Scott Superslope '93

#1
Za sprawą informacji na forum i katalogom Scotta z '92 i '93 roku, okazało się że ten małomęsko wyglądający rower to w rzeczywistości Ladies Sport, lub Damen Sport. Szybka decyzja, skoro w niedziele i tak ma lać cały dzień - ryzykujemy i jedziemy 250km po rower. Na miejscu sprzęt okazał się być sprawny technicznie a małżonka wyraziła aprobatę co do kolorystki.

Zatem do pary z Univegą dołączył Scott Superslope z roku 1993.

Obrazek


Rower jest osprzetowo bardzo zbliżony do mojego, cały na Deore LX, siodło Ritchey, obrecze Mavic.
Rama Cr-Mo.

Obrazek


Lakier w pochmurny dzien wydaje sie być perłowy, no w każdym razie damska landrynka jak nic.

Obrazek


Jak juz przystało z moimi rowerami - przeczepić sie mozna do kierownicy. Tutaj ktoś wymienił na barana, i wsadził inne klamki z manetkami - nawet nie wiem co to jest za model. Na tę chwile nie wiem jaka powinna być seryjnie, albo jaka może zostać uzyta. Ktoś może mnie nakierować ?

Obrazek


Obrazek


Bez swoich kółek został już tylko Pan Zenon :)

Obrazek

#4
pankierownik pisze:Sympatyczny rowerek, ładny stan.
Kierownica wygląda na oryginał (kształt jak Scott AT-3) tylko z wymienionymi gripami. Wrzuć tam klamkomanetki Deore LX, to co obecnie jest wsadzone na kokpicie to Alivio.
Dziękuje. Bardzo się ciesze ze kierownica okazała się być właściwa (na zdjeciu od Ciebie widać że jest szara jak moja), pozostaje szukać klamkomanetek. Czy jest szansa na dostęp w tym celu do działu giełda?
Na chwyty z logiem Scott raczej szanse mierne :-/
aldek pisze:nie widzę zdjęć. pewnie trza mieć kunto na gugle, jo ni mom.
Pokombinowałem w ustawieniach, czy teraz widać?

#12
krzysiek127 pisze: Na chwyty z logiem Scott raczej szanse mierne :-/
mam chwyty scotta na prostą kiere.
Obrazek

pochodzą ze scotta team racing, niewiele używane.
jak Cie interesują to napisz pw:)

Rower wygląda jak nówka, tylko klamki inne dać.

#13
kapelusznik pisze: Rower wygląda jak nówka, tylko klamki inne dać.
Skonsultowałem sprawę, priorytet dostają własnie klamki LX..
Potem odezwę się w sprawie chwytów. Dziękuje za info.

#16
I dzięki temu ten rower jest uznany jako damski?
Postawilem specjalnie obok Univegi i porównywałem.
Zasadnicza różnica jest miedzy odległosciami rur górnej i dolnej w główce ramy.

#17
Za damski to może być uznawany z dwóch względów:
1. malowanie
2. sloping który jest tu osiągnięty poprzez wydłużenie główki ramy wymusza bardziej wyprostowaną pozycję i daje efekt nieco zbliżony do skrócenia górnej rury a te w damskich rowerach są z reguły krótsze niż w męskich (wynika to z różnic w budowie fizycznej - kobiety mają zazwyczaj dłuższe nogi i krótszy tułów niż mężczyźni)
GT Avalanche 2.0 '04
GT Zaskar LE '94 [90%]
MBK Voyager '93
On-One Inbred 29 '14
Niner RIP9 v2.1 29/650B+ (11-'13)