#5
Zawrót głowy, ale bardziej q......a od ustawiania cantileverów, cięcia linek, polerowania i takich tam. A propos cantich - czemu podczas hamowania wpierw do pracy rusza ramię canti bez śrubki regulacyjnej, a z pewnym opóźnieniem dopiero startuje ramię ze śrubką? Kręcenie wspomnianą śrubką, przestawianie bolca w układzie oczko piwota-bolec sprężyny również nie powoduje istotnej zmiany... To jest jak z pewną męską poranną przypadłością - po prostu jest i niewiadomo czemu? :shock: :mrgreen:
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#6
Teoretycznie nie powinno tak być
Przy założeniu że sprężyny są równomiernie napięte, piwoty stawiają równe opory i odległości między szczękami a "wieszaczkiem" sa równe ruch linki powinien poruszyć oba ramiona na raz
Wiadomo że spełnienie wszystkich warunków na tip-top to utopia, ale nie powinno być takiej sytuacji że dopiero gdy klocek szczęki pierwszej spotka na opór obręczy to rusza się druga szczęka
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
polonezGLE pisze:a z pewnym opóźnieniem dopiero startuje ramię ze śrubką? Kręcenie wspomnianą śrubką, pr
a w czym to konkretnie Ci przeszkadza?;)

bjutiful swagier, kolorowo ze szok!
Obrazek

#9
Obręcze - Sun CR 18, dawno temu kupione na wietrzeniu magazynów na allegro za niecałe trzy dychy od sztuki. Nówki oczywiście. Druga felga czeka na zaplecenie przodu. Naklejki chyba sobie z nich odkleję żeby się nie zniszczyły :-) Szczególnie tą z Made in USA.... Żebym wiedział wtedy co biorę, to bym w ilości hurtowej nabył ;-)

Co do hebli - w sumie mnie to nie przeszkadza, bardziej to udziela mi się ciekawość świata reprezentowana przez moją ponad trzyletnią córkę, a co to, a dlaczego, a po co..... :lol:
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#11
Heh, bujak wylatuje nawet z czwartego mojego roweru :mrgreen: Szykuje się mała rewolucja w granicznym Unibajku.

Dziękuję za wyrazy uznania dla moich retro sprzętów. Prezentowane sprzęty wypatrzyłem na alledrogo, i co dla mnie istotne, kosztowały grosze. Scott - 180zł (bez przesyłki), wymiany wymagało siodło, sztyca, opony i łańcuch, Muddy Fox - 300 zł bez przesyłki, wymieniłem jedynie siodło, Dawes - 200 zł, tu akurat wymianie uległa większość części, ale to już mój kaprys. Rowery upolowałem poza sezonem sprzedażowym czyli zimą bądź bardzo wczesną wiosną. Tak więc można wypatrzyć niezłe klasyki w naprawdę niezłym stanie. W retrobajku za 700zł wkurzyłbym się na popękane opony, a w takim za 200 zł to jakoś obleci.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#12
no zebyś tak w kosmos nie poleciał z radości to nie pasuje mi tzw. niespójność roweru osprzętowo sam widzisz co , paralaxy i hamulce "skrzydełka" , opony Maxxisa, i pare innych smaczków.

trzeba by to dopracować jakby to miało być retro pełną gębą, jeśli nie to obleci :-P hehe
www.velotech.pl

#13
Dziękuję za konstruktywną krytykę ;-) Ja jestem zadowolony z ich obecnego kształtu, zresztą nie pretenduję do miana "kustosza rowerowej pamięci". Co do współczesnych opon, to nie mam zaufania do kilkunastoletnich leżaków, parę przewinęło mi się przez łapki i zawsze były popękane co uwidaczniało się niestety dopiero po napompowaniu.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#14
zacne rowerki, muddy fox jest najlepszy. ta cr 18 to sliczna jest jak diabli, tez jestem fanem tego modelu i mam w dwóch rowerkach takie fele, a na zaps też nakupowałem tylko, że nie w takim śłicznym malowaniu :(
musisz mi kiedys na żywca pokazac te cuda bo daleko nie mam ;)
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#15
Po roku z haczykiem urządziłem małą sesję mojemu zestawowi klasyków. Jeden odjechał do Krakowa, w jego miejsce pojawiło się coś innego :-)
https://picasaweb.google.com/1068935907 ... esMuddyFox
Ostatnio zmieniony 2012-10-30, 21:38 przez polonezGLE, łącznie zmieniany 1 raz.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#17
Fajnie wygląda ta wesoła rodzinka! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron