RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
'89 Scott Boulder
Autor Wiadomość
skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2010-05-24, 18:32   '89 Scott Boulder

Chorowałem na ten rocznik jakiś czas i szczerze mówiąc nie sądziłem że w POlsce upoluję...

Czemu tak mi się podobał? w zasadzie urzekło mnie prowadzenie linek - takie nierozcinane baryłeczki puszczone (wszystkie trzy) dolną rurą, zdecydowanie "płaskie" kąty, Ubrake na dolnych widełkach, calowa główka i... w sumie to najbardziej chyba honorne wcielenie tego modelu (rury Tange Infinity DB, w oryginale osprzęt Deore, czyli teoretycznie wyżej niż LX...)

I udało się! 200km samochodem w jedną stronę, jazda próbna i... jest mój
Rama w naprawdę ładnym stanie jak na swój wiek (choc po odklejeniu shark fina lekko się rozczarowałem - może gdyby sprzedawca nie deklarował stanu idealnego poza kilkoma zadrapaniami inaczej bym do tego podszedł) wraz z nią wpadło kilka ładnych szpejów (ot korby Deore, U brake Deore I...) do tego dostałem oryginalny sztywny widelec i mostek

Kilka fotek z marszu, a dalsze plany to full Deore I z napędem 3x6 - zobaczycie z reszta sami, zostały mi jakieś 4 miesiące na finał :-)

oto jak em go ujrzał

tu już ze sztywniakiem

goła rama

i nieszczęsne odkrycie pod płetwą - dobrze że zabezpieczone przez poprzednika a nie gnijące!

no i to logo ;-)

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

corrado1111 

Wysłany: 2010-05-24, 18:36   

Niedługo zabraknie miejsca w podpisie na linki do galerii:)

rurokura 

Wysłany: 2010-05-24, 18:47   

ha! świetny
jak narazie ta ramka chyba najbardziej mi sie podoba pośród Twoich scottów

el mo 

Wysłany: 2010-05-24, 20:03   

Wow! Fajny! Pink is king! Poważnie - super - gratulacje!

YvesMoi 

Wysłany: 2010-05-24, 21:26   

na tych fotkach wygląda jakby spawy były polerowane, takie płynne przejście w tych łączeniach rurek...możliwe? a ta rura podsiodłowa to jakaś inna jest jaby co nie. jak ona jest łączona z pozostałymi?

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2010-05-24, 21:48   

dzięki za dobre słowo Panowie!
Yves, to taka wizualna zmyłka - przy siodle jest mufka (do mufy spawane są rury tylnego trójkąta i główna pozioma, podsiodłowa już nie) natomiast na dole przy BB wszystko jest spawane
Co do spawów to istotnie są gładkie, ale przypuszczam że nie polerowane Widziałem kilka Boulderów 90 obdartych z lakieru przez właścicieli martwiących się że im rama pęka Czemu? okolice spawu pokryte są czymś jakby gruba powłoka lakiernicza, szpachla, nie wiem co jeszcze, po to właśnie aby spawy wyglądały na gładzone Tyle że po latach kiedy ramka pracuje ta powłoka - zwłaszcza przy główce lubi się zarysować I nadwrażliwi jadą do gołego metalu aby za chwilę pluć sobie w brodę ;-)

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

zimny 

Wysłany: 2010-05-25, 08:54   

"for off-road use only" ;P

Radziej 

Wysłany: 2010-05-25, 21:58   

Spora rama, jaki to rozmiar 19 czy 20? Cztery miechy to nie dużo, mam nadzieję że zdążysz. Bagażnik zostaje :-D ?

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2010-05-26, 09:49   

No mała nie jest, fakt.... oznaczenie oryginalne się było zmyło, z pomiaru jednak wynika mi że to będzie 20" C/C Szczerze to trochę mnie to przeraziło, ale po przymiarce byłem miło zaskoczony Geometria jest inna niz w rowerach 90+, obrazowo można by to określić jako bardziej widoczny wpływ geo szosowej (bardziej płaskie kąty, BB niżej) i w praktyce górna rura jest jakieś 2,5-3cm wyżej niż w mojej 17,5 '93 (kurczę, obawiam się ze 19,5 91 przeznaczone na wyprawówkę może być wyższe ;-) )

A bagażnik - sam zobaczysz ;-)

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

aldek 
wiejski rowerzysta

Wysłany: 2010-05-27, 06:51   

Trzymam kciuki za ten rowerek. Fajna, pradawna geometria -- to wcale nie musi być taka niejeżdżalna geometria, jak się z pozoru wydaje.
No i ten napęd na 6 -- też mi chodzi po łbie coś takiego, bo szlag mnie trafia, jak wożę ze sobą 7 trybików, z których efektywnie wykorzystuje może 5. Ciekaw jestem, jaka była tam melodia w tym starym deore: od 14 do 28? Mam taką właśnie starą kasetę na kółku Exage, ale ona, niestety, jest siódemkowa...

Radziej 

Wysłany: 2010-05-27, 07:54   

:-D Chciałbym usłyszeć co masz do powiedzenia o dzisiejszych 9 i 10 kasetach, to musiałaby być niezła wiązanka słowna.

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2010-05-27, 08:24   

aldek napisał/a:
Ciekaw jestem, jaka była tam melodia w tym starym deore: od 14 do 28?

widzisz, tu sytuacja ma się podobnie jak w wielu zakresach 7 i 8s - zakres ten sam (np 11-28) tyle że gęściej utkany Szóstka którą trafiłem to 13-30, siódemkowe HG-70 zakres miało taki sam (choć były oczywiście też inne) Taka kaseta była w oryginale zestawiona z korbą 28-38-48, ja rozważam kombinację 26-36-46 Ale to jeszcze się okaże

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2010-05-27, 21:31   

no to abyście mięli zarys prac wrzucam skan z katalogu 89

wrzucam także foto które mieliście okazję już widzieć w innym wątku - dotyczy jednak ściśle tego projektu

Ale przede wszystkim chciałem serdecznie podziękować Czarkowi za przybliżenie mnie do realizacji projektu Dziś w paczce z Białej Podlaskiej przyjechało do mnie piękne siodło Avocet Racing datowane na rok 91 Młodsze niż projekt, ale gdyby nie wybita sygnatura nikt by się nie zorientował - model chyba się nie zmienił, a jesli już to nieznacznie Tak czy owak do projektu pasuje idealnie, nawet blaszka z tyłu jest pod kolor napisów na ramie i mostku!

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

zimny 

Wysłany: 2010-05-28, 09:15   

wiadomo co za obrecze mial scott w katalogu? (cos od wolbera moze bo taki kolorek kawowy?)

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2010-05-28, 20:44   

wiesz co, zauważyłem korelując powyższą stronę z katalogu ze specyfikacją, że są między nimi różnice - ot choćby siodło (jak byk stoi Avocet a w specyfikacji jest firmowe krzesło Scotta)
W związku z tym nawiązałem kontakt z jednym gościem w De, który takiego Scotta ma od nowości i teraz też go odnawia i podpytuję go na czym de facto ten rower stał
I w kwestii obręczy widać także jest rozbieżność - specyfikacja i Thomas zgodnie zeznają że były tam takie szerokie Araye 7s anodowane na taki pomarańczowawo-łososiowy kolor Tu widać coś innego (może właśnie Wolbery, gdyż Windriver katalogowo stał na Wolberach)
No i na te Araye będę celował - na razie nic więcej nie napiszę na ten temat ;-)

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Odpowiedz do tematu