Optymizm w terenie ! Velo Shauff Highvoltage 1990

#1
Hej !

Tak się poskładało, że startuję z nowym projektem. Znalazłem na allegro jakiś czas temu ramę Shauffa w super stanie, kolorystycznie mi sie strasznie spodobała tylko nie było funduszy, a w szopce stał ostatni mój rower z lat ponad 2000. Udało się go sprzedać i nareszcie z czystym sumieniem mogę składać rower z amorem typowo do ciorania po lesie :)

Rama jeszcze do mnie nie dotarła, ale chciałbym już zacząć kompletowanie osprzętu. Chcę go postawić całego na deore xt z 1992. Na dobry początek zdobyłem przerzutkę z tej serii, z krótkim wózkiem, od niezawodnego zaopatrzeniowca Corrado ;). Reszta rzeczy, których potrzebuje pojawi się na liście pod opisem i będę ją aktualizował na bieżąco.

Wszelkie rady i pomysły mile widziane. Założenie mam póki co takie, że rama jest kolorowa i chciałbym go stworzyć całego jako rower nietuzinkowy i optymistyczny, z niezawodnym osprzętem do górskiej jazdy.
Amor planuje mu wsadziś RS Maga 21 w kolorze "złotawym" albo coś tego typu, rurki i obręcze czarne. Do tego myślałem o jakiś akcentach purpury w nawiązaniu do koloru napisu lub akcenty niebieskie w odniesieniu do niebieskawej połowy roweru. Co sądzicie?? ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 15:20 przez Soro, łącznie zmieniany 2 razy.
Załączniki
rama.jpg
92 xt.jpg

#5
fajnie ,że ten frejmset trafił tu na forum!
Chętnie zobaczę to na amorze -sam obecnie jeżdzę na w zasadzie identycznym schauffie ,tyle ,że tradycyjnie na kółkach 28 i z szosowym widelcem. Ramka jest dość krótka ,ale klocowata -myśle ,że z amorem powinno to zagrać

Co do osprzętu -dobry kierunek ,ale z doświadczenia -jeśli chcesz mieć wszystko w komplecie -to polecam zakupić cały rower na xt -zimową porą i przeszczepić -będzie taniej ..

#7
Coś tam powoli się zaczyna zbierać z osprzętu, ale wszelkie propozycje chętnie rozpatrze. Rama mi się podoba kolorystycznie, na pewno jest inna i w super stanie, ale oczywiście nie każdemu się musi podobać i być może dlatego wisiała przez jakiś czas na aukcji ;-)

#10
Soro pisze: zdarzyło ważyć samej ramy bo jakoś nie specjalnie tym się kierowałem przy wyborze
i slusznie, akurat masa samej ramy najmniej istotna, kola, korby, to ma znaczenie , a nie 300 gram w jedna czy druga na ramie ;)

#13
Nie ma za wiele czasu ostatnio, tylko części przychodzą pocztą, rozpakuję i na razie odstawka. Po weekendzie ruszę z pracami. Teraz na szybko zdjęcia ramy prowizorycznie postawionej na kołach dla przedstawienia geo.

Zważę ramę w wolnej chwili, ale ze sterami i widłem nie sprawia wrażenia bardzo ciężkiej ;-) Jedyne czego się obawiam to czy mi rozmiar podejdzie bo jest mocno na granicy 18-19 cali. Najwyżej pójdzie dłuuugi mostek, bo kolorysytka i wykonanie ramy strasznie mi się podoba.

Są też koła, na piastach xt 730, 732 i obręczach araya 17, do niedawna do obejrzenia w galerii Ojca Dyrektora ;-)
Załączniki
PB080002.JPG
PB080003.JPG
Trzeba będzie dopompować(wstępne ustalenia) bo chodzi dosyć miękko
PB080016.JPG
Krótki wózek z jaszczurami

#19
Jest wynik ważenia ramy. Ciężki szok - dosłownie. Rama z miskami sterów waży 3900g ! Ale trudno, nie poddaję się, w tym tygodniu planuję go poskładać bo kolorystyka wyjątkowo mi się podoba. Jeśli tylko rozmiar nie okaże się zbyt mały i niewygodny rower zostaje ;-)

#23
Niezły klocek :) GF Mirage od jacoba waży niecałe 2600 ale o wiele mniejszy rozmiar. Dzisiaj odbieram z malowania więc zobaczymy ile będzie po.

Schauff bardzo ładny, fajne malowanie i super stan. Woskowałeś / nabłyszczałeś ją może jakąś pastą? W sumie przydałoby się, wiele to nie kosztuje a zyskuje na wyglądzie.
allegro
rowerki

#24
Jeszcze nic z nim nie robiłem, ale dziś przed wyjściem do pracy odebrałem części także czekam tylko na stery i lecimy. Dziś wieczorem pewnie się wezmę za czyszczenie wszystkich części i na dniach będę składał. Wrzucę fotki na bieżąco ;-)

#27
Zmień ustawienia dostępu do albumu ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#28
Baaaardzo powoli, ale idzie do przodu. Spd i klamkomanetki w częściach, większość wyczyszczona, ale dosyć mozolna robota bo kosztem niskiej ceny osprzętu jest stracony czas na czyszczenie. Jak przyjdą pocztą śrubki to będę składał w całość ;)
Załączniki
PB140014.JPG
PB140015.JPG
PB140018.JPG
cron