RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zdjac korbe z urwanym gwintem?
Autor Wiadomość
zimny 

Wysłany: 2010-05-02, 16:03   Jak zdjac korbe z urwanym gwintem?

Problem jest nastepujacy - nieopatrznie zakrecilem do roweru korbe w ktorej zerwany jest gwint ;( [tak ze sciagacz wypycha samego siebie]...

w moim przypadku jest to prawa strona i spokojnie bym sobie poradzil wykrecajac caly suport - gdyby nie jego ch*jowa proweniencja - shimano serii LP na 73mm w ktorym miska z kolniezem opiera sie na lewej stronie...

nie mam pomyslu - probowac to jakos zbic? POMOCY PLIZ ! nie dosc ze pogoda pokrzyzowala mi plany wyjazdowe, korzonki odezwaly sie przy pracy w mokrym i zimnym garazu a tu jeszcze ten pieprzony suport...

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2010-05-02, 17:03   

metoda pierwsza - zbić korbę od strony mufy używając tępej przedłużki
metoda druga - zalać penetratorem i z odkręconą śrubą mocującą iść pojeździć Max do 3 dni powinna zejść

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

zimny 

Wysłany: 2010-05-02, 17:33   

jazda odpada bo rama jest zdekompletowana - znaczy "nie posiada roweru";P

od strony mufy? tzn. z lewej strony patrzac na prawa - tak? jaka tepa przedluzka? do czego przedluzka?;)

dziki z gory

focker 
Doktor Resor

Wysłany: 2010-05-02, 20:35   

Jeśli Ci się będzie chciało, to idź z ramą do pierwszego lepszego mechanika samochodowego, żeby na korbę założył duży ściągacz do łożysk. Zaczepi się na pająku i ściągnie korbę przez otwór na kwadrat.

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2010-05-02, 21:26   

zimny napisał/a:
jazda odpada bo rama jest zdekompletowana - znaczy "nie posiada roweru";P

od strony mufy? tzn. z lewej strony patrzac na prawa - tak? jaka tepa przedluzka? do czego przedluzka?;)

dziki z gory

przykładasz w okolicy osi / pająka od wewnętrznej strony korby coś tępego (trzonek od młotka, ew bardzo tępy śrubokręt) i ładujesz w drugi koniec tak aby zbić korbę Nie musisz manewrować młotkiem między rurkami ramy, masz przestrzeń i możesz stuknąć jak chłop ;-) )
Patent Fockera także wart rozważenia - w zasadzie metoda 100% bezpieczna dla korb

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Cezary Czapski 

Wysłany: 2010-05-02, 22:00   

Ja używam zapalniczki. Płomień na zewnątrz korby dookoła w miejscu mocowania, tak aby nie podgrzać osi. Po minucie i pryśnięciu penetrantem/odrdzewiaczem ściągam jedną ręką z przodu, a z tyłu pomagam sobie klinując trzonek młotka (mała dźwignia). Wadą jest okopcona korba do czyszczenia i zapalniczka może się podtopić.

rurokura 

Wysłany: 2010-05-03, 00:40   

żeby komplet był
w serwisie powinni mieć ściągacz do zepsutych korb -ma większy gwint o szerszym skoku i bodaj gwintownik
używasz jak normalny ściągacz -miałem ten sam problem ,kumpel mi pożyczył i bezproblemowo "puściła"

zimny 

Wysłany: 2010-05-04, 00:54   

dzieki za rady - zaczne chyba od opalania;)

lyssy23 

Wysłany: 2011-06-02, 00:06   

Helo, kup, pożycz tego typu sciagacz http://allegro.pl/hit-sci...1624670509.html
w sumie może lepiej 3 ramienny i korbe sciagniesz bez zadnego problemu.

zimny 

Wysłany: 2011-06-02, 00:10   

kupilem , zobacze, dzieki za cynk!

lyssy23 

Wysłany: 2011-06-02, 00:14   

Może tylko wystąpić kwestia czy jest wystarczająco dużo miejsca między ramą a korbą żeby wcisnąć te łapy ściągacza. Tą aukcję to tylko poglądowo wkleiłem ale mam nadzieje że spasuje.

zimny 

Wysłany: 2011-11-09, 21:33   

zdaje relacje - na allegro jest baaardzo duzo roznego rodzaju sciagaczy (haslo "sciagacz" w dzialach "dom i ogrod" oraz "motoryzacja"). ceny od 7 do okolo 750pln...

od razu mowie - ten 2-ramienny za 7pln nadaje sie chyba tylko do sciagania wieczek z jogurtow.... zenada.

Odpowiedz do tematu