Trek 990 1992

#1
Przedstawiam mojego Treka 990 z 1992
Rower zostal kupiony na ebay podczas mojego pobytu w USA w 2005 (pracowalem w serisie rowerowym pol roku)
Byl oryginalnie poskladany z widelcem trek mogul (olej powietrze) caly na suntour xc pro (wersja 8 biegowa)
wygrzebalem z ebay do niego czesci:
amortyzator na rok shox fsx
hamulce control tech
klamki Paul
mostek Syncros
kierownice Race Face Air Alloy
stery WTB z portami grease guard
korbe MRC Steely Danz
sztyce ringle moby deuce
pedaly shimano 737
raczki yeti
rogi control tech

reszta zostala czyli:
piasty, przerzutka tyl, manetki, kaseta, lancuch suntour xc pro
przednia przerzutka shimano xt
obrecze sun i matrix
opona przod wtb velociraptor, tyl panaracer smoke
siodelko trek (vetta sl)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#4
Wszystko bardzo fajne z jednym ale.
Są thumby to moim zdaniem bardziej pasowałyby tu kanty. Choć hamulce perełka :)
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#8
Śliczna rama ale te hamulce... Smętnie pustawy tylny wieszak na canti. Byłby piękny klasyk, a tak jest droga choinka. Na bujanych widłach się nie znam, ale ten konkretny za nowocześnie wygląda w zestawieniu z mufami. Popularne tu marcoki by lepiej leżały.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#10
RobertBanach, 970 byla na DX, 990 byl na XC pro z trekiem mogul air oil
tez mialem mieszane uczucia co do hamulcow jednak te control techi musialy gdzies wyladowac a sa z czasow kiedy shimano jescze nie produkowalo v brakow

#11
skolioza pisze:fajne komponenty - nieczęste!
Vki mnie jakoś wybitnie nawet nie rażą, ale wrzuciłbym fd Suntoura - zwłaszcza że o takż nawet nową nie tak trudno ;-)
^ Nic dodać nic ująć.

#14
dla lubiacych canti wrzuce wkrotce marina pine mountain z 1991 z rondem WP i rocky ridge 93 w 100% oryginale, a faktycznie myslalem o przelozeniu kiedys czesci treka do jakiejs ramy typu fat chance, yeti, bontrager. Moze ktos ma cos ciekawego w 18"? :mrgreen: moglbym sie zamienic za treka ewentualnie...

#15
A co to za model Ronda?

Trek wyszedł fajnie - ma kilka super smaczków. Miło popatrzeć.
Czy rama jest z Tobą jakoś sentymentalnie związana? niektórym może nie pasować do komponentów ściągniętych z samego szczytu ówczesnego MTB. Dla mnie jednak jest ok, bo rowerek poskładany jest z pomysłem. Spójność to rzecz względna - dla jednego jedyna spójność to rocznik, dla innego najważniejsza jest spójność koncepcji.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#17
focker pisze: Trek wyszedł fajnie - ma kilka super smaczków. Miło popatrzeć.
Czy rama jest z Tobą jakoś sentymentalnie związana? niektórym może nie pasować do komponentów ściągniętych z samego szczytu ówczesnego MTB. Dla mnie jednak jest ok, bo rowerek poskładany jest z pomysłem. Spójność to rzecz względna - dla jednego jedyna spójność to rocznik, dla innego najważniejsza jest spójność koncepcji.
Lepiej przyznaj, że chwalisz za tego FSX'a :)

#20
Być może, spierać się nie będę. Natomiast założyłbym się że u tego z plecakiem widziałem thumby XT. Jeśli Suntour tam jest to kamera i tak zdecydowanie faworyzuje Shimano.

#24
znajomy ma z podobnego rocznika treka na mufach z rurami karbonowymi caly na suntour xc pro kupiony na poczatku lat 90tych jako nowka wiec jednak trek pakowal suntoura rowniez

#25
Zgadza się, Trek miał sporą gamę modeli na Suntour i to chyba właśnie tak jakoś w okresie 91-92. Stopniowo jednak wycofywał go aż po 92 już było praktycznie tylko Shimano. Większość firm tak zresztą robiła. Nie zdziwiłbym się gdyby Suntour był opcją alternatywną w modelach z wysokiej półki.

#26
zumbi pisze:RobertBanach, 970 byla na DX, 990 byl na XC pro z trekiem mogul air oil
tez mialem mieszane uczucia co do hamulcow jednak te control techi musialy gdzies wyladowac a sa z czasow kiedy shimano jescze nie produkowalo v brakow
Milo widziec kolejnego Treka na mufach ;-) Moj 990 z tego samego roku byl orginalnie ze sztywnym widelcem i na DX, takze pewnie byly rozne wersje. Osprzet, to sprawa indywidualna, ale widze, ze podlaczenie przedniej przerzutki jest nieorginale.Wiecej w temacie: http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0