Specialized RockHopper

#1
Do Specializeda mam słabość, jak i wielu zapewne. Rama kupiona ze względów wizualnych. Bardzo mi się spodobała i postanowiłem ją kupić, mimo, że z całą pewnością za jakiś czas będę szukał bardziej klasycznych konstrukcji.

Rama jaka jest, każdy widzi. Plan zakłada dodatki w kolorze czarnym i amortyzator w kolorze białym. Na tą chwile nie przewiduję anodowanych dodatków, tylko trzy podstawowe barwy - czarny, niebieski, biały.
W tym projekcie mam dość sprecyzowany zamysł i nie będzie wielkich dylematów. Wiek ramy także pozwala dość łatwo skompletować części. W założeniu będzie to najmniej retro bike wśród wszystkich moich.

No ale jak zawsze wszystkie sugestie i pomysły mile widziane. Koncepcje są po to, by je zmieniać :-)

Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#2
w końcu udało mi się spotkać z 73 i wpadł do mnie właśnie z tą ramką. mówię Wam ten niebieski kolor w realu jest prze kozacki, idealnie by pasował niebieski sid z 2000, biała korba race face next z czarnymi blatami, białe chwyty i siodło, a sztyca, kiera i mostek w kolorze black. hmmm?
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#3
Mam tez Breezera w podobnych kolorach (biało-błękitny) więc co się uda zdobyć do przodu to może wylądować w jednym z nich. Osobiście wolałbym biały lub czarny. Resztę propozycji łaskawie akceptuję ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#4
Kurcze, zwinąłeś mi tą ramkę z przed nosa, marzyła mi się właśnie z niebieskim SIDem. A tu patrzę mail od sprzedawcy, że mu ją z piwnicy ukradli. Ta jasne :D
Mam nadzieję, że coś ładnego na niej powstanie, bo nie daruję.
EDIT:
Jak koniecznie biały, to może judy z niebieskim paskiem:
http://gallery.mtbr.com/data/mtbr/500/rockshox2.jpg
http://api.ning.com/files/UvkW0aALlK0YE ... umpers.jpg
Ostatnio zmieniony 2011-12-12, 18:48 przez nergamel, łącznie zmieniany 1 raz.

#5
Będę się starał :-) A jak coś to zawsze możesz puścić jakąś wiązankę bym się poprawił :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#8
No wiem, trafił mi się nawet ostatnio amor żółty w pięknym stanie. Chyba jednak kolor żółty zarezerwowany jest w mojej podświadomości do Zaskara z SL-ką i czarnym Syncrosem ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#9
nyny, pasuje jak w morde strzelił do moje pięknej ramy Stumpjumpera czarnego , choć bardziej by tam pasował czarnawy White ze złotymi napisami , bo rama ma takowy kolor napisów. :lol:

Do tej ramy raczej podchodzi kolorystycznie jakiś RS czarny Judy, albo niały, dodatki czarne i białe, np siodełko, chwyty, piasty - białe, obręcze, szprychy czarne, opony np. Kenda bo mająbiałe napisy, srebrnego jak najmniej bo zaburzy osobowość końcową.
Ja mam takąwizje i reszta mi lotto.
albo czarny bomberek, o z białymi napisami

inne kolory będą sie gryzły z tymi na ramie.
www.velotech.pl

#10
Heh, pierwszy raz się zgadzamy ;-) Tak właśnie będzie. :->
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#11
ale żeby zwracać uwage walnij mini komponencik np. żółty aby denerwowałi pytali sie po co?? heheh

Rama ma takie kolory że anody ządne inne nie pasują, ani czerwony, ani zielony , ani żółty , ani niebieski
www.velotech.pl

#12
Anoda będzie jedynie w kolorze czarnym.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#14
wiem, wiem... zastanawiam się nad nim ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#18
Piotr pisze:Taaa jasne , aż mnie poraziło :mrgreen:
Ja mam propozycję, dodaj mnie do ignorowanych użytkowników na miesiąc, następnie usuń po tym czasie i wtedy to dopiero Cię olśni, sztuczna szczęka wpadnie Ci do kubka z kompotem :-D

@Skolioza - u mnie jest. To tylko piasta Shoguna do przodu.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#20
aaaa... już powinno być ok. preferencje folderu ze zdjęciami poprawione.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#22
Tak, wiem. Jak tylko zobaczę w przyzwoitej cenie to z pewnością się skuszę. mam jeszcze jedną, lżejszą wersję 150g z metalowymi kołnierzami i ośką bez gwintu. Ale to też tylko "Pro Series".
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#23
siedem3 pisze:
Piotr pisze:Taaa jasne , aż mnie poraziło :mrgreen:
Ja mam propozycję, dodaj mnie do ignorowanych użytkowników na miesiąc, następnie usuń po tym czasie i wtedy to dopiero Cię olśni, sztuczna szczęka wpadnie Ci do kubka z kompotem :-D

@Skolioza - u mnie jest. To tylko piasta Shoguna do przodu.
No to wrzucasz sie do ignorowanych sam ?? na miesiąc ??
www.velotech.pl

#24
W związku z tym, że nie sposób trzymać tych wszystkich rowerowych gratów w domu, a co dopiero kompletnych rowerów, zapadła decyzja by RockHopper opuścił mnie na wiosnę. Nie daleko jednak i nie w obce ręce. Jako że i rodzice lubią na rowery regularnie się wybrać Spec trafi do mojego taty. Nie będzie więc aż tak szkoda się go pozbywać a jak zatęsknię to może mi pożyczy na wypad do Myślęcinka (kompleks leśno-parkowy na obrzeżach Bydgoszczy) ;-)
Założenia budowy się nie zmieniają, może tylko jakieś małe kompromisy. Kasę i energię wolę poświęcić na "poważniejsze" roboty. Idzie do mnie widelec więc na dniach ruszymy z kompletowaniem całości.

A że w przyrodzie nic nie ginie, zaraz po Świętach zastąpimy tą aluminiową ramkę jakimś bardziej klasycznym Cr-Mo :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra