#213
Tam jest miejsce na normalne piwoty - nic nie jest za wysoko. Tylko dorobić trzeba - a ja nie wiem jaki tam może być gwint. Pewnie coś w stylu piwotów do pierwszej Judy, bo piwot trzyma podkowę. Tyle,że to jest wersja FR - wiec dość wysoka i skoku jest ze 75mm. Poza tym absolutny brak tłumienia (poza elastomerowym :).

Ja mam wersje XC tego widelca, która waży mniej niż 1100gram.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#214
Focker pchaj tą swoją XC do Yvesa tu pięknie to zagra.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#218
weź weź pomacam sobie :)

dzisiaj chciałem zamontować tego ronda wp.
ciężko się nabijało bieżnię sterów więc coś tam musiałem nieźle przyłożyć młotem, a wideł stał na podłodze. bieżnia nabita. dociskam i spod jednej uszczelki piana i olej, chyba rozwaliłem coś :/
wydaj mi się, że od tego walenia niesymetrycznego w bieżnię bo musiałem opukać z każdej strony żeby wlazła i coś tam się musiało w jednej goleni zadziać. nie wiem czy to uszczelka czy pod nią coś....

ale przynajmniej zrobiłem mega ciężkie single na sztywno, 3,5h w siodle i nie było zmiłuj, ręce odpadają, ale technikę podszkoliłem sobie.
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#222
Holenderski :P
Spokojnie - może to jest ta odrobina oleju, która mi wyleciała na uszczelkę. A może dopiero pod dużym naciskiem ujawniło się, że uszczelka nie trzyma. Jeśli to drugie, to na zlocie ją wymienimy. Na razie zamontuj dziada i zobacz, co się będzie działo.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#227
i gwarancję na 5 lat :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#229
focker pisze:Wszystko się zgadza. Warunek jest tylko jeden - co najmniej 2300 postów na forum. Więc do dzieła ;)
To ja podrzucę Ci do zrobienia na błysk tego Suntoura z przeciętą podkową, posty mam wszystko się zgadza.
Lodzermensch

#232
startowy rowerek na ten sezon już się robi, niewiele zmian bo nie ma sensu zmieniać tego co dobre i sprawdzone.
pozostanie mostek syntace chociaż przymierzałem się do ślicznego FRMa
Obrazek


jednak kilka mm dłuższy nieco psuł całą geo, a jak do tej pory 120mm dla dość szerokiej kierownicy to dla mnie idealne parametry. kiera - pojawiła sie nieco nowsza (stare graty syntace mają czarne wypełnienie napisów tylko białe kontury, a nowsze pełne na biało napisy) i w lepszym stanie carbonowa oczywiście przystosowana pod rogi z tytanowymi siateczkami na końcach i na środku dla wzmocnienia konstrukcji.

największą i najważniejszą zmianą są koła oraz widelec sztywny.
koła do tej pory ultra lekkie na piastach mavic 230 TIB oraz piastach z alu osiami woodmann o wadze 717g / 878g.
zostały zamieniona na sprawdzone i mocne higi 240 plus CR18 o wadze 733g. / 920g.
why? bo tylne koło na tej rozbieralnej jedną ręką piaście podczas pompowania na stromych podjazdach tak pracowało na boki, że opona obcierała o rurkę widelca :/
obecne powinny być nieco sztywniejsze.

widelec do tej pory seryjny i pasujący kolorystycznie p-bone o zbyt bolesnej sztywności (prosty skurczybyk) wyleciał z hukiem na rzecz lżejszego i giętego alu od american eagle. nie wiem jakim cudem i kto to zrobił ale waga widla jest taka 8-)
Obrazek

Obrazek


przy okazji zmiany kiery wrzucam rogi od naszego polskiego mariusza kozaka, w ręce na "sucho" robią wrażenie, jak papier zaledwie 43 g. przy pierwszej glebie pójdą w pi...du!

pedały, moje ukochane i najładniejsze ze wszystkich cranki SL, ale nieco starszy rocznik i całkiem nowe. niestety cranki mają gorsze łożyskowanie niż te co do tej pory miałem w takim samym systemie wpinania look 4x4 przez co szybciej łapią luzy na osi. jednak i tak je kocham!
Obrazek

Obrazek


co do korby i systemu octalink V1 to pomimo problemów (odkręcające się ramiona korby na osi) pozostaję jeszcze raz i dam szansę na poprawę. dałem podkładki pod śruby i mocniej wszystko poskręcałem.

pojawiły się też zaciski kółek soul kozak i poszukuje do kompletu zacisk sztycy 31.8 od tego samego pana...

przełożenia będą takie same 44/29 - 12/32 i do tego piękne tykanie kasety na alu bębenku jako dodatek.

mile widziane pomarańczowe siodełko o wadze w okolicach 200g. co by pasowało do widła i gumek na x-rayach

DETAL DNIA
Obrazek

#235
Cardamon zdzira od razu :-) Porządna kobieta :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#240
hmmmm, doszły rogi i tyci cięższe koła i zaciski. co prawda widelec zbił 180g. i bieżnia do sterów ze stalowej na alu...no jestem sam ciekaw jak wyjdzie. spróbuję też w tym roku bez łańcucha w ogóle, ale to może być trudne. zaoszczędziłbym kolejne 277g. :D
cron