#61
Jak widać każdy ma swoją opinię, jak dla mnie czarny LX i Uni jak najbardziej chociaż ja bym tu wstawił jakiegoś lekkiego sztywniaka o czym już zresztą pisałem w poprzednim wątku. Unishock nawet nowy, jakby to ująć, nie jest specjalnie dobrym amortyzatorem. Ciekaw jednak jestem efektu końcowego.

#62
mekp pisze:
Jeśli utrzymasz poziom będzie super. Jak narazie dla mnie projekt stoi na równi z Campagnolo OR Marcina czy Specem by Adamello.

pozdrawiam
xMekpx
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Z absolutnie pełnym szacunkiem dla autora tego kontrowersyjnego co bądź projektu. Póki co przedstawiony jest rezultat pewnego pomysłu graficznego, materializacja pewnej wizji. I tyle. Przepraszam ale jak dla mnie niewielka różnica pomiędzy zakupami na Ebay a wysupłaniem funduszy dla profesjonalnego malarza. Dlatego też nie widzę tutaj symetrii między obsesjnym kompletowaniem sprzętu czy koronkową dłubaniną żeby zbić każdy gram.

#63
Artjas cieszę się,że robisz swoje i tworzysz swój własny projekt który daje Ci wiele radości i TO jest najważniejsze a nie przedmioty materialne i ich wizualne dopasowanie do różnych gustów.Cieszmy się razem z kolegą.Pozdrówki !!!!!
Monsieru Diora ,))))

#64
diora pisze:Artjas cieszę się,że robisz swoje i tworzysz swój własny projekt który daje Ci wiele radości i TO jest najważniejsze a nie przedmioty materialne i ich wizualne dopasowanie do różnych gustów.Cieszmy się razem z kolegą.Pozdrówki !!!!!
Monsieru Diora ,))))
całowaliście się już,czy dopiero go podrywasz?
ale...jak mawiała Ewa Szykulska w Dziewczynach do wziecia.....bawmy się :mrgreen:
śmietnik to nie retro!

#68
:mrgreen:
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#69
nie dam się sprowokować...
nie odpowiem ;-)


a z innej beczki to znalazłem właśnie coś takiego:
Obrazek

ciekawe czy oryginał, czy może ktoś miał podobną wizję co ja ;-)

#73
no i mój custom wreszcie jeździ ! Poskładałem na tym co miałem bo chciałem jak najszybciej dojeżdżać nim do roboty i muszę się przyznać, że całkiem mi się podoba (innym nie musi ;)
Jedynie jeszcze hample do zmiany na xt albo proponowane od znajomego czerwone HSy i zamykam projekcik jeździdła do pracy ;)
Obrazek
Uploaded with ImageShack.com
Obrazek
Uploaded with ImageShack.com

#76
kolorystycznie ok, ale reszta , poplatanie z pomieszaniem, i klamki lx z cantami, to nie ma prawa hamowac, przynajmniej przyzwoicie ;)... ale co tam korba o epoke dalej nmiz przerzutki, nie wiem , taki kundel, ale pewnie jezdzi, wiec jako robol ok, choc na tyle stron pisania, mozna bylo, lepioej to dograc

#79
Generalnie prezentuje się fajnie (kolory, zestawienie rama +wideł + rurki)! choć obawiałem się co zobacze po zapowiedzi "wrzuciłem co bylo"
Fakt że jak na poważną walkę z ramą, widłem końcówka projektu wyszła trochę blado (może gdybyś nie zaznaczył że to wrzucenie co było na szybko tylko przemyślana budowa nie byłbym uprzedzony ;-)) Uważam że rower wart jest dopieszczenia, zwłaszcza że wcale wiele mu nie trzeba (korba, klamki - thumby bym zostawił mimo że starsze)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#80
Nakłóciłem się tutaj broniąc projektu z połową forum a Ty tu taką kaszane pokazałeś.

Zaczęło się przytupem, malowanie które nie było tanie, szukanie części nie dość że konkretnych to w dobrym stanie (pamiętam nasze pertraktacje nt. mostka od Toma) a na sam koniec wsadziłeś do niego to co w szopie znalazłeś... Thumby spoko ale w połączeniu z klamkami M600 (które w zniemienionej formie dotrwały chyba do lat z dwójką z przodu, a przemalowane już napewno), cantami lx'a przerzutką 737 i korbą 550 jest bardzo słabe. Ile tam biegów masz tak btw? Wystarczyło dorzucić rd 735 (na allegro do zje** tego) klamki i canty od Toma (bywają na allegro, canty sam miałem na sprzedaż) i jakąś ciekawą korbkę (diora sprzedawał Riczejową). W porównaniu do ceny malowania ramy wyszłoby Cię nie dużo a Scott robił by wrażenia a tak... cóż... Lipa.
Dobra zmienisz hample ok... będzie trochę lepiej...

Na sam koniec:
Cytat z dziś " i zamykam projekcik jeździdła do pracy ;) "

Cytat z pierwszego postu: " Najważniejsze że mi się podoba, a rower znów będzie łykał górskie szlaki (od święta;) ).
Składany będzie nieśpiesznie więc wyjedzie z garażu pewnie dopiero pod koniec przyszłego roku. "

To jak w końcu będzie?

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#81
pakuj plecak do szkoły , a nie dyskutuj ;)

Panowie trochę się nie rozumiemy, ja nie buduję jakiegos obiektu muzealnego czy pokazówki na "rower roku", zbudowałem sobie coś dla siebie, a że nie jest to ITALBIKE z TESCO to postanowiłem zaprezentować go tutaj. Nie jestem maniakiem retrobików i nie przesiaduje tutaj non stop, równiez nie siedzę na aukcjach dzień w dzień tak jak Wy, poprostu udało mi się uratować moim zdaniem fajną stalową rame od przemiału na żyletki.
Nie sądzę aby admin miał coś przeciwko prezentowaniu tego typu rowerów w tym dziale. Na 100%owej spójności epokowej mi nie zależy.
Jeżeli jest zakładka "retro na botoksie" to śmiało można ten wątek tam przenieść.

Pozdrawiam

#82
Do takiego malowania można by dorzucić jakieś cześci richeya.
I faktycznie, to niezdecydowanie co do przeznaczenia bajka budzi negatywne uczycia.
Ale luzik, kazdy robi rower jak mu sie podoba i musi liczyś sie z chłostą skoro wystawia na pokaz cos co do końca nie jest przemyślane.
Mnie by wystarczyło ujednolicić grupę a malowanie zostawić oryginalne.
/// 4x Specialized /// ;)

#84
artjas , bez jaj, wydales mase kasy na pomalowanie, pewnie tez nie mala na osprzet i zamiast dolozyc pare pln i zrobic maszyn jak nalezy,zgodnie z jakimis kanonami, to dyskutujesz i bronisz swych racji, kazdy ma prawo jasne, mozna bylo go zlozyc na ty21 i tez by jezdzil, ale fajna rama, niezly osprzet, i wstawiony na forym retromtb, w dziale retromtb, czyli pod ogolna opinie , i jaka ta opinia jest chyba widzisz(czytasz), mozliwosci masz 2 , albo miec wszytskich w d... (do czego masz prawo) i sobie jezdzic czyms, nie dokonca gustownym, albo posluchac SUGESTII ( nie nakazu) i skoro tyle kasy i czasu poszlo, to dokonczyc rower, aby poza walorami uzytkowymi , posiadal walory estetyczne i pasujace do dzialu retromtb takze...a zrobisz jak zechcesz, wolny kraj :) aaa na marginesie , nie dziw sie , ze wszystkich tak kluje w oczy zamontowanie klamek od v do kantow, bo to jeden z najgorszych i najbardziej kardynalnych bledow jaki mozna popelnic, o ile juz handlarze, smieciarze z allegro nas do tego przyzwyczyczaili, o tyle userowi tego forum to poprost nie przystoi, nie mowiac juz nawet o walorach uzytkowach takiego rozwiazania(o tym jest caly watek napisany) .. to jak zalozyc swini siodlo i zadac by byla ogierem wyscigowym :)

#86
cholera ale męczycie dupę! ;)
dobra, poddaję się: kupię:
korbę XT,
canty XT,
klamki XT
jak ktoś ma na zbyciu to niech mi niezwłocznie sprzeda bo po postach wygląda na to, że przez to co skręciłem przerwie się kontinuum czasoprzestrzenne ;)

#88
i zamien rd na epokowo zgodna, i tez sie odczepia, a najlepiej , skasuje temat i smigaj sobie po okolicy , nikt nie zauwazy ;) , takie pierdzielenie, to po co go wstawiales tu?? no chyba nie po to by nam szczeki poopadaly, bo faktycznie opadly ze zdziwienia, ze tak mozna spartolic taka fajna malarska robote, jakby sie ktos czepial ze odcienie kolorow nie pasuja, lub ze cos tam nie pod kolor, to sam bym go zjechal, ale to co zaprezentowales, to tutorial: jak skundlic rower fajny rower, do tego poradnik, jak nie nalezy montowac hamulcy :)

#90
ja nikogo nie łoję bo i nie mam ku temu zadnych praw, wyrazam jedynie swa opinie, bo o ile jakies tam cos , se zlozy ktos jakos tam, to mnie nie boli, ale jak juz ktos cos naprawde fajnego robi kundlem, to jakos ciezko przelknac, aczkolwiek, jak zawsze wlasciciel kundla moze z nim robic co chce, tyle ze musi sie liczyc zapewne z opinia innych userow forum, jesli sie to cos na forum wystawia i tylko tyle ode mnie amen ;)
cron