Paul Component Engineering

#1
Przypomniałem sobie ostatnio o firmie, o której dowiedziałem się z gazety MountainBike w 95 albo 96 roku.
PAUL w swojej kolekcji posiadał między innymi przerzutki i zestawy hamulców w genialnych kolorach, części były wycinane w większości (a może w całości) CNC.
Ceny wówczas były dla mnie astronomiczne więc nigdy nie miałem w swoim rowerze wyrobów PAUL choć śniły mi się po nocach.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Cannondale Delta V 900 - 1992r
STORCK Rebel Race Prosieben - były
Ritchey p-650b

#2
jesli chodzi o design oraz wspolczynnik kultowosci paula, to najwyzsza mozliwa klasa, nie mam jednak przekonania co do dzialania i funkcjonalnosci, to jak z campą, sliczna, niemal bizuteria, ale jezdzic w terenie to zbyt nie chcialo ;0

#5
skolioza pisze:mam Vki Paula - fajnie wykonane, fajnie działają, ale ustawienie klocków jak w canti niestety IMO odstaje od calości wizerunku
Ale wygląd rzuca na kolana :mrgreen:
Hamulce to jeszcze stosunkowo prosta konstrukcyjnie sprawa jednak przerzutki, szczególnie tył to już rzeczywiście wyzwanie i wiele firm na tym poległo (a jeszcze więcej nawet się za nie nie zabierało).
Ciekawe czy znajdzie się wśród nas jakiś użytkownik owych przerzutek.
Cannondale Delta V 900 - 1992r
STORCK Rebel Race Prosieben - były
Ritchey p-650b

#11
Ja osobiście miałem V-brake Paula (starszy model jak teraz produkowane) oraz współczesne podstawki pod Thumby.

V-brake miętki. Jako dodatek biżuteryjny dobry ale na wyścigi cienko.
Podstawki ala-thumby są spoko nawet. Tylko ostre wykończenie CNC mało przyjemne.

Z doświadczenia nie polecam kupowania wysyłkowo bo 3 sort do Polski idzie :\ za to *********** bym ich ********* te Aspirevelotech.

#12
które miałeś Vki? takie jak wklejałem czy inne?
moje były miękkie w odczuciu a) przy nadmiernym wysunięciu klocków (gięło piwoty), b) przy miekkich klamkach
przy sztywnej klamce i dobrze ustawionych klockach działały jak trzeba (choć bardziej z miękką klamką mi się działanie podobało - odczucia bardziej zbliżone do SLR+ shimano z kantami)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron