Amortyzator RETRO mtb

#1
Cześć koledzy,
natknąłem się na taki amortyzator jak na obrazku. Dowiedziałem się, że jest stalowy, a nie jak teraz większość z aluminium - nie wiem tylko czy jest ze stali cr-mo czy ze zwykłej taniej hi-ten. Czy orientujecie się może co to za firma - może wtedy by dało radę dotrzeć do informacji. I według Was - czy jest to wyrób godny zainteresowania czy bubel? Dodam, że wg mnie by pasował do mojego mtb, który jest z lat 90-tych.
Czekam na Wasze opinie i pozdrawiam !
Załączniki
114177717_3_1000x700_amortyzatory-warszawa-rowery.jpg
amm.jpg
am.jpg

#3
Ale może jest to solidna robota? Tylko no właśnie czy to stal cr-mo ? A jakby lagi były długie wewnątrz to może po zmianie sprężyny na dłuższą byłby większy skok amora.

#5
Piotr - czasem jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, to lepiej zamilknąć. Powaga.

A jeśli chodzi o amorka - to wszystko co pisze Skolioza to prawda. Popatrz zresztą na haki - ten widelec to pospawanych ze sobą kilka stalowych rurek i płaskowników. Sztywności w tym nie będzie żadnej. Do tego nie ma tłumienia (sama sprężyna może przyprawić o wybicie zębów na dziurach) i pewnie po włożeniu na wagę ze 2,5 kg masy wyjdzie. Skoku samą sprężyną też się nie powiększy, bo przecież w goleniach musi być ogranicznik wysunięcia. Jednym słowem - szkoda zachodu z tym "amortyzatorem".
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#6
Dzięki Skolioza i Focker za odpowiedzi - daruję sobie tego amora i będę szukał jakiegoś innego w dawniejszym, bardziej klasycznym stylu. Wasze odpowiedzi były konstruktywne i coś wnoszące w temat zagadnienia przeze mnie poruszonego.
Pozdro
cron