Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#1
Witam
Mam ramę Treka jak w tytule. Chciałbym ją odnowić ale nieco inaczej niż wy to robicie. Przede wszystkim chciałbym aby był to projekt wskrzeszający przeszłość w twórczy sposób.
Zacznijmy od malowania - inspiracją jest Klein ze swoimi jaskrawymi barwami i przejściami tonalnymi oraz turkus Yeti. Kolory wymusiły na mnie poniekąd cantilevery jakie mają dotrzeć (Critical racing - jeden fioletowy drugi turkusowy dzięki temu ładnie się wkomponują w przejście tonalne - turkus tył - fiolet przód). Do tego wodne naklejki i tu pytanie:

Znacie dobrego, niedrogiego lakiernika? Widziałem wpisy na forum o Himayerze ale nie mogę trafić namiarów. Idealnie byłoby gdyby to był ktoś w Krakowie :)
Gdzie jestem w stanie zrobić bardzo dobre naklejki wodne? (Ploter nie wytnie maski pod aerograf w dodatku za dużo zabawy) - przejrzałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Teraz druga część - osprzęt

Jak widać na szybkiej wizualizacji mamy tu fioletowe dodatki (już zakupiłem sztyce i mostek fioletowa anoda BLB oraz fioletowa kierownica 3ttt) myślę o zacisku albo hopa albo dartmora (obawiam się, że nie znajdę nic z epoki) Planuję fioletowe chwyty Odi Cross Trainer. NAjwiększym problemem jest korba - albo pójść w jakąś retro XT i zastanowić się na pomalowaniem ramion na fioletowy albo użyć spokojnego designu M590 dodając zębatkę Race Face Narrow Wide fiolet (jak widać na podglądzie). Drugie rozwiązanie ma swoje plusy zintegrowana oś ale retro to to nie będzie. Jedyną korbę jaką znalazłem która pięknie by tu leżała to Hope :) - tylko nie nie ukrzyżujcie (ich fiolet wygląda cudnie ale to nie moja półka cenowa) Może coś zasugerujecie? Pedały to też wyzwanie - wg mnie muszą być fioletowe. Brakuje też klamek z fioletową anodą - może ktoś ma tu coś do odsprzedania?

Opony kupiłem Schwalbe Table Top z beżowym rantem.

Napęd: nie będzie niespodzianką kiedy powiem jeden blat z przodu? ale jestem otwarty na sugestie - projekt trochę potrwa. co byście dali na tył? Osobiście myślałem o 1x9, 1x10? Lubię też srama stąd myślałem o manetce x9.

Nie gniewajcie się za ten obrazoburczy projekt. Mam nadzieję, że nikt zawału nie dostanie - osobiście liczę na pomoc może coś skoryguję - dlatego tu jestem.
Załączniki
Trek970FinalVersion.jpg

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#2
Maestro Himayer jest Łasku - grafiki również wykonuje Strona bodaj aerografiti.pl? Albo napisz mu maila przez forum

Osprzet to wyzwanie ale da sie uyrzymac w epoce Skoro i tak nie bedzie to oryginal mozna pokusic sie o anodowanie we wlasnym zakresie (znajomy z UK zrobil w taki sposob pieknie Alpinestarsa)
Pojawiaja sie tez komponenty nie koniecznie hi-endowe w purpurze/fiolecie - w koncu to kolor charakterystyczny dla epoki Kwestia czasu i szczescia zeby upolowac
Zaciski Tranz-X / Shogun, nowe swego czasu byly dosc latwo dostepne - zobacz na alle lub mtb-kult.de
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA