Alpinestars Cro-Mega DX 1991

#1
Rower roku się wybiera, a ja jeszcze nie wrzuciłem mojego sprzętu :mrgreen:
Chciałem się pochwalić rowerkiem, który wpadł do mnie za pośrednictwem Corrado - dzięki!
Kupiłem go chyba z pół roku temu, ale jakoś nie mogłem się do niego zabrać - więc czas najwyższy.
Na początek stronka z katalogu:
Obrazek

full dx,
Jest to rok 91szy, cro-mega z 92 miała już rurki True Temper. Wagowo jednak tragicznie nie jest.
Dla klimatu pieśń z epoki - http://www.youtube.com/watch?v=CpK2h9UMmZE :mrgreen:

Zdjęcia z aukcji, rowerek w początkowym wyglądzie:
Obrazek

Obrazek

Co widać powyżej - niestety rower chyba stał na jakimś balkonie, i jedna strona prawie w całości (mowa tu to różowych kolorkach) wyblakła, dobrze to obrazuje koszyk na bidon ;-) . Druga jest w miarę ok.
Właściciel niezbyt dbał o tego złoma - dla przykładu łańcuch, totalnie zaśniedziały zabrudzony, skorodowany,nie wiem jak to nazwać - lecz zupełnie niewyciągnięty. Albo też suport, który ledwo się kręcił.
Po kilku godzinach spędzonych na wdychaniu ropy, rozpuszczalników i innych benzyn ekstrakcyjnych wszystko już ładnie lśni.


Generalnie ramka to kawał solidnej roboty, w niektórych miejscach jest widoczna ruda, ale nie ma jakichś głębokich ognisk. Specyfikacja jest w większości taka sama jak w katalogu - zmieniłem jedynie sztycę (oryginalna była ucięta jak do jakiegoś bmxa), pancerze i linki; siodełko i spd założone tylko tymczasowo. Sztyca psuje trochę ten katalogowy, czarny image ale nie mogłem niestety znaleźć niczego innego - może się pokuszę o zmianę reszty rur na srebrne alu.
Plusem są jeszcze oponki w świetnym stanie.

Do roboty są niestety stery ( mają spore luzy), sztyca do skrócenia o jakieś 2 cm, i to na razie tyle.


FOTY
(i w prawo)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-12-13, 14:00 przez kaczko, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Scott Superamerican 1994
Alpinestars Cro-Mega DX 1991[/b]
Alpinestars Al-Mega 1991

#7
Potwierdzam że bardzo ładny. Mają coś w sobie te A-stary. Muszę dodać że Corrado to człowiek instytucja na tym forum, też niedługo będę dłubał przy rowerze za jego pośrednictwem :-)

#10
ujednoliciłbym wieszaki i dodał zaślepki do korb :-)

poza tym to muszę powiedzieć, że to jest mój ulubiony sposób działania - rower wygląda epokowo. ale nie jest przesadnie katalogowy

#12
Śruby na imbus 8 (uszczelniające) wpisują się w to co lubię - one są bardziej praktyczne i to taka drobnostka.. poza tym łączą fajny wygląd i uszczelnienie. Rozejrzę się za tymi oryginalnymi nakrętkami jeśli znajdę to Ci wyślę (te na 2 dziurki) - ona są plastikowe metalizowane nawiasem mówiąc. była też wersja na imus 5 - też metalizowana plastikowa, dawali je do starszych rowerów, gdzie mt60 robiło za część grupy deore a nie DX.

A i napisz mi PM jakich wieszaków potrzebujesz czy chcesz te zawieszkę jak z przodu czy taki jak z tyłu - a wtedy jaka długość A B C czy D

swoją drogą:
http://www.mtb-kult.de/smilie-kurbelsch ... r-neu.html

#20
dzięki, to jest maszyna w stylu 'o, fajna pogoda, idę na rower',
bez godzinnych przygotowań, dopieszczania, regulowania przed każdą jazdą.
Wszystko działa, i mogę nawet narzędzi ze sobą nie zabierać, bo wiem, że ten rower jest pancerny, niezawodny :)

Dezent, to jest zastosowane raczej ozdóbka niż coś, co rzeczywiście pomaga ;) na problemy z hamowaniem, bynajmniej, nie narzekam - nie ważne czy w błocie, czy na suchym. Kiedyś może go przełożę na tył, czas pokaże :mrgreen:
Obrazek

Scott Superamerican 1994
Alpinestars Cro-Mega DX 1991[/b]
Alpinestars Al-Mega 1991

#25
Ze sztycy "Zoom" już zmyty, tażke ciiii :mrgreen:
A sama w sobie jest niegłupia, ma takie fajne pokrętełko (zamiast drugiej śruby) do regulacji kątu siodła.

A propos siodełka, to muszę przyzać, że to najwygodniejsze z moich siodełek. Nawet jakieś WTB z kanałami, strefami miękkości się nie umywa do niego. Niestety (a może i stety :mrgreen: ) pseudoskórka na wierzchu kończy swój żywot i trzeba będzie szukać czegoś innego.
Obrazek

Scott Superamerican 1994
Alpinestars Cro-Mega DX 1991[/b]
Alpinestars Al-Mega 1991

#27
Miodzio ta Alpina :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#29
Kaczko, tak się właśnie robi dobre rowery jak to zrobiłeś.
Mimo wieku można, Hubert ucz się od Kaczka.
Gdybym miał miejsce i HAJS (a właściwie bogatych starych w tym wieku) to bym zrobił tak że by połowie forum kopara opadła a tak to balans jest... (Zastanawiam sie czy na zlot wyruszyć czy mieć na nową rame hmm...)

Kaczko mi sie alpinka podoba i nie spier... tego ;-)