Retro na rurkach Oria '92

#1
Rama: Podobno Wilier Triestina, wiem za to na pewno, że spawana we Włoszech z włoskich rurek ORIA ALU 7020 :) 1991/92r
Amortyzator: MoZo Groove Q( Miało być RST MoZo, ale było zniszczone..) ----> Marzocchi XC500
Mostek: Tioga
Kierownica: Tioga Japan 1991/92 // Italmanubri ERGO-line 1991-92
Obręcz Przód/Tył: ARAYA Japan CV-7 1991/92
Piasta Przód/Tył: Deore LX (HB-M550)/Deore LX(FH-M550) 1991/92
Opony Przód/Tył: Ritchey Speedmax α front/ Panaracer Smoke II
Korba: Shimano Deore LX FC-M550 1991/92
Wkład suportu: ....
Łańcuch: Shimano Deore LX 2007
Kaseta: Shimano Deore LX CS-HG70 1991/92
Przerzutka przód: Shimano STX Special Edition FD-MC30 1994 (nowa!)
Przerzutka tył: Shimano Deore LX RD-M550
Hamulce: Shimano Deore DX BR-M650
Klamkomanetki: Shimano Deore LX ST-M060 z wymienionymi klamkami na alu(był metal zalany plastikiem..:rolleyes:)
Stery: Ritchey Logic
Gripy: Profile Design :rolleyes:
Sztyca: ... jakaś włoska...
Zacisk sztycy: Oryginalny od ramy..
Siodło: San Marco Ischia k

Waga: .. wkrótce :D


Zaraz po złożeniu, jeszcze nie kompletny
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Aktualne fotki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-12-12, 20:06 przez Piciak, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Czy mi się tylko wydaje, czy w poprzedniej wersji z sztućce z stajni Mozo przedni hamulec przestawał działać po najmniejszym ugięciu goleni? :-P
Z resztą bardzo bobrze że zmieniłeś ten widelec, bo w poprzedniej wersji wyglądał lekko pokracznie, teraz prezentuje się naprawdę ok.
[center]Sztywne jest lepsze[/center]

#3
Oczywiście nie działał, a założona linka i hamulec tylko do zdjęcia. Zresztą w tamtym setupie pojeździł może 2 tygodnie. ;)

A z Marzocchiem byłem w Chorwacji i tam jeździłem po górkach i spisał się b. dobrze.

#4
fajnie się rower prezentuje z Marcokiem - pomijając kwestię "pokraczności" czy nie działania hamulca - ta rama nie ma geo do widelca z tak dużym skokiem Poza tym Wilier w tamtych czasach miał romans z Marzocchim :-)
Patrząc po fotkach zazdroszczę komponentów - rd w ślicznym stanie i czarne kanty M650...
A w kwestii łańcucha - rozumiem że nie jest 9-tkowy ;-)
Ostatnio zmieniony 2010-12-12, 23:13 przez skolioza, łącznie zmieniany 1 raz.
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
Dzięki ;)

Co do geo z MoZo, rzeczywiście sterowało się nim wtedy bardzo dziwnie.

Z jakiego roweru jest Marzocchi to kto wie :p Niemniej z nim prowadzi się już pewniej, chociaż i tak wyczuwalna jest spora różnica do współczesnego MTB, rower jest jakby ciaśniejszy, zwinniejszy.

Mam jeszcze FD w takim stanie, ale niestety na 28.6 :( Stąd zmuszony byłem wybrać inną, podsiodłówka jest bardzo gruba 34.9 zew i 31.8 wew średnicy.

Łańcuch też zdążył się już zmienić ;) Teraz przychodzi czas na środkowy blat, ten cieszy się już wyraźnymi brakami w uzębieniu :p

#6
taaaaa zaraz znowu będzie że marudze heheh, ale naklejeczki by sie przydały na amorka nowe i troche wypędzelkowania piast coby lśniły :mrgreen:

dobra , teraz tak, masz dane co do rurek ? naklejka na ramie albo z katalogu dane , bo widze Oria napis ale jest na hakach wyłącznie z tego co zdjęcia praezentują , jakieś info odnośnie rur ??
www.velotech.pl

#7
Eh no rowerem śmigałem wakacje całe to i zdążyły się przykurzyć :-D

Jak ktoś ma RAW'a na naklejki amorka to zaraz kupię :-P


Mhm, naklejka na podsiodłówce- ORIA 7020, niestety połowicznie zerwana :-/ Reszty już nie ma a widać ślad, że było więcej informacji o rurkach i technologi wykonania. :-|

Jak chcesz mogę jutro cyknąć fotke tego co zostało.
Albo dam poglądową z internetu?

#13
Dawno mnie tu nie było, będę musiał zrobić update jakiś jak cyknę fotki. Rower teraz w zasadzie się nie zmienił- z tyłu już XTR ofc siedzi, no i wskoczyły czarne SPD'ki Ritchey'a, też z epoki. Dorwałem nawet stare nieużywane buty Shimano górskie. Jak tylko znajdę czas wrzuce fotkę z fantami wszystkimi :D
No i ze smutnych wiadomości- Marzocchi zaczęło cieknąć.. A pomysłu na rozłożenie nie mam :/ No o uszczelkach nie wspominając.

#15
Piciak pisze:No i ze smutnych wiadomości- Marzocchi zaczęło cieknąć.. A pomysłu na rozłożenie nie mam :/ No o uszczelkach nie wspominając.
taki problem to żaden problem - Marcoki po prostu nie mają wybitnie trwałych uszczelek i z serwisem raz na sezon trzeba się liczyć
Uszczelki mają w Gregorio , wymiana też nie jest bardzo kłopotliwa
na stronie Marcoka masz w pdf instrukcję, w wątku amory z lat dawnych są foty rozłożonej xc700 (b.podobne flaki)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron