Raleigh Technium Chil

#1
Miałem ostatnio przyjemność lekko odświeżyć ładny kawał retro rowerka, mianowicie Raleigh Technium Chill, o ile dobrze odczytałem napisy na ramie.
Całkiem spora stalowa ramka, ubrana w osprzęt DX z 89, sztyce ritcheya i lekko sparciałe oponki z beżowym bokiem, autorstwa tego samego Pana.
Tu przyznaje się, iż dopuściłem się małej zbrodni i niedomagające klamkomanetki DX zamieniłem na nowe STX SE z allegro, fajny, aczkolwiek bardzo niski i długi mostek Mounty Special na regulowanego accenta; poprzednia pozycja pod szosową lekko zachodziła, a wspomniane wcześniej oponki na wormdrive maxxisa.

Tu zamieszczam kilka fotek które cyknąłem na szybko, przed oddaniem właścicielowi. Niestety zapomniałem o cyknięciu fotek tym kilku zdemontowanym retro-szpeją.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


PS. Aż mnie teraz bierze aby samemu coś sobie na canti i thumbach poskładać, może w zimie...
[center]Sztywne jest lepsze[/center]

#3
Lekko nie ma, rama musi dźwigać prawie 100 kg osoby o wzroście ok 1,90 m
Samo siodełko jest ustawione poglądowo, dałem je chyba trochę za wysoko ;-)
[center]Sztywne jest lepsze[/center]

#4
Profanacja z tym mostkiem i gumami :-P
a poważnie - bezpieczeństwo jest ważne, gumy rzecz zrozumiała, komfort także więc i mostek przejdzie - szkoda tylko ze fociłeś po robocie a nie przed ;-)
Co do styranych manetek - STX 94 nie są aż tak dużo młodsze - rower wygląda na rocznik 91 (sądząc po kombinacji hamulce - nie-jajowate blaty w korbie) Na pewno STX jest to grupa teoretycznie niższej klasy, ale precyzja nowych rapidfire warta jest odstępstwa od standardu zakatowanych STI (w sumie jakby kolega chciał to ja mam same zmieniarki DXa ;-))
No i fajnie ze się na forum Raleigh pojawił, Staszek swojego pokazać oficjalnie nie chce :-P
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
Na pewno stal, łączona na ładnych mufach. Swoją drogą nawet lekki ten rowerek był, mimo swoich gabarytów. Z ciekawości przednie kółko wrzuciłem na wagę i bez zacisku ważyło ok 780 gram, więc naprawdę dobry wynik jak na niecieniowane szprychy.
[center]Sztywne jest lepsze[/center]

#8
mogles mimo wszystko zachowac wiecej retro charakteru ze zwykla fajka (bez regulacji) - takie o sporym wzniosie nie ciesza sie popularnoscia i czesto laduja na allegro (co prawda zadne tam syncrosy...) ludzie napalaja sie bardziej na takie o sportowym wygladzie;)
Obrazek
cron