CORRATEC HARDBOW

#1
Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum ale retro rowerami mtb interesuję się od dawna, przewinął sie przez moje ręce już gt outpoust, potem avalanche a obecnie karakoram.
ostatnio zaszalałem i pozwoliłem sobie na kupno czegoś takiego
http://www.aukcjoner.pl/gallery/005715169-.html#I1
najpierw kupiłem, a teraz zastanawiam się , czy warto było,
rower ma małe wady ale całościowo jest sprawny.
Nie wiem, czy z czasem będzie miał jakąś wartość kolekcjonerską i czy nie straci na swojej wartości po drobnych modyfikacjach.
Myślałem o zmianie charakterystycznej dla corrateca kierownicy na prostą i pozbyciu się żółtych klamek i hamulców ( niestety żółte opony są do wymiany, a nigdzie nie dostanę nowych w tym szalonym kolorze).
to chyba na razie tyle, oczekuje na opinie i nie obrażę się, gdy ktoś mi napisze o nietrafionym zakupie o którym zadecydowało też to , że śmigam na współczesnym superbow fun.
Pozdrawiam
Andrzej from Łódź
andy kaufman

#2
Witam,

Też się na niego czaiłem ale cena trochę przerosła moje oczekiwania i odpuściłem
A czy było warto to ciężko powiedzieć myślę, że jak ktoś by się uparł to może za 100/150 zł mniej trafił by taki sprzęt

Generalnie na wartość kolekcjonerską to ja bym w tym przypadku nie patrzył chociaż jestem "nowy" w temacie i mogę się nie znać

Jaka jest waga całości ? Sprzedawca nie był w stanie mi tego powiedzieć ;-)
Treczysko 7000 ZX '98

#4
absolutnie nic w nim nie zmieniaj(wierzę,że to zestaw fabryczny)uwazam że ta firma robiła wtedy najbardziej design'erskie rowery(i 'własne' części!!!),jedyne co musisz,to...znależć takie same opony,a z tym nie bedzie łatwo:-/

pozdrawiam z teo
śmietnik to nie retro!

#5
ważyłem rower bez pedałów i wyszło niecałe 13 kg, po wymianie kierownicy na prostą będzie trochę mniej więc tragedii nie ma. Gdy znajdę czas, to dokładnie rozbiorę cały rower by zważyć ramkę ( podwójnie cieniowane tange)
Jestem zły na sprzedawcę , ponieważ nie napisał nic o pogiętych blatach, porysowanej a w zasadzie zdrapanej nalepce "hard bow" po prawej stronie, mocnych obiciach od łańcucha,
rozdartej oponie przy drutach (3-4 cm) .
Więc pozostaje mały niesmak po tej nie do końca udanej transakcji
andy kaufman

#6
ostatnio sprzedawcy robią w "buca " kupujących że tak powiem dosadnie, jeśli kupiłeśprzez Allegro mozesz zgłosić niezgodność towaru z opisem i żądać obniżenie ceny , kierując sprawe przez Allegro, zazwyczaj to działa , goście sie boją reakcji od allegro , za oszustwo.
www.velotech.pl

#7
właśnie z kierownicą mam największy dylemat czy jest ona charakterystyczna tylko dla corrateca?
nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek będę ubolewał nad brakiem żółtych opon mtb na rynku
a jedyne co chciałbym wymienić to siodełko, które jest plastikowe i tandetne- na jakiegoś flita
andy kaufman

#11
Ja nie mam - zamiast lekkiego, twardego siodła i pampersa wolę cięższe ale wygodne ;-)

an84pl, jak tam rozwiązałeś sprawę ze sprzedawcą?
jakbyś zostawiał sobie tego Hardbowa to jestem zainteresowany wszelakimi kolorowymi częściami z niego ;-)
--
Cypis

#13
Sprzedawca zgodził się jedynie na zwrot 100 zł lub całkowite odesłanie roweru, oddawać go nie chcę,
gdy opony się rozpadną, to zostaje mi wymiana na czerwono-czarne kendy

http://kenda.pl/uploads/images/produkty ... d%20ZW.jpg

chwilowo założyłem czarnego flita z mojej szosy, ale upoluję coś niedługo na allegro, poniżej 60 zł da się kupić dobrego flita, nawet mam jednego na oku, ten żółty piękny ale za drogi dla mnie.
Kierownicę zmieniłem na prostą i rower stracił na uroku, powrócę do oryginalnej, która wzbudzała zainteresowanie .
andy kaufman

#16
Żółta Judy '96 czy Quadra tu w ogóle nie pasują. Nie ta epoka, nie ten czas, nie ten dizajn ;)

Tutaj zdecydowanie żółto-czarna Judy Sl 97 (żółto - złota 98 też, ale mniej) albo Indy Sl. Z tym, że Indiego nie polecałbym z uwagi na wiotkość i brak tłumienia.

No i do tych żółtych amorów przydałoby się jednak zachować żółte opony. Bez nich kiepsko to może wyglądać.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
cron