#242
Marcin, na zdjęciach roweru w ogłoszeniu nie wiele było widać. Zdjęcie które wkleiłeś jak wiesz przedstawia wersję z katalogów 11/91 na 1992 i 1993. Były jeszcze co najmniej 2 wersje wcześniejsze:
-jedna z katalogu 3/91 na 1992 - ten katalog mam od Ciebie na płycie DVD,
-druga z katalogu 9/91 na 1992 - ta wersja w katalogu 11/91 była prezentowana jako Icarus od wcześniejszej różni się trzpieniem trzymającym klocek. Katalogu 9/91 w sieci nigdy nie widziałem - mam oryginał - poskanuję i wrzucę kiedyś.
Nasze odpowiadają wersji z katalogów 1994 i 1995.

Pamiętam, jak wkleiłeś zdjęcia swoich hamulców Record/Icarus pojawił się zarzut, że są wzorowane na hamulcach Critical Racing. Wtedy nie mogłem się do niego odnieść ze względu na brak wiedzy w temacie, dziś jednak wiem, że jeśli któreś z tych hamulców były wzorowane na drugich (co nie wykluczone, bo podobieństwo istotnie jest jakieś), to wzorem były z pewnością Campagnolo. A to dlatego, że były pokazane w katalogu z marca 1991, a Critical Racing 10 miesięcy później - w styczniu 1992 ;-)
cardamon pisze:o kurcze, jedne z nielicznych canti, które mi sie podobają 8-)
Valentino Campagnolo zapytany kiedyś co sądzi o opinii o firmie że produkuję piękne komponenty obruszył się i powiedział, że nie na tym skupiają największą uwagę. Według niego w pierwszej kolejności są paramerty techniczne, później cena a na końcu wygląd ;-)

#244
Po prawie 2 latach poszukiwań udało mi się w końcu kupić pierwszy (o ile mi wiadomo) katalog z komponentami MTB jaki wydało Campagnolo. Jest to publikacja prezentująca grupę Euclid wydana we wrześniu 1988 roku.
Wydanie bardzo wysokiej jakości na dobrym papierze, zdjęcia choć kolorowe, utrzymane w tonacji cz-b jako że i kolorystyka komponentów była utrzymana w odcieniach szarości. Jakość nieporównywalnie lepsza niż późniejszych katalogów z lat 1990-1992, kiedy to nadeszły prawdopodobnie najchudsze lata dla firmy, więc oszczędzano na czym się dało.

Dodałem dobrej jakości skan całości:
[center]
Obrazek

[/center]
oraz zdjęcie całej grupy które w katalogu jest na dwóch sąsiadujących stronach:

[center]
Obrazek
[/center]

Pozostałe katalogi dostępne są pod adresem:
https://docs.google.com/folder/d/0B2jDd ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 2014-08-28, 07:44 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#245
Mam do oddania skan katalogów Euclid I Centaur 4/89 wydany w formie fotoksiążki. Coś koło 30 stron wydanych na dobrym kredowym papierze - może się komuś przyda.

Ale żeby nie było za łatwo trzeba odpowiedzieć na pytanie ;-)
[center]
Obrazek
[/center]
Zdjęcie przedstawia zestawy hamulec+klamka ponumerowane od 1 do 5.
Pytanie jest następujące: wymień nazwy grup z których pochodzą przedstawione na zdjęciu hamulce.
W kilku przypadkach możliwa jest więcej niż jedna poprawna odpowiedź. Przyjmujemy że poprawna odpowiedź została udzielona jeśli dany zestaw (hamulec+klamka) przedstawiony jest na zdjęciu w katalogu (spośród dostępnych pod linkiem w poście wyżej) w grupie wskazanej w odpowiedzi, nawet jeśli jest tam jako opcja.
Katalogi trafią do osoby która jako pierwsza poda prawidłową odpowiedź we wszystkich 5 punktach.
Odpowiedzi udzielamy w tym wątku.
Nagroda zawiera koszt wysyłki pod dowolny adres na ziemi ;-)

Rzeczona fotoksiążka, w środku 2 katalogi i na końcu parę zdjęć luźno związanych z tematem bo zostało wolne miejsce a byłem ciekaw jakości wydruku:
[center]
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
[/center]
Ostatnio zmieniony 2014-08-28, 08:07 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#246
1 - 91 Record O.R.
2 - 90 Olympus
3 - 93 Centaur
4 - 91 Centaur
5 - 88-89 Euclid

Uprzedzam, że sprawdzałem to wszystko na srajfonie :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#248
cholera :-) już sprawdzam :-)
edit: tzn, że dałeś spokój? mam nadzieję, że w całej tej zabawie nie popełniłem błędu, ale muszę przyznać, że jestem zaskoczony, że jeszcze nikt się tu nie dołączył. Siłą spokoju czasem się wygrywa :-) A sama zagadka nie była trudna, chwila przy ekranie i już :-) No, jeśli nie ma błędów :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#250
Gratulacje dla zwycięzcy !! :-)
Grupy zostały zidentyfikowane prawidłowo więc odpowiedź jest poprawna.
W dwóch przypadkach połączenia ich z rocznikiem się nie zgadza ale to już nie było konieczne.

Siedem3 proszę adres do wysyłki na pm.

#251
Gerwazy pisze:Odpowiedzi udzielamy w tym wątku.
nie mam pojecia co i jak ;-)

ale nie wyobrazam sobie zeby jeden z tych ALBUMOW nie trafil do mnie :oops: :oops: :oops:

Gerwazy :oops: :oops: :oops: Wielka Prosba :oops: :oops: :oops: wez mnie pod uwage

ps
kawal dobrej roboty !!!!Mosci Gerwazy :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#252
ŁOŁ. Miałem nadzieję, ale i brak czasu na spokojną weryfikację moich typów. Dziś jednak sobie na spokojnie sprawdzę roczniki z ciekawości.
Jest mi niezmiernie miło i zapewniam, że katalog trafi w bardzo odpowiednie miejsce, szczegóły w weekend :-)
A najgorsze jest to, że podczas zabawy, z każda szukaną klamką, te makaroniarskie żelastwa co raz bardziej się podobają. Mam nadzieję, że katalog będzie przyczynkiem do włączenia się do poszukiwań części do własnej kolekcji.
Jeszcze raz dzięki, na prawdę przemiła niespodzianka.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#253
marcin74 pisze:
Gerwazy pisze:Odpowiedzi udzielamy w tym wątku.
nie mam pojecia co i jak ;-)

ale nie wyobrazam sobie zeby jeden z tych ALBUMOW nie trafil do mnie :oops: :oops: :oops:

Gerwazy :oops: :oops: :oops: Wielka Prosba :oops: :oops: :oops: wez mnie pod uwage

ps
kawal dobrej roboty !!!!Mosci Gerwazy :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ja bardzo Pana proszę... Pan się odpier...wszegomaja od moich albumów :-D
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#254
siedem3 pisze:A najgorsze jest to, że podczas zabawy, z każda szukaną klamką, te makaroniarskie żelastwa co raz bardziej się podobają.
Urody nie można im odmówić faktycznie :-) Co więcej sądzę że Campa MTB to ciekawy i mało znany kawałek historii, tym ciekawszy, że nie skończył się happy endem jak wiemy ;-) Warto więc próbować go zgłębiać, choć ciężko dotrzeć do jakichkolwiek informacji poza katalogowymi :-(
Przesyłka dziś wychodzi, czekam więc z ciekawością na informacje jakie to miejsce gdzie trafi katalog ;-)

Marcin album był jedyny, niepowtarzalny i ekskluzywny ze względu na to chociażby że został wydany tylko w jednym egzemplarzu :!:
No, ale coś sprobujemy zaradzić ;-)

#255
[center]Stery Euclid i Record O.R. - porównanie.[/center]
Grupy Euclid i Record O.R. to były jak wiemy najwyższe grupy MTB włoskiego producenta.
Przedstawiam dziś fotografie sterów pochodzących z obu grup. Stery Euclid są w rozmiarze 1 i 1/8" i są w wersji z lat 1990-1991. Stery Record są w rozmiarze 1 i 1/4" w wersji z lat 1992-1995 a więc z całego okresu dostępności tej grupy.
Czy oprócz średnicy coś je odróżnia?
[center]
Obrazek
[/center]

Na zdjęciu poniżej widać częściowo zdjęte gumowe uszczelki. Pod każdą z nich znajdują się 4 nawiercone otwory umożliwiające smarowanie sterów bez konieczności ich rozkręcania.
[center]
Obrazek

[/center]
Tu porównanie "wnętrzności":

[center]
Obrazek
Obrazek

Po porównaniu można dojść do wniosku, że to takie sa[/center]me stery, oprócz średnicy niczym się nie różnią. Wynika z tego, że grupa Record O.R. w 1992 roku przejęła stery ze starszej grupy Euclid bez żadnych zmian.
Ostatnio zmieniony 2014-08-28, 08:26 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 3 razy.

#256
Gerwazy pisze:Po porównaniu można dojść do wniosku, że to takie same stery, oprócz średnicy niczym się nie różnią. Wynika z tego, że grupa Record O.R. w 1992 roku otrzymała stery ze starszej grupy Euclid bez żadnych zmian.
precyzja i jakosc ich wykonania jest tak doskonala ,ze spokojnie mogliby je produkowac do dnia dzisiejszego ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#258
cardamon pisze:
zart zartem ...ale z Wenecja przesadzili :-?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#259
Do drugiego zdania nic nie podejrzewałem, ale już "firma z Wenecji" wydała mi się podejrzana (powinno być z Vicenzy) ;-)
Tym razem to żart, ale już kilka razy spotykałem się w sieci z pogłoskami jakoby Campa wracała do MTB.
Jedną z takich jaskółek miały być klamkomanetki podobne do shimanowskich i canti jakie Campa wypuściła kilka lat temu do rowerów przełajowych.


Edit: Marcin mnie ubiegł z Wenecją :-)

#260
Gerwazy pisze:Jedną z takich jaskółek miały być klamkomanetki podobne do shimanowskich i canti jakie Campa wypuściła kilka lat temu do rowerów przełajowych.
wspomniane pzez Ciebie klamkomanetki .....z grupy Chorus(w odroznieniu od Veloce ktorych jest pelno)) sa towarem bardzo deficytowym i na e bayu osiagaja BAJONSKIE ceny !!!!!

ja od dawna czekam na CAMPE mtb
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#261
Ja miałem na myśli właśnie Veloce, o Chorus przyznam nawet nie widziałem :roll:

Nie wydaje mi się, żeby wrócili do MTB, raczej skupiają się na utrzymaniu tego kawała tortu który mają, co też łatwe nie jest.

#262
Wpadł mi niedawno w ręce widoczny poniżej bidon.
Jest to model biothermal, czyli rodzaj termosu dostępny w katalogu bodaj od 1990 roku.
Słyszałem, że włosi nie dostosowali grubości drutu z którego wykonany jest koszyk do wagi butelki z płynem skutkiem czego ów drut ulega trwałemu odkształceniu na wybojach.
Jeśli to prawda to muszę jakoś go wzmocnić, bo jak pojadę w teren z tą flaszką to zaraz się to wszystko pokrzywi...

Obrazek

#264
Gerwazy pisze:Jeśli to prawda to muszę jakoś go wzmocnić, bo jak pojadę w teren z tą flaszką to zaraz się to wszystko pokrzywi...
koniecznie wzmocnic :!: :!: :!: i pomalowac na ciemny kolor :idea: zeby blota nie bylo widac :roll:


ps
a jak sie potoczyla historia z pedalkami Centaur ???
jestes ich szczesliwym posiadaczem ??
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#265
Skolioza byłem kilka dni temu u inż. Szprychy z kołem, od niego mam informację o podatności na krzywienie. Oprócz butelki 0,5l którą Ty miałeś jeśli dobrze pamiętam zdjęcie w galerii była jeszcze 900ml, możliwe że to ich problem dotyczył ze względu na większą masę.


marcin74 Właśnie zacząłem się rozglądać za solidnym dwuteownikiem żeby go dospawać od spodu. Mam nadzieję że to wystarczy ;-)

Co do pedałów Centaur to narazie jestem ich właścicielem, a posiadaczem będę dopiero za jakiś czas. Na tą chwilę wiem tyle, że dotarły do "punktu przerzutowego". W każdym razie dzięki za cynk, bo dzięki Tobie je kupiłem :-)

#266
Gerwazy pisze:Wpadł mi niedawno w ręce widoczny poniżej bidon.
Jest to model biothermal, czyli rodzaj termosu dostępny w katalogu bodaj od 1990 roku.
Słyszałem, że włosi nie dostosowali grubości drutu z którego wykonany jest koszyk do wagi butelki z płynem skutkiem czego ów drut ulega trwałemu odkształceniu na wybojach.
Jeśli to prawda to muszę jakoś go wzmocnić, bo jak pojadę w teren z tą flaszką to zaraz się to wszystko pokrzywi...

[url=https://farm8.staticflickr.com/7342/136 ... f14d_z.jpg]Obrazek[/url]
w teren ??? przecie to bidon szosowy aero , a nie mtb widać ...
www.velotech.pl

#267
Wygląda jak szosowy fakt. Ale bidon przez producenta klasyfikowany jako MTB też wygląda jak szosowy - to ten z prawej na zdjęciu.
No dobra, będę uważał na wertepach ;-)

Obrazek



Z nowości jeszcze RD Centaur w rzadko spotykanym grafitowym malowaniu. Po szczegółach technicznych oceniam, że została wyprodukowana na przełomie 89/90 roku.

Obrazek

#268
Gerwazy pisze:No dobra, będę uważał na wertepach
koniecznie :!: :!: :!: :!: :!: ;-)

a ja zawsze myslalem ze to sa bidony do rowerow czasowych :oops: :oops: :oops:

co sie tyczy RD .......przepiekna :-> ktora to w kolekcji :?:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#269
W ogóle z RD Campy? Będzie z pół tuzina:-) Ale do kompletu brakuje jeszcze kilku ;-)

A wogóle odkryłem niedawno, że wbrew powszechnemu mniemaniu to nie Euclid był pierwszą grupą MTB Campy ;-) Więcej szczegółów niebawem :-)

#270
Gerwazy pisze:Ale do kompletu brakuje jeszcze kilku
myslalem ze masz juz wszystkie :shock: .....chyba ze jeszcze planujesz miec kazda we wszystkich dlugosciach wozka :shock: :shock: :shock:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron