#46
Myślę ze focker trafił w samo sedno. Każdy musi sobie sam wyważyć co jest dla niego zaletą a co wadą. Moje doświadczenie wyścigowe sa zerowe. Tak na prawdę rower retro trafił mi sie przypadkiem i przypadlo mi do gustu ze jest wymagajacy na trasie. Nie toczy sie jak kanapowiec i caly czas musze koncentrowac sie na tym by nie wytracac predkosci. Kolo 29 cali wybacza duzo bledow i to jest moim zdaniem jego najwieksza wada ;) ...male opory toczenia. Jak kiedys bede niedomagal to pewnie sobie sprawie jakiegos. Ale poki co nie ma mowy. Rower to moj sposob na trzymanie formy, nie moge sobie ulatwiac zadania ;)
Poza tym w moich okolicach wieksze kolo ma tylko sens jezeli by to byla przelajowka.

#48
Panie Bart nie mam potrzeby sprawdzać bo wiem co jest ten sprzet wart...dokładnie 210 PLN razem z przesylką. Prosze sie pochwalić swoim wynikiem ;P
Aczkolwiek w tym roku planuje wystartowac po raz pierwszy. W wir walki pójdzie moj niezawodny czterobiegowiec (48 na 15/18/21/24) na sztywnym widelcu. Jak nie zapomne podam też "tę" wartosc :):):)

#49
Diamond pisze: Jak kiedys bede niedomagal to pewnie sobie sprawie jakiegos.
To że 29er wbrew pozorom jest po prostu łatwiejszym, przyjemniejszym i mniej wymagającym/więcej wybaczającym rowerem i to wcale nie w zawodniczym peletonie, ale w jeździe ścieżkowej czy tam pure enduro (takim prawdziwym = trza wjechać by zjechać) to wiem z mega autopsji. Gorsza zwrotność to miejskie legendy przy dzisiejszych koństrukcjach. No i to że 29er jest obiektywnie po prostu lepszym rowerem tak od 170cm wzrostu już chyba każdy przy zdrowych zmysłach i po dłuższych doświadczeniach wie bo to najoczywistsza oczywistość :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .Ale co do tego wspomnianego "niedomagania" to pozwól że będę prorokiem. Jak będziesz niedomagał, to czy wiesz co kupisz by sobie życie i przyjemność w siodle w górach/terenie przedłużyć ??? =>>>> ELEKTRYKA !!! Wiem, wiem, dla mnie teraz to też jest oszukiwanie samego siebie, bo póki można trza cisnąć, ale kiedyś, pewnie tak 60+ to będzie właśnie sposób na dłuższe wojaże po górach.

#50
Nie jest wykluczone ze bedzie to właśnie elektryk. Pamiętam jak kilka lat temu wedrujac po Chorwacji z sakwami zostalem wyprzedzony przez 70 cio letnia staruszke na dosyć ostrym podjezdzie. Na parkingu zagadałem co ma w tym duzym bidonie na rurce podsiodlowej, bo widze ze musi dawac niezlego kopa. Mowi "Das ist eine Baterie".. okazalo sie ze to była zawodniczka a E-bike to jej sposobem na jazde po gorach..

#51
Post pod postem wiadomo, nie przystoi ale... bylem na wyscigu, szosowym niestety. Dystans 94 km. Płasko, ot opolszczyzna. Tak jak obiecałem pisze jak sprawuje sie kolo 26 cali. Otóż średnia 28,8 km/h. Jak na 2k km przejechane w obecnym sezonie mysle ,że to nie jest zly wynik. Patrzac przez pryzmat osobistosci i sprzetu jaki tam jechał powiem tylko tyle: na brak łydy nawet najbardziej wylajtowany scigant nie pomoże..

#52
Diamond pisze:na brak łydy nawet najbardziej wylajtowany scigant nie pomoże..
oczywista oczywistosc :idea:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#53
Szkoda że nikt nie pokusił się o porównanie średniej prędkości na tej samej trasie na kole 26 oraz 29 cali :-|
Pozostaje tylko opierać się o stare wydania magazynu Bike albo Bike Board :-x

#55
Bart pisze: Muszę w końcu odkurzyć DiamondBacka i to zrobić. W tym tygodniu się postaram :-P
Sęk w tym że ty i tak napiszesz że 29 jest "lepsze" bo już MUSISZ :-x ;-)

#57
hit00r II pisze:Sęk w tym że ty i tak napiszesz że 29 jest "lepsze" bo już MUSISZ :-x ;-)
Ty znowu swoje !?! :evil: ...sprawa jest przeciez oczywista ......ale kogo to obchodzi na forum o Retro MTB :?:
mnie nie :idea:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#58
Bart pisze:Ja pokażę tylko dane z Endomondo. Poniżej moja jazda SUPem. Pojadę DB tak samo i tyle.
Tak tylko że wszystko zależy od dnia ... bo ma się lepsze i gorsze.
Musiał byś zrobić jakąś , krótką trasę dwa razy tego samego dnia ale na małym dystansie to różnicy się nie odczuje.
Po za tym rower nie jest rowerowi równy.
Musiał by być identyczny rower i różnić się tylko kołami i amorem a to jest niewykonalne dla zwykłego zjadacza chleba :-x

#59
hit00r II pisze:
Bart pisze:Ja pokażę tylko dane z Endomondo. Poniżej moja jazda SUPem. Pojadę DB tak samo i tyle.
Tak tylko że wszystko zależy od dnia ... bo ma się lepsze i gorsze.
Musiał byś zrobić jakąś , krótką trasę dwa razy tego samego dnia ale na małym dystansie to różnicy się nie odczuje.
Po za tym rower nie jest rowerowi równy.
Musiał by być identyczny rower i różnić się tylko kołami i amorem a to jest niewykonalne dla zwykłego zjadacza chleba :-x
Na śniadanie mam zjeść to samo, czy mogę coś innego ? Nie pamiętam co wtedy jadłem :shock:
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#61
hit00r II pisze:Tak tylko że wszystko zależy od dnia ... bo ma się lepsze i gorsze.
jeszcze szerokosc geograficzna i faza ksiezyca :lol: :lol: :lol:
absurd :idea: :idea: bo co to ma wspolnego z wielkoscia kola :lol: :lol: :lol: :lol:

29 w terenie jest lepsze od 26 i zebys sie zesral nic nie poradzisz :idea: ....tylko jak wczesniej pisalem kogo to obchodzi na tym forum .....ja np uwazam ze najlepszy MTB to zielony Diamond Back ;-) wiadomo ktory rocznik
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#62
a ja się nie mogę zdecydować, czy gt psyclone czy ritchey p-21, miotam się strasznie, bo obu nie mam :-D

ponieważ nie nadążam za nowizną, to już zgubiłem wątek, co z tymi kołami 27 i coś tam. Niedawno to było pianie, że to-właśnie-jest-ten-rozmiar, a teraz co, zdechło? Marketing postawił jednak na 29?
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#63
marcin74 pisze: 29 w terenie jest lepsze od 26 i zebys sie zesral nic nie poradzisz :idea:
Też o tym słyszałem nie raz ale bardziej ciekawi mnie o ile jest szybszy np na asfalcie albo szutrze gdzie nie ma większych przeszkód.
26 jest sprawniejszy tylko na krętych technicznych trasach.

#65
hit00r II pisze:Też o tym słyszałem nie raz ale bardziej ciekawi mnie o ile jest szybszy np na asfalcie
Godzina 12.17 :idea: mozna by przypuszczac ze piszesz to na trzezwo ale powiem szczerze pewnosci nie mam :idea: :
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron