Peugeot Gold Special 1986

#1
Witam!

Ostatnio wpadł mi w oko ten oto rowerek:
http://www.flickr.com/photos/11521783@N ... 773580750/

szukałem na jego temat wszędzie jakichś informacji, bezskutecznie. Katalogi Peugeota z lat 80. nie zawierają żadnych informacji. Możliwe że wyszedł w szczątkowych ilościach. Z tego co widziałem na żywo zbudowany jest na osprzęcie Simplex, korba Nervar.

czy ktoś z forumowiczów miał z nim styczność? Opłaca się go kupić za 900 zł? Ma oczywiście nieoryginalną owijkę i wymienione koła.

#3
Kresowiak>

To jeszcze napisz jakie kola/piasty mu wstawili, widywalem takie kurioza. Ktos myslal ze kupi 'lepsze' bo np. wyzszy profil i nowe, a wstawil tanie kowadla, na jakies nowej 'blaszanej' piascie pod wolnobieg.

#4
Dzięki Gerwazy za katalog.

Ech, rower jest teraz oszpecony. Owijka jakaś żałosna, kaseta, łańcuch wymienione. Koła też, ale nie przypominam sobie jak wyglądały. Jak za 900zł to o wiele za dużo. Nie wiem jak z trwałością osprzętu, ale podejrzewam, żę nie jest to top ówczesny. Chyba nie wjedę w ten interes.

No i nie ma pompki.

#5
w sumie zalezy do czego potrzebny ten rower -ale w sumie nie ma wartości kolekcjonerskiej sensu stricte
Do miasta/na codzień -są lepsze opcje . 9 stów to dużo za dużo ,za tyle można wyrwać coś znacznie lepszego.
Inna sprawa ,ze powinien być z rurek vituś 980 ,więc niczego sobie ta rama -co nie zmienia faktu -że jak nie ma pompy ,to nie warto :-)

#8
@ Rurokura - jest na rurkach reynolds 501.
@ Tudor - świetny jest ten peugeot.
W Polsce handlarze już się nauczyli że stara szosa to nie byle stary romet i windują ceny za byle chłam z napisem shimano.

Tak BTW to miał ktoś styczność z tymi topowymi Peugeotami na rurach Reynols 731?

#10
Żel na siodle razi rzeczywiście ale we Francji będę tylko miesiąc i nie ma czasu na przyzwyczajanie doopy. Jak uda mi się jakoś zabrać rower do kraju to siodło do wymiany. Dla ciekawości jest to model PNG 10 rozmiar 58 rama rury Reynolds 501.

#11
Też miałem Puga na tych rurkach tyle że górala z przełomu dekady. Wygodna kanapa powinna być na 501. Bardzo porządny rower, szczególnie za takie groszowe sprawy, szkoda by go zostawić...
cron