#64
Tak jak obiecałem zamieszczam relację z mojej jazdy do schroniska Murowaniec... Warto przypomnieć, że było to 9 maja :D.

Na początek mapka:
Obrazek


Początek jak dla fanów terenowych wrażeń bardzo ubogi - nic tylko asfalt i asfalt:
Obrazek
Obrazek


W końcu jednak dojechałem do bramy, okazałem dowód i w drogę... bardzo trudną kamienistą drogą, którą już poznaliśmy jadąc do schroniska na Kalatówkach, czy taż w dolinie Chochołowskiej. Różnica polega jednak na tym, że jest rzadziej uczęszczana przez co kamienie tak jakby bardziej wystają :D. Po drodze napotykamy mostki i przepiękne scenerie:
Obrazek
Obrazek


W końcu pora na wykorzystanie samowyzwalacza - tak to jest jak się samemu jeździ:
Obrazek


Na drodze dużo fajnych mostków:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


No i dalej w drogę! No tak... Najpierw zaskoczył mnie gdzieniegdzie leżący śnieg i lód:
Obrazek
Obrazek


Potem jednak przed moimi oczami ukazał się w pełni zimowy klimat:
Obrazek
Obrazek


Zupełnie nieprzygotowany byłe zmuszony pchać rower (lód uniemożliwiał podjazd), ale damy radę! W końcu dotarłem na szczyt, gdzie siedziało parę osób ubranych na zimowo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oj dziwnie się patrzyli na rowerzystę w krótkich tak więc zjadłem czekoladę i ruszyłem w drogę powrotną:
Obrazek


Ostatnia fotka z samowyzwalacza:
Obrazek


I krajobraz, który wcześniej mi umknął:
Obrazek
Obrazek


Podsumowując... Nie jest to trasa jakoś wymagająca jednak niezwykle męcząca ze względu na nawierzchnię. Widoki super, ale drugi raz już tam nie pojadę :D

#65
Przedostatnie zdjęcie; kilka lat temu (sierpień 2007) siedzieliśmy parę dni pod namiotami na Rąbaniskach (tabor poniżej Murowańca, który skasował TPN ze 2 lata temu). W czasie tego pobytu mielismy kilka dni super pogody, a ze 2 dni deszczu i niepogody. Jednej nocy była taka burza i wiatr, że spaliśmy dosłownie ze 2,3h, bo od hałasu targającego namiot i łamanych naokoło drzew nie dało rady - a nad ranem jeszcze misiu przy pastuchu ujadał.

Efektem tej burzy była masa wiatrołomów oraz... przedostatnie zdjęcie właśnie. To zbocze delikatnie zjechało w dół. Ogólnie droga do Brzezin była dość ciekawa, bo wyglądała w kilku miejscach zupełnie inaczej niż wcześniej :)

(poniższe foto już po oczyszczeniu drogi z ciał obcych - TPN pilnie strzeże swoich szlaków ;) )

Obrazek


Fotka jest tutaj - wraz z innymi jakby się komuś nudziło ;) http://agaimaciek.lasyk.info/displayimage-47-24.html

#66
W piątek (20 maja) z kolegą postanowiliśmy pojechać na kultową trasę - 15 dolinek. Jak to często bywa tu źle się pojechało, tam znowu burza zaczęła straszyć i trzeba było trasę skrócić. Oto trasa na mapie:
Obrazek


Rozpoczęliśmy ją pod Wawelem:
Obrazek
Obrazek


Potem nieciekawa przeprawa miejska, obok salonu Volvo i skręt na drogę pełną pyłu. Uzupełnienie bidonu przez Damiana:
Obrazek


No i jazda! No tak - trudno przejechać obok tira jadącego wąską, polną drogą dodatkowo wznosząc tumany kurzu:
Obrazek
Obrazek


W przerwie na poboczu można było poobserwować co tam mamy na mapkach w telefonach :D:
Obrazek


Na drodze stanął mostek pod którym woda wręcz nas odstraszyła i szukaliśmy obejścia wspinając się na jego górę. To był doskonały moment na próbę uphillu. Ale jak się gdzieś wyjedzie to trzeba zjechać z czegoś takiego:
Obrazek


Ja na dole:
Obrazek


Damian obawiając się kontuzji pozostał przy obejściu zjazdu, ale za swoje dostał - na zboczach drogi był mnóstwo pokrzyw, przez które musiał się przedzierać :D:
Obrazek
Obrazek


Dalej troszkę asfaltu - w sam raz na rozkosz opalania się w słońcu :). Parę ładnych widoków:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po drodze minęliśmy kaplicę:
Obrazek


Dwa zakręty:
Obrazek


I troszkę lasu... No i ten zjazd :):
Obrazek
Obrazek


Po zbadaniu nagrzanych obręczy ruszyliśmy dalej w stronę Ojcowa...
Obrazek
Obrazek


Asfalt przez Biały Kościół i po jakimś czasie pojawiliśmy się w Zelkowie:
Obrazek


A tam nas przywitały sympatyczne kaczuchy:
Obrazek


Zdarzało mi się czasem odjechać do przodu od kolegi na podjazdach, a ten w nagrodę sfotografował moje lenistwo na ławce :D:
Obrazek


Dalej pojechaliśmy w stronę lasu, gdzie był bajeczny zjazd! Niestety nie uwieczniony na żadnej fotce... Za mało osób na wycieczce to i mniej fotografii, a nikomu się nie chce non stop robić zdjęć :). Wyjechaliśmy na ulicy Borowej w Będkowicach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na drodze w kierunku Łazów na drodze leżały martwe padalce:
Obrazek


Żeby było ciekawiej omijałem jednego ptaszka na drodze jadąc dość szybko. Przestraszył się przedniej opony i wleciał mi pod tylną zamiast uciekać w drugą stronę. To była jego ostatnia decyzja w życiu... Cóż... Trzeba było jechać dalej...

Dojechaliśmy do drogowskazu:
Obrazek


Po czym udaliśmy się w asfaltową podróż w kierunku Dubia. Na drodze była taka oto góra, której nazwy nie podam (Skolioza pewnie ją zna, więc może się podzieli swoją wiedzą :D):
Obrazek
Obrazek


Widoczki:
Obrazek
Obrazek


Na zjeździe koło kościółka jak zawsze wypuściłem się szybciej od kolegi oszczędzając klocki hamulcowe. Gdy już byłem na dole przeczuwałem, że coś się stało, więc wróciłem się, a przed oczami ukazał się widok Damiana leżącego na zboczu strumyka. Na ulicy widać było ślady hamowania:
Obrazek
Obrazek


Pozostało ocenić stan kolegi :D:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Moja ocena -> kolega zdatny do jazdy i ruszyliśmy dalej nieco ostrożniej w kierunku Rudawy. Tam się na moment zgubiłem :D. Kolega stanął na głównej drodze spodziewając się, że dojadę od tyłu. Jakież było jego zdziwienie gdy zaskoczyłem go od przodu :). Przyłapałem go jak smacznie zajadał sobie jabłko! Dalej przejechaliśmy przez Nielepice, by skręcić w fajną polną drogę:
Obrazek


Tam też ucierpiała moja noga od zębatki, gdy nieostrożnie kładłem rower:
Obrazek


Tam też doczekałem się paru zdjęć, które wyszły całkiem retro :):
Obrazek
Obrazek


Dalej przez Kleszczów i las zabierzowski:
Obrazek


Kolega starał się zrobić mi zdjęcie w locie, jednak byłem zbyt szybki :):
Obrazek


Podsumowując - licznik wskazał 78km. Trasa udana, dotarliśmy zdatni do życia :). Do domu pod prysznic i dawaj na noc muzeów! :D

#67
Super trasa :) Dorzuciłbym Wam jeszcze kilka km (Dolina Brzoskwini w górę; z czerwonego szlaku zjeżdżacie w dół na Aleksandrowice a potem Doliną Brzoskwini do góry); ew. zjazd na Zabierzów przez Wąwóz Kochanowski (to jest zjazd :D ). Pozazdrościć :)

#68
Właśnie ja wyszedłem z propozycją zjechania tym wąwozem, jednak tekst kolegi "ty chcesz mnie zabić?!?!" był wystarczający :). Wcześniej mówił, że ten zjazd w Giebułtowie jest trudny :D. Myślę, że zmienił zdanie, ale może kiedyś uda mi się go tam wypchać :). Ważne, że tempo było w sam raz - tak krajoznawczo można powiedzieć... W końcu ze Zwierzynem nie udałoby mi się takiej traski zrobić, a z Damianem tak...

#69
Wczoraj postanowiłem przed zajęciami nieco pojeździć. Głównym punktem programu miały stać się tajniki lasu Zabierzowskiego (w poszukiwaniu trasy, którą jechałem ze Skoliozą). Na początek, zwykły dojazd do lasku i pierwsze zapoznanie się z innym niż zwykle wjazdem od strony głównej ulicy. Oto mapka:
Obrazek


Droga przy Rudawie:
Obrazek


W środku lasu starałem się dokumentować jak najwięcej, by zapamiętać jak najwięcej i móc porównać potem z mapą. Jednak zamieszczona mapa to rysunek na "mniej więcej". Niestety nie znalazłem mapy dostępnej w sieci, która by te drogi miała naniesione. Jednak parę ładnych pejzaży tam można było spotkać:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dotarłem do asfaltowej drogi, więc odwrót i uphill:
Obrazek
Obrazek


Potem znów przez las, ale czasem powalone drzewa przeszkadzały:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po przejechaniu dziwnych tras jakimś cudem dotarłem do miejsca wcześniej mi znanego:
Obrazek


Więc odwrót o 180 stopni i wracamy poznawać dalej :D. W końcu teraz to prawie własny las, gdyż nie mieszkam od niego zbyt daleko. Co prawda jeśli chodzi o położenie względem zamieszkania Skolioza byłby królem tego lasu, a ja zwykłym paziem :D.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zwieńczeniem kluczenia po lesie był zjazd wąwozem do Kochanowa:
Obrazek
Obrazek


Potem prosta i fajna droga przez Niegoszewice:
Obrazek
Obrazek


W Kobylanach na drodze stanęły budowle kultu:
Obrazek
Obrazek


Po wjeździe do doliny Będkowskiej tak ochoczo szukałem odbicia na szutrową lub ubitą, ale nie asfaltową trasę, że pokluczyłem sobie po tamtejszych lasach, by w końcu zawrócić i jechać jak Bóg przykazał :):
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Udało się tam znaleźć fajne miejsce na chwilę odpoczynku:
Obrazek


A jadąc przez dolinę mijało się Sokolicę:
Obrazek


Chwila odpoczynku i spacerku przy rzeczce po czym zorientowałem się, że z roweru zrobiłem straszydło!
Obrazek


No i Brandysówkę (naszą przyszłą lokację na zlocie - zdjęcie robione w czasie jazdy :D):
Obrazek


Powoli doliny dobiegał koniec:
Obrazek


Potem zapędziłem się i zamiast skręcić z trasą w prawo dojechałem do drogi głównej nakładając parę kilometrów :). Bez trudu jednak odnalazłem zielony szlak i pognałem...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po szybkim zjeździe asfaltem należało wrócić do Zabierzowa i jego przyjemnego lasku, a kolejno mijało się tabliczki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kościół w Zabierzowie:
Obrazek


Oczywiście zmęczenie uderzyło do głowy, a jeszcze do tego czas zaczął gonić (należało zdążyć jeszcze na zajęcia) zacząłem kluczyć trochę bez sensu po Zabierzowie próbując się wbić do lasu. Minąłem taką bramę:
Obrazek


A potem znana trasa przez jakiś czas single track, a tu nagle wyrósł przede mną rowerzysta prowadzący rower. Pomocna okazała mu się moja pompka. Przyznam szczerze, że bardzo rzadko widuję na tej trasie rowerzystów :). Mimo goniącego czasu pomogłem koledze i ruszyłem by zebrać się do nauki :D.

Podsumowując cała wycieczka trwała od 9:30 i trwała około 5 godzin. W tym czasie zrobiłem około 65km (bez różnicy spadków). A dziś na kolejną jazdę - mam nadzieję, że uda się więcej pojeździć :D

#70
Cały ten wątek ładuje mi się jakieś 10 minut.
Rozmawialiśmy kiedyś o załączaniu zdjęć - może jeśli masz większą galerię, to dawaj jakieś zdjęcie na zachętę a resztę powiedzmy w picasie alb czymś podobnym?
PLS
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#71
I znów pozazdrościć :)

Polecam Ci jeszcze jedną opcję. Gdy wjeżdżasz w Bronowicką to na Bronowicach, tuż za pętlą tramwajową (ostatnią) na światłach w prawo na Zielony Mostek - kawałek do góry. Potem od razu w lewo w Tetmajera i ciągle prosto przed siebie droga główną. Dalej na rondzie małym w lewo w Łupaszki i po jakichś 500m w prawo w szlak rowerowy drogą polną już. Bardzo miły kawałek, zjeżdżasz za Mydlnikami na Balicką. Tutaj to widać: http://bikeroutetoaster.com/Course.aspx?course=179221 - uwielbiam taki wariant jako urozmaicenie gdy mi się nie chce ciągle asfaltem jechać :)

Circa super - chciałbym z powrotem na studia coby móc tak właśnie z rana przed zajęciami.. :)

#72
focker: a może zrobić taki patent w trakcie apdejtowania forum i serwisu, że dodamy jakąś wygodną galerię, gdzie dla każdego wypadu można by uploadowac zdjęcia i automatycznie zakładałby się wątek na forum odpowiednim..? Dzięki temu każdy wypad miałby własny wątek, bez żadnych zdjęć a jedynie z linkiem do galerii... łatwo wtedy wyszukać fotki czy dyskusje na temat zadanej trasy.

Ot taki pomysł na usprawnienie ;)

#73
Jest zylion sposobów na to.
Ja bym optował, by skorzystać z funkcjonalności WPMU (multi user) Wordpressa (bo front pejdż to ma być na WP, prawda?) i dać userom prawo do zakładania własnych "blogów". I wtedy sobie robią tam, co chcą – jest bazylion galeryjnych fansywtyczek do WP. A tutaj dajemy tylko linka, ew. front pikczer.
No i dodatkowo, ludzie mieli by tu jakieś swoje kąty, gdzie mogliby nie tylko pokazywać foty z wypraw, ale np. szerzej prezentować się lub swoje projekty. I napędzać fejsbuka czy tam twajtera :-D
Ot, co.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#74
Super :) Multi user jak najbardziej - to zdecydowanie rozruszy stronę główną i ruch na domenie :) Założę jakiś temat niebawem w wewnętrznym dotyczący pomysłów, coby nic nie uciekło nam.

#75
Jeszcze z Maćkiem o tym nie gadałem, ale miałbym właśnie taką wizję, aby publikować swoje galerie -czy to sprzętowe czy jeździeckie na stronie głównej mogli sami zainteresowani bez mojego czy innych adminów udziału
A tymczasem Mateuszu przychylam się do tego co Grześ napisał - jedna, dwie foty i link do picassy czy pinkbajka będą chyba bardziej przejrzyste :-)

A wracając do tematu - jakaś szczególna chęć poznania Będkowskiej Cię widzę naszła ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#76
Co prawda pojedyncza miniaturka zajmuje mało - w okolicach 50kB to ilość robi swoje. Pinkbike niestety zdjęcia w galeryjkach ustawia praktycznie losowo. Postaram się niedługo zrobić oddzielną, własną stronę dot. wypadów i tam wtedy będę zapodawał linka. Bo moim zdaniem szkoda relacji... Poprawię się :D

#79
wyszło na to, że jestem koksem... prawda jest taka, że na podjeździe do Świątnik straciłem całe paliwo (jechałem na samej wodzie) i dopiero parę łyków hipo postawiło mnie na nogi i udało się do Krakowa dojechać na oparach :mrgreen:
Na jednym zdjęciu jest pokazane jak nie należy kłaść roweru (musiałem szybko śmignąć za potrzebą :mrgreen: )

#80
Koks jak nic :D

Odnośnie najbliższej niedzieli to sprawy się trochę pokomplikowały, bo w sobotę wieczór zostałem zmuszony do zorganizowania urodzin, więc.. mogę nie wstać i poza tym być w średnim stanie :)

#82
Linka wrzuciłem coby nie zagracać wątku kolejnymi fotkami :) A auto załatwił Staszek - gość przystawił się do niego na światłach, Staszek wystartował z buta, zdążył przed pociągiem na przejeździe a żuczek nie.. :D