tyłu i jest git a z przodu czarny srednio działa)??

A no i jeszcze może jakiś poradnik jak je ustawić...

Właściwie to moje pierwsze hydrauliki bo tarcz nie lubię i proszę powiedzcie co wiecie bo mam milion jeden pytań...:D

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#11
Takie kity własnej roboty są w dużej ilości na allegro - za około 30zł.
Nigdy takich nie używałem, bo miałem oryginalny zestaw, ale raczej nie powinno być problemu z odpowietrzeniem. Ale trzeba się liczyć z tym, że za pierwszym razem może nie pójść wcale gładko i zmarnuje się sporo płynu, a hamulec i tak będzie miękki na klamce (zapowietrzony). W ten sposób wiele osób zraziło się do Magury. Nauka kosztuje. Jeśli nie będziesz często zmieniał płynu, to zdecydowanie bardziej opłaca się raz w roku odwiedzić serwis. Koszt wymiany płynu to zwykle koło 30-40zł z płynem, a nie musisz kupować ani płynu, ani zestawu.

Instrukcja serwisowania jest tutaj.
Trzecia strona w google :)
http://www.birota.ru/manuals/magura/rim ... manual.pdf

Klocki mam nowe oryginalne na zbyciu, ale zielone - na trudne warunki.
Mam 4 sztuki.
Jakby coś, to pisz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
cron