#16
W temacie chodziło także o to czy któryś blat pociągnie napęd 8 i 9 .
Bo koronki od 10 i 11 są węższe bo i łańcuchy są węższe, i jak dam szerszy to może się nie klinować w zębatce prawidłowo.

Elitarny klub? ja się tym nie jaram jak dziewczynka z zapałkami, ma to służyć treningowo, tygodniowe przebiegi w terenie, sporo podjazdów to do 200 km, kaseta max 32.

Szukam też koronki 1x do przodu ale o wielkości 46-50 do szosy, ilość biegów 8-9
www.velotech.pl

#17
NO przecież se jaja robię .. sam mam 1kowy napęd na codzień jako wół roboczy od lat .. jedyna różnica ,że teraz używając N/W nie musze używać przerzutki przedniej/napinacza żeby mi nie spadało..
Obstawiam ,że jak działa łąńcuch 9,10 i 11 to 8s też pociągnie .

Jak taki wielki blat potrzebujesz to sprawdź banless .. ma takie wynalazki pod 110 ..

#18
Rolka wewnętrzna łańcucha w 8 sp. jest szersza. W 9-10-11 sp jest taka sama. ( pomimo, że łańcuch coraz węższy ) Nie wiem czy to zrobi różnicę, ale głośno myślę.

#22
SoloTM pisze:Rolka wewnętrzna łańcucha w 8 sp. jest szersza. W 9-10-11 sp jest taka sama. ( pomimo, że łańcuch coraz węższy ) Nie wiem czy to zrobi różnicę, ale głośno myślę.
No właśnie szerokość nie jest taka sama
www.velotech.pl

#23
Piotr na 8 speed mozesz załadować łańcuch 9 speed, z koronkami kasety zagra a na tarczy też się dobrze zazębi.

mekp - NW są pod 110 spokojnie bo to szosowy kompakt wyskorzystywany w przełajach 1x11. Z 94 gorzej. To co można spotkać na necie z opisem 94 to często taki dziwny rozstaw na 4 sruby a nie na 5. Poza tym najtańsze są na 4 śruby 104 (na ebayu nówki chińskie kolorowe od jakichś 30zł z wysyłką) 110 już ze 2x droższe.
Będę brał NW do przełajówki niebawem 110właśnie i najtańsze co obczaiłem to to:
https://www.ebay.com/itm/J-L-Narrow-Wid ... 0803627565
https://www.facebook.com/evobikesycow

#24
Piotr pisze:
SoloTM pisze:Rolka wewnętrzna łańcucha w 8 sp. jest szersza. W 9-10-11 sp jest taka sama. ( pomimo, że łańcuch coraz węższy ) Nie wiem czy to zrobi różnicę, ale głośno myślę.
No właśnie szerokość nie jest taka sama
Różnice, jeśli są to praktycznie niezauważalne. Jak wyżej chcesz 8 speed to daj łańcuch od 9 sp a kasetę 8 sp.