Edco Components

#1
Witam !!!

Wpadła mi dziś w ręce nieznana mi przerzutka tylna wyżej wspomnianej firmy .:
Obrazek


Wygląda nawet na całkiem solidnie i dobrze wykonaną . Żadnych plastików , krótki wózek , kółka Hurreta.

Przyznam niestety, że nie znam tej firmy ,z jej strony wynika, że firma ta pochodzi ze Szwajcarii
http://edco.ch/ - niestety historia jest opisana po macoszemu a zdjęcia sie nie ładują :roll:

Podobnie tu na Forum takowe informacje o kraju pochodzenia można w różnych wątkach znaleźć . Jest to o tyle zastanawiające, że na przerzutce jak byk stoi : 2590 MADE IN FRANCE.

Czy ktoś może coś więcej wie na temat starego osprzętu tej marki ?

Pozdrawiam
Andrzej
Nie dyskutuj z chamem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom a potem pokona doświadczeniem !!!

#3
Nawet nazwa na jednej grupie identyczna - ARIS choć z kształtu najbardzie przypomina jednak New Succes .

Pozdrawiam
Andrzej
Nie dyskutuj z chamem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom a potem pokona doświadczeniem !!!

#5
Lonkor pisze:Nawet nazwa na jednej grupie identyczna - ARIS choć z kształtu najbardzie przypomina jednak New Succes .

Pozdrawiam
Andrzej
Wygląda jak mutant New Success ARIS* z nowszym New Success, rocznikowo tez chyba jest pomiędzy tymi dwoma modelami - 2590 mogłoby wskazywać na 25 tydzien 1990r

*ARIS to akronim od Advanced Rider Index System - ichniejszy system indeksacji czyli oznaczenie takie jak SIS u shimano

edit:
tu na 1 i 4 fotce są dwie wersje tej przerzutki:
http://velobase.com/ViewComponent.aspx? ... e3e0749628
GT Avalanche 2.0 '04
GT Zaskar LE '94 [90%]
MBK Voyager '93
On-One Inbred 29 '14
Niner RIP9 v2.1 29/650B+ (11-'13)

#7
edco firma szwajcarska, genialne komponenty robili, a wlasciwie zlecali i sygnowali swym logo, suporty w pelni rozbieralne, mam takie 3 sztuki, zalozone w rowerach, patent z dwoma kontrami, pozwala dowolnie linie lancucha ustalac, piasty, blizniacze z dt hugi, a osprzet typu przerzutki, to faktycznie sachs

#8
Miałem ze 3 komplety piast - mega wykonanie, przy tym bardzo prosta budowa, tył na 4 maszynach, rozbierany rękami z zapadkami na wierzchu... tylko cieżko bylo zmienić te lożyska.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#11
fag dawal do suportow tylko lozyska, z reszta z ktorych do dzis jest znany, suporty konstrukcyjnie bardzo zblizone do suportow speca (przynajmniej sygnowane logo S )

#17
Ile ja nad nim potów wylałem to masakra. Wszędzie delikatne wżery, na dole i górze nadlewki, o rysach nie wspominając. Pilniki, papiery i zaczęło to jakoś wyglądać :) (oczywiście to nie koniec kuracji odmładzającej)

#19
stery fajne, przyznam szczerze i bez bicia , ze nie widzialem sterow na life wcale, nawet nie wiedzialem ze byly stery edco , ciekawe kto je dla nich robil faktycznie