Fockerowy Breezer Lighting 1994

#1
Pogoda dopisała, jazda fajna - więc pora zaprocentować coś nowego po jeździe.
Rama już kiedyś była podstawą ro złożenia forumowego roweru, niemniej postanowiłem założyć nowy wątek. Jeśli ktoś ma ochotę ocenić zmiany - proszę bardzo:
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php? ... er&start=0

Co najważniejsze - rama stalowa ważąca 1643gramy, rury Ryczeja , czyli Taange Prestige, calowa główka, 16". Rower poskładany na mieszance Ryczeja i starego XT - czyli to, co dla mnie jest synonimem trwałości i super dizajnu. Korby są XT i to się wpisuje w koncepcję, niemniej korbami Ryczeja na standard (srebrnymi) bym nie pogardził.

Co tu mamy:
Rama - Breezer
Wideł - Mag 21SL Ti
Przerzutki, manetki, tryb, korby, suport - Deore XT
Hamulce - Ritchey WSC + koolstpopy Ritcheya
Klamki - Ritchey Logic
Piasty - Ritchey
Obręcze - Ritchey Comp OCR i Ritchey Vantage Comp
Opony - Ritchey Megabite
Sztyca, mostek, kierownica, rogi, chwyty, siodło - Ritchey
Pedały - Ritchey

Wcześniej wyglądał tak:
Obrazek

Teraz tak:
Obrazek


Więcej zdjęć tutaj:
https://picasaweb.google.com/1133552348 ... 0004238978
Ostatnio zmieniony 2018-11-21, 18:32 przez focker, łącznie zmieniany 3 razy.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#2
Kurcze Focker, zajebioza jak dla mnie :-) Przepraszam za słownictwo ale mnie trochę przytkało... Marzą mi się te korby do Pig-a no i te zabawki Ritchey-a również. Rasowy ścigant!
Ostatnio zmieniony 2012-10-13, 14:23 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#3
waga ramy powala, wiadomo. cała koncepcja tez zresztą. widzę, że jestes fanem tarcz fsa bo w endorfinie i tytanowym biku tez masz, ale szczerze tutaj nie pasują mi jakoś, może lepiej oryginalne shimano deore xt...no fsa może ale bez tej obróbki cnc ząbków
Ostatnio zmieniony 2012-10-13, 14:26 przez YvesMoi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#4
Ja jestem fanem rozstawu Standard, czyli średnia tarcza 34t. Oryginał Shimano to 32 - kiedy na tym jadę to czuję, że to nie moje przełożenia. Jeśli dostanę coś srebrnego 34 na micro albo korbę Ritcheya na standard - to czemu nie. Teraz - nie mam alternatywy za bardzo.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#6
Widziałem ją. Nie dość że na micro, to jeszcze stan mi nie pasował - więc odpuściłem. Nie spieszy się - kiedyś się trafi.
Ostatnio zmieniony 2012-10-13, 14:29 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#8
Gdybym nie wiedział co ten rower jest wart i jaki masz stosunek do mnie (oraz do wszystkich fajnych rowerów które nie należą do Ciebie) to pewnie nawet bym się przejął. A tak - tylko się uśmiałem :mrgreen:
Nie podoba się - trudno. Nie wszystkim ma się podobać.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#10
Wstawki czerwone pasują do czerwonych Koolstopów - na zdjęciu może tego nie widać, ale na żywo to się fajnie kombuje. Zresztą drugiego dnia zlotu (podczas wycieczki) to siodło już było. Nawet sam mówiłeś, że z klocami jest ok. Ach - ten wieczór dnia poprzedniego odbijający się na pamięci ;)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#12
Ładny :) Jakbyś chciał kiedyś nowe naklejki(nieoryginalne ale identyczne) do tego Maga to służę pomocą (nadrukowałem na zapas). Fajnie grają te złote napisy z ramy z anodą widelca. Ważyłeś cały rower? Rama i amor leciutkie, więc nisko zejdzie pewnie.

#13
focker pisze:Gdybym nie wiedział co ten rower jest wart i jaki masz stosunek do mnie (oraz do wszystkich fajnych rowerów które nie należą do Ciebie) to pewnie nawet bym się przejął. A tak - tylko się uśmiałem :mrgreen:
Nie podoba się - trudno. Nie wszystkim ma się podobać.

haha wart tyle samo co i inne a także moje , my sobie wartościujemy swoje , a inni nas dołuja, niestety tak jest .

pisze bo Breezera uwielbiam ale sztywnego za jego geometrie i lekkość , ładnie poskladany pod kolorystyke ramy, byłby ozdobą ,,, jak kiedysbycmoze ......... trafiła sie ramka .....
no mnie sie nie podoba do końaca tak jak jest , nosz kurde mam inny gust i tyle , a nie jak ......

jakbyśmy sie wszyscy zgadzali to by było ......wesoło??
www.velotech.pl

#14
generalnie fajny, 16 cali to prawie jak bmx ;), mi nie pasuja te blaty, ale jak ktos lubi duze kola to nie ma wyjscia,i faktycznie siodlo jakos z tym czerwonym nie pasuje do reszty, co nie zmienia faktu ze sprzet zacny, a korba jakto korba do 737 fajnie pasuja blaty rf lub real...

#15
Kunu - masa wyszła niecałe 11kg. Szału nie ma patrząc na masę ramy i amora, niemniej swoje robią dość ciężkie opony z epoki i parę gratów o masie większej niż przeciętna (sztyca to sztandarowy przykład). Jak na retrorower chyba i tak nie jest źle.

Pomimo zwiększenia masy z tego tytułu, rower będzie stał na Magu. Sztywniak zdecydowanie ogranicza potencjał jaki daje geometria. Amor jest w wersji Long Travel, więc ma 60mm. Jednocześnie ma dość niskie ciśnienie początkowe. Dzięki temu geometria po wsiadnięciu jeźdźca nie jest zachwiana (amor siada pod jeźdźcem na ten 1cm, o który zwiększony został skok) ale jednocześnie jest czuły na małe nierówności niczym sprężyna. Kaczko i Staszek go testowali - wiedzą o co chodzi.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#16
focker to nie jest forum light bike ;) wiec jak na retro 11 kg to wynik calkiem sluszny, z reszta tak szczerze pol kilo w jedna czy druga, kompletnie bez znaczenia

#19
focker pisze:Następny, co to na zlocie siodełko w kontekście koolstorów chwalił :P
No trudno - jakoś z tym będziecie wszyscy musieli żyć. Chyba, że ktoś korbami Ryczeja poratuje.
To musiałem być pijany jak chwaliłem, zresztą cały zlot byłem pijany :-)
Lodzermensch

#20
mam mieszane uczucia, rama piękna, mieszanka xt/ritchey również całkiem sympatyczna, te blaty biją po oczach, a amortyzator mimo że sam w sobie fajny to mi tu nie pasuje, ale jak właściciel zadowolony to najważniejsze 8-) :mrgreen:

#22
Niby spoko, ale kurde z tym widelcem coś jest na rzeczy, w Corrradowskiej odsłonie ten rower miał jakąś lekkość w sobie której tutaj, mimo fajnych gratów nie ma. Ja bym tam się nie zastanawiał nawet, mimo że mag był w oryginale

Obrazek
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#23
no nie dosc, ze wiem kto ma korbe ritcheya na standard, to wyobraz sobie ten sam osobnich chomikuje zestaw PRAWDZIWIE riczejowskich piast model lodżik pro po 112 i 292g :)... szkoda, ze ma tylko jeden zacisk, ale pamieta ze Yves sprzedawal ongis zestaw (srebrne)... a Rurokura nawet chyba posiada suport do zestawu (jak nie on to jest jeszcze chomik-Aldek;)
Obrazek

#24
focker pisze:Gdybym nie wiedział co ten rower jest wart i jaki masz stosunek do mnie (oraz do wszystkich fajnych rowerów które nie należą do Ciebie) to pewnie nawet bym się przejął. A tak - tylko się uśmiałem :mrgreen:
Nie podoba się - trudno. Nie wszystkim ma się podobać.

Lubie to :)

Cieszę się, że Piotr wrócił, bo forum będzie bardziej kolorowe :)
Żeby nie było zbyt wielkiego OT, powiem tak... marzy mi się taki Brizzerek :) Rama ma obłedne malowanie, wykonanie, poziom kultowości. Baja Panie focker, baja....
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#27
Piotr pisze:Te Chrzanek , problemik jakiś?? walnij lufe i też poczujesz lekkość , jak Breezer .... albo bryyza...

tu są same chomiki i jak pomrą to dopiero sie dowiemy co mieli pochowane w koludrach :-P
Te Piotr, nudno było bez Ciebie :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#29
Nie pasuje mi siodełko i blaty w korbie.

natomiast czarna sztyca i srebrny mostek nasuneły mi pewną myśl. Gdyby tak mostek i korone widelca zrobić w bieli byłby fajnie spójny kolorystycznie- ale to moje zdanie tylko...
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów

#30
wiesz co aldek, z jednej strony srebro pod dupą by nie było złe, myślę że wtedy by ta lekkość przyszła wizualnie. jednak tak patrzę i ta czarna rura komponuje się z tym głównym trójkątem ramy bo też czorny jak wungiel we wsi. trza by spróbować co by wyszło. korba wygląda jak jakaś zebatka napędowa w traktorze hehe hihi
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<
cron