#32
Widelec votec wygląda przepięknie. Cena jego i dostępność skutecznie mnie odpychają. :-)

Coś się wymyśli, przy dwupółce się nie upieram, miałem i założyłem i mi się spodobało. Założę inny, może będzie lepiej :lol: dobre Wasze rady zawsze wezmę pod uwagę :-P

#35
Ta rama chyba nie ma geometrii pod dwupółkowego Voteca - ale może warto pogrzebać gdzieś na niemieckich stornach? Jakieś katalogi, stare zdjęcia, odrestaurowane rowery?

Tu jest staruszek - może da się jeszcze dalej do czegoś dogrzebać?
http://bikemarkt.mtb-news.de/article/11 ... suspension
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#36
Pisz na priv jak chcesz :-)

Focker zupełnie nie tak to wygląda. Zobacz sobie fotkfotki tego f7 co u mnie na olx stoi. Tam główka jest bardzo wysoko. Te rowery z normalnym amorem pikuja w dół

Ja po pewnych doświadczeniach z votec iem chętnie sprawił bym sobie taki tylko większy niż F'ka bo tam z długości mi brakuje. Frameset jest piekielnie lekki mimo dużego skoku. No i full.

Na kartoflanych oponach i bez jakiegokolwiek dbania o wagę wyszedł całkiem nieźle..
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#39
około 5 cm za duży skok do tej ramy.
Geometria Ci siadła, spróbuj podjechać pod stromy stok
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#41
HI5 wyleciał choć bardzo mi się podoba :-x

Wleciał SID ale wylatuje bo bardzo mi się nie podoba, za dużo ma ustawień, a poza tym odnoszę wrażenie, że się pode mną złamie :oops:

Wlatuje coś pancernego, na czym jeździłem i dobrze mi z tym było, co naperwno mocno skrytykujecie :oops:

#42
Wleciał SID ale wylatuje bo bardzo mi się nie podoba, za dużo ma ustawień, a poza tym odnoszę wrażenie, że się pode mną złamie :oops:
Nawet nie wiesz co to za dobrodziejstwo mieć powietrzny amortyzator szczególnie takiej klasy, te regulacje to największa zaleta. Ciśnienie, poziom oleju, tłumienie odbicia i dobicia, blokada, floodgate,talas i kupa innych.
Niewiem jakiego masz sida ale to są wspaniałe amory tylko trzeba sie znać mocno na serwisie.
W sidzie nie ma dużo do kombinowania raz ustawiasz i już. Zależy tylko jaki.
Jak masz zbędnego to może przygarnę.

Pochwal sie co tam wsadziłeś co ma sie nie spodobać.

#43
Sid rzeczywiście może sprawiać wrażenie wątłego. Jeśli nie będziesz jedździć non stop góra-dół, nie pojedziesz na duże drop'y albo nie pojedziesz na singla (level ostre DH ) to nic się nie stanie :-)

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#44
Niejaki SID RACE jest w moim posiadaniu. Zdjęcie na rowerze wrzucę jutro.
Teoretycznie jest fajny, lekki i w ogóle :-D ale ja naprawdę jestem mało wymagający, żaden ze mnie profi biker, i dobrze mi się jeździło na amorkach typu: SR Epicon, RS Tora, RS Dart 2. No i jeden z nich zawita wnet :-) .

#45
SR Epicon, RS Tora, RS Dart 2. No i jeden z nich zawita wnet :-) .
Mam nadzieje że nie epicon.
Sid rzeczywiście może sprawiać wrażenie wątłego. Jeśli nie będziesz jedździć non stop góra-dół, nie pojedziesz na duże drop'y albo nie pojedziesz na singla (level ostre DH ) to nic się nie stanie :-)
Imo bardziej tarcza 203mm i duży hamulec go załatwią.

Ps. Ile za sida?

#48
Kupa, kupa, kupa.


Dla tych o bardziej wyczulonych dodam że chodzi oczywiście "kupę źle działąjącego żelastwa" :-)
Nie przesadzaj.
Tora i dart są ciężkawe ale były też solo air chyba. Wiadomo że to nie reba/fox/sid ale jednak działa i sie nie rozleci. Do rs jeszcze części sie dostanie. Imo jak rekreacyjnie amatorsko to tora i dart jak najbardziej.
Epicon to jednak suntour i tutaj jest lipa z częściami ale uszczelki gdzieś widziałem do niego.

#51
Piwoty w torze są,

Korba słabo wygląda, muszę trochę pojeździć aby się upewnić czy mi pasuje czy nie.

Wasze (i nie tylko rowery) są piękne, niektóre nawet nieprzyzwoicie. Ja nie mogę mieć takiego ładnego. Szkoda by mi było na nim jeździć :cry:

#52
Cichy pisze:Ja nie mogę mieć takiego ładnego. Szkoda by mi było na nim jeździć :cry:
Właśnie to. Kilka razy się na tym złapałem. A ja ponad wszystko wolę jeździć niż patrzeć.

#54
Piękna ramka i ładnie się zapowiadało z tym bomberem. Nawet jakby z przodu była tarcza to na tył jakieś ciekawe kanty nie shimano można by dać. Ta tora, sztyca, siodło, kiera i korba kompletnie nie pasują. No i ten czerwony pancerz :)
allegro
rowerki

#55
Z bomberem nigdy się nie zapowiadało (przynajmniej u mnie) bo ja nigdy go nie miałem, amor był założony przez sprzedającego ramę tylko do zdjęcia .

Canty nigdy nie wchodziły w grę, mam do nich uraz jeszcze z lat 80tych (choć w moim rowerze z 94roku spisywały się nieźle).

Magury HS22 po małym serwisie jak na razie są wystarczające :mrgreen: , jedynie muszę zamówić kolejną oliwkę bo olej wycieka :-x

Białe trytki są chwilowo (brak czarnych) i z prawej goleni dolnej odkleiłem naklejkę bo była niefajna i czekam na nowe.

Aktualnie rower prezentuje się następująco:
Załączniki
upload_-1 (1).jpg
upload_-1.jpg