#16
Chodziło mi o końce pancerzy- przejęzyczenie.
Ale to nie zmienia faktu, że gdy są tylko 2 końce pancerzy, całość brudzi się i zapycha znacznie wolniej, niż gdy jest ich 6.

Końcówki z noskami i rurki teflonowe znacznie poprawiają szczelność - to fakt. Jest to system prawie idealny, Ale u mnie po pewnym czasie brud w końcu i tak sie dostawał, pomimo zaciskania rurek (początkowo stosowałem termokurczliwe rurki izolacyjne, potem teflonowe wyciągnięte z pancerza do hamulca) zipem dla uszczelnienia - ale mam naprawdę mega fioła na punkcie pancerzy, a system z rurkami działa bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o używanie końcówek z gumowymi uszczelnieniami zachodzącymi na noski - dostaje się przez nie woda z brudem, choć wolniej niż przy nieuszczelnionych w ogóle końcówkach. Nie polecam tylko montowania ich gumą do dołu (jak np w przypadku ostatniej końcówki pancerza przedniej przerzutki.

A na marginesie - ma może ktoś na sprzedaż Basworma?
Poszukuję oryginalnego od dłuższego czasu (kiedyś miałem własnej roboty z nightcrawlera zrobiony, ale co oryginał, to oryginał).
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#19
o! jaki wynalazek... a co za plyn sie do nich leje? Na ile takie cos wystarcza?


Edit:
a i jeszcze mnie sie przypomnialo jakie mialem tegoroczne przygdy wakacyjne (z pancerzami ofkrz;) - dalem przezornie pelny pancerz do br tyl i... blocko go zapchalo do tego stopnia,ze sie wykrzaczyl !na szczescie nastepnego dnia wyszlo wreszcie slonce.

Rd dzialalo tak se. Dlatego na nastepny wyjazd postanowilem odslonic linki ile sie da, uzylem rolki:)

Obrazek


obecnie wcale nie obrazilbym sie na ten system otwarty, ktory kiedys pokazywalem; z orbei almy:

Obrazek



ale... i tak niedlugo wszystkim zawladnie elektronika ;)
Ostatnio zmieniony 2012-04-17, 23:01 przez zimny, łącznie zmieniany 1 raz.

#21
Cztery to dokładnie tyle, ile potrzebuję do moich rowerów - ale jeszcze jeden został. Wysyłka to 8$, więc jak sobie zaczniemy nawzajem wysyłać w Polsce te robale, to nam wyjdzie za przesyłkę prawie tyle samo po rozliczeniu.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .