Witam wszystkich forumowiczów.

#1
Od jakiegoś czasu jestem czytelnikiem strony RetroMTB i jej forum, i chyba już najwyższy czas abym się przyłączył. Panuje tu naprawdę przyjemna atmosfera i tym bardziej cieszę się, że tutaj trafiłem.

Jeżeli chodzi o mnie to nazywam się Sebastian i mieszkam w Gdańsku.
Jakieś naście lat temu chorowałem na GT (kolega miał KARAKORAM), ale mnie niestety nie było nań stać. Niedawno nastąpił nawrót tej dziwnej choroby i było tylko kwestią czasu, kiedy upoluje sobie coś na Allegro.

Oto moja zdobycz:

Obrazek


Uploaded with ImageShack.us


GT TIMBERLINE '98

RAMA: 16" TRIPLE TRIANGLE TECHNOLOGY
(Rura podsiodłowa: Reynolds 525 chrome-moly, pozostałe: cr-mo 4130)

KORBY : SHIMANO ALIVIO
PRZEZRUTKA TYŁ : SHIMANO STX
PRZEZRUTKA PRZÓD : SHIMANO ALIVIO
MOSTEK : GT ALU
KIEROWNICA : GT ALU
HAMULCE : SHIMANO STX RC V-break ALU
MANETKI : SHIMANO STX RC
KLAMKI : SHIMANO STX RC
SUPORT : SHIMANO STX RC
SIODEŁKO : SELLE SMP
PIASTA PRZÓD: SHIMANO EXAGE HB-RM50
PIASTA TYŁ: no name
OPONY : IRC SHIN 26 cali
STERY : TIOGA ALHEMY

Rower nie jest w najlepszym stanie i możliwe, że trochę przepłaciłem (400PLN), ale napaliłem się jak nastolatek na cycki i nie potrafiłem już dłużej wyczekiwać na okazję.
Postaram się odrestaurować oryginalny osprzęt, ale chyba nie obejdzie się bez piaskowania i malowania ramy. Na pewno umieszczę na forum informację z przebiegu prac.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie witam i pozdrawiam.

#2
Powitać, rowerek bardzo ładny.Ja do niedawna dosiadałem Zaskara.Też rama była potyrana ale malowanie jej to była ostateczność.Teraz mam Kleina i też nie jest jak nowy ale nie będę go malował.W Gt masz ten luksus że na ebayu jest pełno oryginalnych kompletów naklejek więc malowanie jeszcze ma sens.Pozdrawiam Zapaleńca.
Lodzermensch

#3
Jak to mówią na zaprzyjaźnionej brytyjskiej stonie - witaj po ciemnej stronie :-) Kupując retro mtb definitywnie pozbawiłeś się szans na bogactwo :-) Wkrótce także i Twoje życie będzie składać się z symboli produktów Shimano, długości i kątów mostków Syncrosa i ilości zębów w Standardzie lub ewentualnie micro :-) Witaj zatem :-)

#4
Witamy zapaleńca !
Z tymi naklejkami to Corrado ma rację - GiTowcy mają tu ogromny komfort psychiczny - styrana rama to nie kłopot! Z resztą, jeśli sprzęt ma być używany a nie wisieć na ścianie, to i ślady po odbytych walkach (oczywiście bez przesady) dodadzą mu zadziorności ;-)
No, wystarczy tego dobrego :-P czekamy na postępy prac!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
Nie słuchaj ich, to fanatycy :-)
Witaj w klubie timberlinowców (ja mam dwa, 96 i 94). Moja rada: nie przesadzaj z jakimiś uch och komponentami, timberlinki to średnia półka była, i tego stx-a się trzymaj. Komfortowa geometria tych rowerów da Ci wiele radości z jazdy.
Jedna ważna uwaga. Timberlinki od 96 r. były w dwóch rodzajach: sztywnej i fs, czyli z amorem z przodu. Ramy były identyczne. Niestety, wersja sztywna miała dość krótki wideł z przodu, przez co rower "nurkował". Niektórzy nawet to lubią.
Niemniej, rozejrzyj się za jakimś rs z epoki, fs miał RS Indy C, ale judy też byłaby ok. Co do skoku, to ja mam teraz 80 mm - i to max co możesz wcisnąć do tej ramy.

I będzie GiT :-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#10
No to mnie Panowie uspokoiliście z tymi naklejkami. Już zachodziłem w głowę jak tu grafiki zachować, bo bez, to tak trochę łyso chyba będzie.
Jakby kto był ciekaw, to mam w planie takie ubarwienie:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

A z tym widelcem to chyba Masz rację aldek, coś mi się wydawało że on kurduplowaty trochę, jak robiłem przymiarkę. Nie wiem jak to się w jeździe objawia, bo idiota ze mnie i zamiast jazdy próbnej po odebraniu przesyłki, rzuciłem się czem prędzej do demontażu :)
Ale pojeździmy zobaczymy jak mi "nurkowanie" bokiem wyjdzie, to rozejrzę się za amorkiem. Tym nie mniej dzięki za dobre rady :)

#11
Jak nie chcesz amora, to możesz zapolować na dłuższy widelec, tzw. suspension ready. Bywają czasem na lalegro takie widelce kinesisa (mam taki w garym, i sobie chwalę). Najprościej, to zmierzyć od haków do bieżni, powinno być około 43 cm.
A co do ubarwienia, to dla mnie za smutne trochę.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#12
To jeżeli się już zastanawiasz nad amorkiem - wszystko, tylko nie Indy. Ten widelec to porażka. To już lepiej Maga zamontować. Ale Judy od XC w górę byłaby optymalna. Chyba nawet bym znalazł taką ładną, żółtą ;)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#15
Ach - właśnie ostatnio mi się wyhaczyć XC700 za jakieś grosze :(
Ale najpierw i tak muszę usiąść i wymienić uszczelkę na cartridge'u - a od pół roku nie mam czasu żeby na 15 minut przysiąść.

No ale nadchodzą długie jesienne wieczory...
Jak ją zrobię - masz pierwszeństwo.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#16
Obecny widelec od środka haka do bieżni ma raptem 39 cm, więc bieda :(
Rozejrzę się co tam na lalego maja, ale chyba tak czy siak niosę ten widelec razem z ramą do malarza. Ubarwienie może i smutne ale właśnie do takiego mam słabość. Chodzi mi jeszcze po głowie oryginalne "slate blue":
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ale pytanie czy mój malarz dysponuje takim kolorem. A tak przy okazji, to wie ktoś może jaki byłby to odpowiednik w palecie RAL?

#18
No ja już wiem, że niestety ale nie dogadam się z moim byczkiem. Rozglądałem się za tymi widłami suspension ready, ale coś cisza. Orientujesz się aldek, jak często się pojawiają?
Zaczynam coraz poważniej rozważać propozycję fockera :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Do tego żółte napisy i całkiem nie głupio by to wyglądało.
Co Wy na to?

#20
No u mnie to musiałbyś na prawdę poczekać chwilę, bo mam tyle roboty, że boję się do kalendarza zaglądać. A trzeba tą moja Judytę ładnie rozebrać, wymienić olej, uszczelki i nasmarować.

Ale są teraz dwie całkiem fajne Judyty na allegro - jedna czarna XC, cardrigde z 1996r i jedna czerwona C Hydracoil z 1999r.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#21
Z tym planowaniem koloru to sobie najpierw popatrz na jebaju jakie są napisy i w jakich kolorach.Do mojego zaskara było kilka różnych więc pewnie do Twojego sprzętu też będzie jakiś wybór.

Edyta:Właśnie oglądałem aukcje ebay i nic nie ma do Timberlinki.Napisz sobie maila do tego kolesia: http://cgi.ebay.com/MTB-GT-ZASKAR-decal ... 1c14c5796c , ma sporo naklejek do GT ale nie wszystkie ma wystawione.Jeśli nie będzie miał to da Ci namiary do innego kolesia z naklejkami.
Lodzermensch

#22
Jakby coś to u mnie pałęta się Judyta SL żółta z kartridżem. Fajna jest ale jakoś nie jestem przywiązany zwłaszcza, że chyba wróci do mnie Bomber Z2 X-Fly :)

#27
sebeck pisze:Stał sobie bidula za śmieszne pieniądze (118 PLN), wiec przytuliłem :mrgreen:
E tam od razu stał - przelicytowałeś mnie 6 sek przed końcem aukcji :P
Nic to - poszukam lepsiejszego :-)
--
Cypis

#28
Cypis pisze:E tam od razu stał - przelicytowałeś mnie 6 sek przed końcem aukcji :P
Nic to - poszukam lepsiejszego :-)
No głupio wyszło, sam nie planowałem zakupu. Rzekłbym samo się kupiło :-) Ale oczywiście nie żałuję, będę go ujeżdżał zimą, do czasu gdy odrestauruje timberka '98. Możliwe, że na wiosnę będzie na sprzedaż w lepszym stanie, z lepszymi szpejami, więc jak będziesz nim zainteresowany to mogę dać Ci znać.

#29
Nie będziesz żałować zakupu tego błękitno-żółtego timberlinka. Tylko pogoń czym prędzej te v-braki, postaw tam canti na manetkach stx, lub (jak w orginale) alivio. Stxy bywają często na lalegro.
Z wysokim widelcem (albo amorem 63 mm, choć i 80 od biedy moźesz z zerowym mostkiem zaryzykować) rowerek da Ci dużo frajdy. To fajna, komfortowa geometria.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#30
Rowerek już jest całkiem fajny i obawiam się, że mogę się do niego przywiązać. Zamówiłem już nawet gripy z żółtym akcentem ;-)
Póki co założyłem mu komplet alivio, ale docelowo będzie na stx/stx rc, muszę tylko znaleźć trochę wolnego czasu i pobawić się w serwis. Widelec póki co zostawiam ten. O dziwo ten timberek nie "nurkuje" jak ten '98. Jak przyjdą gripy to mogę wrzucić kilka fotek.