RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Heavy Tools HT Comp
Autor Wiadomość
elziomallo 

Wysłany: 2012-03-31, 12:14   Heavy Tools HT Comp

Kuzynka zabrała mi aparat, więc wrzucam na zachętę foto z telefonu a więcej zdjęć i treści w poniedziałek.

Postarałem się znaleźć jakieś ładne miejsce na zdjęcia, w mojej okolicy bliskiej jest jedno takie ;] Gdy przybyłem do Wrocławia to myślałem że to kościół, a tu zonk, wieża ciśnień ;D Jest piękna, obecnie jest w niej jakaś burżujska restauracja gdzie można sobie weselicho sprawić. Niestety jest tak wielka, że nie zmieściła mi się w kadrze a bałem się dalej odchodzić bo rower bez opieki ;D

Fotograf ze mnie kiepski, ale się starałem, chociaż niestety zdjęcia urody tego roweru nie oddają.

https://picasaweb.google.com/107118639038440400127/PFKjgF?authuser=0&feat=directlink

To będzie tak:

Rama- Heavy Tools, Ishiwata Croston 019E Quattro Butted
Widelec- Cr-mo 1,1/8 triple butted
Napęd, hamulce, piasty- Deore DX
Stery: Ritchey Logic
Obręcze: Ritchey Vantage Comp czarne! (pierwsze widzę)
Opony: Ritchey Megabite
Sztyca: HeavyTools=Kalloy=Ritchey = fajna tylko trzeba mocno dokręcać.
Pedałki: Wellgo

Mnie zastanawia skąd oni biorą 20-letnie rowery w takim stanie? Tak błyszczącego DXa (foty nie oddają) jeszcze nie widziałem, perfekcyjne działanie potwierdza faktycznie niski przebieg. Rower jest przeze mnie troszkę rozdziewiczony, niestety sam się prosi żeby w teren wjechać to i błotka trochę się zebrało. Rama wydaje się dość sztywna, i chociaż teoretycznie mała na mnie (44 c-c) to dobrze mi się na nim jeździ. Wizualnie jak dla mnie bomba, gdyby jeszcze kilka różowych drobiazgów na nim powiesić.
Bardzo podoba mi się tylny wieszak, dlatego dokładnie go obfociłem.

Byłby pięknym kandydatem na mojego retrogórala (chciałbym zredukować ich liczbę do jednego), niestety retrogóral z założenia ma być również zimówką a mnie by go chyba było szkoda na zimówkę. Zresztą ostatnio za sprawą jednego kolegi sprawy zmieniają się jak w kalejdoskopie i nie mam pewności na czym będę jutro jeździł ;D Póki co główny cel- ratunek przed barbarzyńcami zdaje się że został spełniony. A ja powoli się już gubię- wczoraj np. w czasie nauki siedziałem w jednym miejsc nie ruszając się z fotela, bo gdzie nie spojrzeć to fajny rower stoi i już człowiek rozproszony ;D
Ostatnio zmieniony przez elziomallo 2012-04-02, 21:08, w całości zmieniany 4 razy  

jacob 

Wysłany: 2012-03-31, 12:19   

tak więc powstaje Wrocławski Klub Ishiwata ;-)

elziomallo 

Wysłany: 2012-03-31, 14:25   

Uwaga rebus, co to za rower?

http://yellow-menace.com/...8/Konishiki.jpg

http://goodthingsinternat...mpy_toolbox.jpg

Radziej 

Wysłany: 2012-03-31, 15:52   

Rebus to nie wiem ale po nalepce wnioskuję że to Audi Quattro :lol:

jacob 

Wysłany: 2012-03-31, 15:55   

to szkoda, że mi powiedzałeś. Niezły rebus!

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2012-03-31, 16:30   

heavy tools ? ;-)

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

elziomallo 

Wysłany: 2012-03-31, 16:44   

To nie było trudne ;]

A u mnie za oknem śnieg pada, nie wiem kiedy ładne zdjęcia zrobię ;D

jacob 

Wysłany: 2012-03-31, 17:06   

to zrób brzydkie, a potem je zastąp ładnymi!

mekp 

Wysłany: 2012-03-31, 18:37   

Witam.

Maniak !!! A mówiłem Ci żebyś niejechał :D

Przyznam szczerze że słowo "Dxie" po przebudzeniu rozkminiałem przez dobre 10min :D

2 rowery w jeden weekend... zazdroszczę Ci. A jak będzie pogoda to widzimy się na jakimś wypadzie żebym to cudo zobaczyć mógł.

pozdrawiam
xMekpx
Scott...

elziomallo 

Wysłany: 2012-03-31, 21:20   

Tak sobie pomyślałem, że jak już wstałem o tej 5:30 żeby do Lubina jechać to przywiozę chociaż coś fajnego ;D Zresztą szkoda mi było zostawiać go na pastwę jakiegoś dzieciora, niech sobie makrokesze rozwala ;D

Tradycyjnie już skoczyłem przetestować rower na wzgórze Andersa (taki sztuczny nasyp blisko centrum Wrocławia powstały z gruzu zebranego po wojnie). Ja tam się nie znam, ale mam wrażenie że ramka jest dość sztywna i ma niezłą geometrię, świetnie się na niej podjeżdża, chociaż to pewnie w dużej mierze zasługa Megabite'ów. Napędzik hula świetnie, najlepiej z 3 kolejnych dxów jakie miałem w ciągu ostatnich 5 miesięcy ;D Jakieś przeznaczenie mnie z tą grupą łączy ;D

Będę miał ciężki wybór, bo mi się skubaniec podoba, a postanowiłem liczbę retro-górali zredukować przynajmniej tymczasowo do jednego, a liczbę rowerów ogólnie do 5. Miałem nadzieje że będzie za mały, ale jakoś niefortunnie mi pasuje ;/

Foty wyszły jak zwykle beznadziejnie, więc jednak poniedziałek chyba że z chrzankiem coś wymyślimy jutro.

skolioza,

Wiem, widzę, specjalnie takie wrzuciłem ;] Rower jest ładny to i ładne zdjęcia mu się należą.
Ostatnio zmieniony przez elziomallo 2012-03-31, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2012-03-31, 21:50   

no na focie nic nie widać - szkoda, bo heavy tools to na prawdę ciekawe choć raczej mało znane maszyny

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

elziomallo 

Wysłany: 2012-03-31, 22:22   

A swoją drogą Paioli to była marka Heavy Toolsa czy osobna firma? Musiała niezłe mieć te widelce skoro do wysokich modeli je Heavy Tools wkładał, ciekawe swoją drogą że w całym katalogu z amorów jest tylko Paioli i Quadra http://www.retrobike.co.u...s/1994.pdf.html

Mój 2 lata młodszy od tych z katalogu ;]

chrzanek 
czasowstrzymywacz

Wysłany: 2012-03-31, 22:56   

zobacze HT na żywo, jeżeli jutro na młnie nie będzie nic ciekawego, to rozważe odkupienie :)

focker 
Doktor Resor

Wysłany: 2012-04-01, 19:35   

Dobre - Paioli marką jakiejś firemki rowerowej :)
Paioli to bardzo znana i bardzo silna marka amortyzatorów motocyklowych. Podobnie jak Marzocchi, próbował w latach 90-tych wejść również na rynek rowerowy. Marzocchiemu się udało, a Paioli został przy motocyklach.

jacob 

Wysłany: 2012-04-01, 22:47   

elziomallo napisał/a:
A swoją drogą Paioli to była marka Heavy Toolsa czy osobna firma? Musiała niezłe mieć te widelce skoro do wysokich modeli je Heavy Tools wkładał, ciekawe swoją drogą że w całym katalogu z amorów jest tylko Paioli i Quadra http://www.retrobike.co.u...s/1994.pdf.html

Mój 2 lata młodszy od tych z katalogu ;]

a masz główkę 1"?

Odpowiedz do tematu