Biria MX700

#1
Witam wszytskich,
Nie dawno kupiłem sobie o to taki rowerek marki Biria. Ogólnie rower był bardzo zaniedbany i brudny. Postanowiłem go rozebrać do ostatniej śrubki, wyczyścić i złożyć go ponownie, wymieniłem linki i pancerze. I teraz mam do was pytaniem czy ktoś wie co to jest za model ramy, czy jest to jakaś perełka, czy macie jakiś pomysły co do niego można dołożyć, i czy ma któś może podobny rower?
Brakuje tylko okładzinek hamulcowych i przedniej przerzutki, wcześniej był jakiś nowszy XT'ek który nie pasował do reszty.
Ostatnio zmieniony 2016-05-11, 13:10 przez Grzesiek 14, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
DSC01709.JPG
DSC01711.JPG
DSC01712.JPG
DSC01713.JPG
DSC01714.JPG
DSC01715.JPG
DSC01717.JPG
DSC01719.JPG
DSC01721.JPG

#2
Fajne malowanie ramy :) Do tego Tange Ultimate. To wysoki model rurek Tange, więc rama powinna być dość lekka. Zresztą obwieszona jest nie byle czym, chociaż jest trochę miszmaszu - XT 737 i 739 i starsza przerzutka XTR. Ja bym poszedł w stronę 737 i cantileverów zamiast V-brake 739, bo rama jest (jełśi dobrze widzę) zaprojektowana do współpracy z cantileverami (przelot pod zaciskiem siodła).
Tak czy owak rower warty zaopiekowania się. Czy perełka - ciężko stwierdzić. Z jednej strony fajne rurki i niebanalne malowanie, z drugiej marka Biria do czasu model Unplugged nie należała do tych, do których się ślini po nocach. Tak czy owak - rower jest fajny.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#5
focker pisze:chociaż jest trochę miszmaszu
Troche :?: :shock: :shock: :shock: tu jest przeglad prawie calej historii mtb ;-)

zaczynajac od pedryli xt poprzez rd 900 z guma od 951 a konczacna na 739
Chociaz najbardziej mnie raza korki w JUDY XC ;-) ;-) ..popraw mnie jak nie mam racji

szczescie ,ze Smolar na urlopie :roll:
.............................................................

brac sie do roboty i porzadkowac to :idea:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#7
Ogólnie jak go kupiłem wymieniłem korbe, wcześniej byla sugino impel, ale byla za bardzo styrana, założyłem pedala xt bo wcześniej nałożone były spd ritchey czerwone, siodło i opony. Co do koreczkow od amora były takie jak są, ale bardziej podobają mi sie te niż z starszych roczników. A tak przy okazji miał by ktos na zbyciu przednia przerzutke z modelu xtra taki jak jest z tylu?
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/ANaj/

#10
a tu podobne
http://www.retrobike.co.uk/forum/viewtopic.php?t=164898
według różnych plotek
mx700 model
ps. jak średnica sztycy?
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#11
fajna! można coś tego ładnego zrobić, świetne te przykłady z retrobike.

co do miszmaszu osprzętowego to z tego co się zorientowałem to firma miała do tego tendencje. W obrębie konkretnego egzemplarza mogły być zamontowane części od A do Z, niezgodnie z katalogiem. Może zakładali to co aktualnie leżało na magazynie :-)
A może to jednak inwencja poprzedniego właściciela?

Naklejki na ramie są wodne, jak na mojej? Moje nie dożyły do dzisiejszych czasów.. Błoto, woda i czas zrobiły swoje.

Dobrze pamiętam że swego czasu kadra narodowa jeździła na birii?
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#12
snack pisze:Dobrze pamiętam że swego czasu kadra narodowa jeździła na birii?
tak ;-)
Barul i spolka
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#13
julek pisze:jakie piekne cygaro! gra zdecydowanie warta swieczki. rob go 8-)
To samo pomyślałem o tym bajku. Rama jest świetna!
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#24
W grupach górskich 9 biegów oficjalnie było dostępne w 1999r. dopiero.
pierwszy XTR był już na szerszy, 8 biegowy bębenek, na który później oczywiście wchodziły też kaset 9-biegowe. Oryginał nie może być 7-biegowy. Bębenek od piasty m900 miał zarówno gwint UG na zewnątrz jak i HG wewnątrz.

Bębenek z 8-biegowej piasty XT, np. 737 będzie pasować do piasty XTR m900.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#28
Właściwie jak wielowypust na korpusie się będzie zgadzał to podejdzie każdy inny ale na allegro kiedyś widziałem oryginał od m900 czy m737.
Sprawdziłem i w 1999 9 rzedów było w xtr i xt.

#30
nie kombinuj , pokaż fotke , bo na xtr wchodziły wszystkie kasety , aczkolwiek niektóre wchodziły z podkładką , która była na wyposażeniu piasty xtr na bębenku.

przy przekładaniu na inny możesz mieć kłopot ...techniczny czasem.
www.velotech.pl