Clunkers (Klunkers)

#1
Rower praktycznie powinien być w dziale retro mtb ale nie będę denerwował zapaleńców 8-) . Rower miał nawiązywać do pierwszych rowerów mtb. Jak nazwa wskazuje został w 90 % złożony z części znalezionych na złomie :) Opis
-rama stalowa made in taiwan
-koła no name
-kierownica mostek Romet BMX
-siodełko z ukrainy
Obrazek

#5
Fajna rzecz może z tego wyjść. Wszystko zależy od twojej inwencji twórczej. Na początek wyrzuć nóżkę, zmień pedały na jakieś metalowe i daj najgrubsze opony jakie rama i wideł może przyjąć. Będzie git, zobaczysz.

#6
Najbardziej na czym mi teraz zależy to przerobienie napędu i przemalowane roweru.
Chce zrobić z niego rasowego singla .
Zastanawiam się ciągle jak go pomalować. Myślałem nad białą ramą i pastelowym zielonym widelcem.

#7
doskonaly pomysl! tylko ten widelec wyglada na podejrzanie wysoki (moze to kwestia fotki) dla zachowania walorow jezdnych nie powinien wyplaszczac za bardzo glowki...

mozna np. sprobowac zrobic build up przy wykorzystaniu czesci ze starych rometow/zzr szosa, bmx i moze jakis motorynek?
Obrazek

#8
Całą noc myślałem co z tym rowerem zrobić. W lutym zaczynamy projekt. Będzie wyglądał mniej więcej tak .
Rama
pomalowana pod kolor RAL 5018
Obrazek


Widelec kolor RAL 1016
Obrazek


Kierownica również w kolorze RAL 1016 z gripami w kolorze Ral 5018
Obrazek



Problem mam tylko z korbą i kołami. Zależy mi na tym , żeby rower był "budżetowy". Koła i korba w kolorze czarnym . Możecie coś podpowiedzieć

Re: Clunkers (Klunkers)

#12
sztopi17 pisze:Rower praktycznie powinien być w dziale retro mtb ale nie będę denerwował zapaleńców 8-) . Rower miał nawiązywać do pierwszych rowerów mtb. Jak nazwa wskazuje został w 90 % złożony z części znalezionych na złomie :) Opis
-rama stalowa made in taiwan
-koła no name
-kierownica mostek Romet BMX
-siodełko z ukrainy
Obrazek

chyba hipotetycznie,bo praktycznie to jest syf z nędzą,i pewnie tak zostanie,po taniości :mrgreen:
śmietnik to nie retro!

#14
Ale rację przyznaje smolarowi- w tym przypadku nawet na tle innnych szrotów prezentowanych na forum szrotowatość tego sie wyróznia.

Aczkowliek potencjał w pomyśle jest
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów

#15
Jak już pisałem rower jak i sama rama pochodzę ze szrotu . Służył mi cały rok na dojazdy do pracy . Chce z niego zrobić kruzerka do jeżdźenia na plaże czy na piwko do miasta. Cały osprzęt czyt. kierownica sztyca korba koła trafią tam skąd przyjechały czyli na złomowiec:)

Plan jest prosty malowanie i zakupy . Nowa kierownica,sztyca,gripy, v canti, korba i koła.
Jaką korbe do 70 zł używaną mi polecacie.
I jakieś dobre używane koła. Dobre czyt. do spokojnej jazdy za możliwie jak najmniej :)

#16
Nie żebym się reklamował ale mam taniego LX'a... wypolerujesz i bedzie cud malina. :D

Ciekawy pomysł... Na RB widziałem ostatnio ciekawą hybrydę podobnej ramy tyle że zlat 30ych i bardzo nowoczesnego osprzętu. Pózniej znajdę to podeślę.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#20
zimny pisze:a moze kontra? (torpedo)

Osobiście zamontowałbym kontrę tylko , że jest mały problem. Piwoty :) Powielać kontrę i canti to trochę bez sensu . Wycinanie i szlifowanie też odpada bo już raz tak zajechałem piękną rudą ramę HWE. Koła i korba już kupiona tylko , że jest mały problem:( . Niestety nie mam teraz dostępu do roweru , gdyż jestem na przymusowych wczasach w rodzinnych stronach i okazało się , że w ramie jest suport bmx usa bb? Czy ktoś na podstawie tego lichego zdjęcia może to potwierdzić
Obrazek

#22
Już sam nie wiem. Praktycznie wszystkie ramy cruiser są w standardzie z Bmx. Z drugiej strony rower fabrycznie miał zamontowaną korbą na kwadrat . Nie wydaje mi się , żeby chciało im się montować support bmx z kwadratem. Najgorsze jest to , że fizycznie rower zobaczę dopiero pod koniec stycznia :evil:

Dobra

#26
Dobra sytuacja na froncie wygląda tak
-opony już kupione
-czekam na koła i korbę
-nie mam pojęcia jaką kierownice zamontować
waham się nad czarną jaskółką a kierownica od bmx
I co najważniejsze jak przerobić kasete na single speeda. Z jednej strony na allegro jest zestaw tulejek kosztuje bodajże 60-70 zł z przesyłką. Z drugiej strony czy nie lepiej założyć koronkę i zrobić zwykłe podkładki dystansowe. ?
Tak w planach ma wyglądać rower. Sorki za painta ale robione z nudy na netbooku
Obrazek

#27
juz sie nie odzywam, ale ... w zasadzie szkoda - kontra by byla jednak bajer, do tego kola 590ki z (dosc niedrogimi) gumami ~40mm z bialym bokiem... do tego beben na przod, korby bmx'owe i jakies fikusne blotniczki pod kolor..

no ale po ptokach
Obrazek

#28
zimny pisze:juz sie nie odzywam, ale ... w zasadzie szkoda - kontra by byla jednak bajer, do tego kola 590ki z (dosc niedrogimi) gumami ~40mm z bialym bokiem... do tego beben na przod, korby bmx'owe i jakies fikusne blotniczki pod kolor..

no ale po ptokach

Powiem Ci szczerze , że nie jarają mnie beach cruisery :) Kupiłem ten rower za grosze i służył mi głównie na dojazdy do pracy . Chce go zrobić bo jest w fatalnym stanie technicznym i właściwie tylko dlatego:) Wiem , że można zrobić z niego naprawdę fajną maszynkę ale to jeszcze nie ten czas;)

#30
sztopi17 pisze:
zimny pisze:juz sie nie odzywam, ale ... w zasadzie szkoda - kontra by byla jednak bajer, do tego kola 590ki z (dosc niedrogimi) gumami ~40mm z bialym bokiem... do tego beben na przod, korby bmx'owe i jakies fikusne blotniczki pod kolor..

no ale po ptokach

Powiem Ci szczerze , że nie jarają mnie beach cruisery :) Kupiłem ten rower za grosze i służył mi głównie na dojazdy do pracy . Chce go zrobić bo jest w fatalnym stanie technicznym i właściwie tylko dlatego:) Wiem , że można zrobić z niego naprawdę fajną maszynkę ale to jeszcze nie ten czas;)
to na h... zawracasz dupe tutaj?!
zapytaj bezdomnych,oni chodzą po śmietnikach,na pewno coś ci znajda,w "twoim" stylu......
śmietnik to nie retro!