Peugeot Team Line Carbon

#1
Wpadł mi w rączki za śmieszną cenę ładny kawałek ramy. Robi niezwykłe wrażenie - dopracowany w każdym szczególe. Łączniki są wykonane z włókna węglowego. Podobnie tylne górne widełki. Widły dolne są aluminiowe i są ciekawie spłaszczone w okolicy suportu - dla polepszenia sztywności. Dolna rura jest aluminiowa, górna brzmi jak karbon - ale nie do końca jestem pewny, czy nie jest też aluminiowa.
Na rower jest koncepcja. Będzie kilka komponentów z rocznika 99, bo napęd musi być dziewięciobiegowy. To nie będzie rower do stania, tylko do mozolnego wspinania się w górę. Długo się zastanawiałem, do jakiego dać go działu, jednak rama jest z lat 97-98, więc poszło do retromtb. Większość komponentów do tego roweru jest już zebrana - powolutku będę je ujawniał.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#6
Cena wybitnie zawrotna nie była. Nowa - bez jednej rysy dotarła. Sztyca mocowana na klin, dokładnie jak w mostkach Syncrosa.
Ciekawostka - sztyca 26,8 a przednia przerzutka 34,9 :)
Ostatnio zmieniony 2015-05-17, 16:47 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#8
Gratulacje Focker! Prezentuje się bardzo dobrze.
Zdradzisz jakieś szczegóły odnośnie osprzętu? Jaki jest rozmiar tej ramki? Jaki amorek wsadzasz? SuperFly :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#10
focker pisze:Łączniki są wykonane z włókna węglowego
a ja dawalem sobie reke uciac ,ze sa aluminiowe :oops: :oops: :oops:
......gratulacje ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
Na Twoich zdjęciach wygląda dużo lepiej niż na aukcji - gratulacje zakupu!
Patent ze sztycą niby fajny, ale - po doswiadczeniach ze sterówkami - trzeba będzie uważać aby nie zgnieść sztycy (sterówek parę już tak załatwionych widziałem)- chyba że jest tak jkiś ogranicznik nie pozwalający zacisnąć za bardzo?
a tylne haki - znów na myśl przywodzą Cadexa ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#16
Cieszę się, że się podoba :)
Jeśli chodzi o klin - to jest dokładnie tak jak w mostkach Syncrosa. Już lekkie dociągnięcie śruby blokuje sztycę, więc nie ma potrzeby mocno tego ściskać. Jeśli więc ktoś ma kowadło w łapie - to może pogiąć sztycę. Nic przyjemnego.

Amortyzator - SuperFly raczej nie, bo nie bardzo ufam jego systemowi powietrznemu. Będzie za to gad, dla którego nie mogłem wcześniej znaleźć miejsca. Bardzo sztywny, bardzo niski, bardzo lekki i z hamulcem lżejszym niż v-brake. Ideał.
Obrazek


A że rower będzie używany w ciężkich warunkach, to i stery muszą pasować i być bardzo twarde:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-02-05, 11:34 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#23
snack....spokojnie poczekaj...w przypadku zgonu najbliższe osoby rozsprzedadzą to wszytsko za grosze , wystarczy ustawić sie tylko w kolejce i przygotować drobne bo opróżnianie pomieszczeń zazwyczaj przebiega szybko i do zera :mrgreen:
www.velotech.pl

#24
snack pisze:o matko, a ja tak poluję żeby gdzieś ustrzelić tę minetkę :-/
odezwij sie za jakiś miesiać bo przed chwila kupiłem 2 takie zestawy, wiec jak przyjdą możemy podyskutować na PW ;-)

#28
Piotr pisze:snack....spokojnie poczekaj...w przypadku zgonu najbliższe osoby rozsprzedadzą to wszytsko za grosze , wystarczy ustawić sie tylko w kolejce i przygotować drobne bo opróżnianie pomieszczeń zazwyczaj przebiega szybko i do zera :mrgreen:
Tego się obawiam. Że bliscy sprzedadzą moje rowery za wartość którą im powiedziałem... po cenie złomu :P

#29
Radziej pisze:
Piotr pisze:snack....spokojnie poczekaj...w przypadku zgonu najbliższe osoby rozsprzedadzą to wszytsko za grosze , wystarczy ustawić sie tylko w kolejce i przygotować drobne bo opróżnianie pomieszczeń zazwyczaj przebiega szybko i do zera :mrgreen:
Tego się obawiam. Że bliscy sprzedadzą moje rowery za wartość którą im powiedziałem... po cenie złomu :P
Hehe ja tak samo w oczach bliskich wyglądam :-) Kupuje za bezcen a sprzedaje z taki zyskiem że ho ho :-) Wolałbym żeby po mojej śmierci sobie te rowery zostawili :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#30
Tak właśnie będzie, i są historyczne precedensy.
Jakieś parę lat temu wdowa po Janosiku wyprzedawała na alle kolekcje szosowych cudów ś.p. męża. Śmiech nie pieniądz.
A z innej beczki: niedawno na lallegro ktoś puścił kolekcję starych manualnych nikonów i pentaxów (perełki) po dziadku zbieraczu, zeszły za jakieś grosze. Jak pomyślę, ile ten zbieracz za nie dał, jak chuchał i dmuchał, to się smutno robi. Ot, los taki.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/
cron