Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

kawu pisze:
2020-06-09, 17:39
Raf pisze:
2020-05-21, 10:21
Dobra, to Mników ogarnięty, faktycznie fajna ta dolinka. Ostatnio byłem tam ponad 30 lat temu ;)
Przy okazji pocisnąłem na Zalas, Tenczynek i kopalnie porfiru i diabazu. Las i przejazd przez Bramę Krakowską robiłem już pod osłoną nocy. Odkryłem też fajną ścieżkę z Nielepic na Balice. Leśne, polne dróżki. Nazywa się Urocza i jest urocza nawet po 22 :mrgreen:

Obrazek

Różne kolory kapsli na rogach to żeby kierunki się nie myliły ? :mrgreen:
Ktoś tak chyba sobie to wymyślił. Na szczęście kapsle nie do pary wylądowały w koszu. Założyłem nowe :)
92' Panasonic MC Pro
97' Giant MCM
99' Giant 880 ATX

Przestałem już liczyć kilometry i miejscówki odwiedzone na ATX-ie.
Trochę się biedaczek zużywa, ale taki już jego los, żeby służył wiernie i cisnął objuczony gdzie popadnie :)
Ostatnio musiałem zmienić płyn w tylnej Magurze + odpowietrzyć ją, bo skuteczność hamowania spadła dramatycznie. Złapałem też gumę, bo szprycha przebiła taśmę i poharatała dętkę.

Dziś ATX wraz ze mną zdobył ostatnią z dolinek podkrakowskich. Dolinę Kluczwody. Były kąpiele borowinowe i przejazdy przez strumyczki.
Powoli staję się fanem tej serii. Zacząłem nawet przeglądać ogłoszenia szukając kolejnego :mrgreen:
Ten ma ciekawe malowanie, ale osprzęt nie przekonuje:
https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski- ... 216c572568

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
92' Panasonic MC Pro
97' Giant MCM
99' Giant 880 ATX

skolioza pisze:
2020-06-27, 14:16
Jechałeś trawersem górą, tam gdzie teren prywatny chłop zagrodził? Fajny techniczny singielek, a po śliskim to w ogóle... :-)
Najpierw od tamtej strony - faktycznie zagrodzone. Myślałem, że przejadę przez rzeczkę, a potem lasem, ale dojeżdża się do posesji i trzeba niestety zawrócić.
W samej dolince dojeżdża się do skały, gdzie po drugiej stronie wody jest mała pasieka. I stamtąd też trzeba zawracać. No ale błotne odcinki specjalne zrobiły mi dzień...
92' Panasonic MC Pro
97' Giant MCM
99' Giant 880 ATX

W niedzielę ATX przeszedł jak burza przez Dolinę Racławki. Trochę na początku piach chrzęścił w sterach, ale wszystko się w końcu ładnie zmieliło ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyszło do mnie kolejne siodełko, oczywiście nie pasuje, bo Selle Italia Turbo to wczesne lata 90', ale dla pewności zrobiłem przymiarki na Giancie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
92' Panasonic MC Pro
97' Giant MCM
99' Giant 880 ATX

Przyznam, że z początku kozaczyłem, ale te głazy w końcu mnie pokonały. Do tego co kawałek jakieś bagienne przeszkody z powrzucanymi do środka gałęziami, żeby się dało przejść. Chwilę wcześniej musiał wylać ten strumyk i zrobiła się tam niezła Kambodża :D
92' Panasonic MC Pro
97' Giant MCM
99' Giant 880 ATX