Witam! i prosze o rady ;)

#1
Cześć! Na imię mam Daniel, zaglądam na to forum od dłuższego czasu, jest świetnym źródłem informacji o dawniejszym sprzęcie. Żałuję że nie mam dość czasu aby przejrzeć wszystkie projekty i tematy, obiecuję że mogę pomóc w sprawach "serwisowych".

Jeśli chodzi o mój sprzęt to posiadam od niedawna rower Stevens 7.1.2. Race (czy to jeszcze retro)? Nie wszystkie części są z epoki, złożony był na szybko. Krótki opis wybranych części:
- rama Stevens Cro-Moly SL superlight triple butted, 48cm - 19", kolor czarny, super fajne haki Rirchey, takie minimalistyczne. Rama wymaga lekkiej renowacji i myślę nad jej pomalowaniem.
- widelec Marin cr-mo (Tange), waga 820 g
- przednia piasta HB-M738, nowa
- tylna piasta z ośką na nakrętki - przerobiona szosowa 2200. Nie ma możliwości do ramy dokręcić bagażnika (tylko na specjalne okazje), będzie więc dohaczony do piasty. Mam już w głowie taki projekt:)
- obręcze SunRingle EQ21, nowe (nie z epoki, ale superlekkie).

Sztyca ma rozmiar 26.2. Co mogę znaleźć ciekawego i w miarę lekkiego w tym rozmiarze?

Na pewno pokuszę się o amora, chciałbym gripy na 8/9 z systemem Shimano.
Co do amorów - mam w tym momencie do wyboru żółte Judy SL Long Travel (100 zł) oraz Zokesa w niewiadomym stanie (20 zł). Zastanawim się tylko, jaki byłby odpowiedni skok widelca do tej ramy aby nie zamulić geometrii - pomożecie? :)

Załączam foto roweru - tylko poglądowe, takie udało mi się znaleźć w necie. Wkrótce wrzucę tu moją maszynę, jak będzie się godnie prezezntowała..

Pozdrawiam serdecznie, Daniel
Załączniki
IMG_9213.JPG
foto poglądowe

#3
Judytka? Najmocniej przepraszam, RS Indy SL Long Travel w wersji żółtej:) czyli 75mm skoku? Da się zmienić pewnie na 63mm - tyle bym chciał maksymalnie do tej ramy. Jednak widziałbym tam coś z tłumieniem, najchętniej włoskiego:)

Jeśli nie znajdę odpowiedniej sztycy, będę próbował przerabiać samą rurkę na sztycę a'la KCNC. 26.4 w tym momencie nie mam do dyspozyjcji, ale to ciekawy trop. Może dam redukcję na 25.4. Sztyc jej trochę na allegro, niestety potrzebuję przy mojej nodze >320mm.

Ok. Proszę o rady, wkrótce założę stosowny temat

#4
Śliczna ta rama, mam taką samą tylko, że w znacznie gorszym stanie, chętnie bym taką przygarnął. :roll:
Masz rację ze skokiem amora, ja mam tam bombera Z3 63mm i moim zdaniem ma równie dobrą geometrię jak z oryginalnym sztywniakiem.Jeśli chcesz mogę wrzucić podglądowe zdjęcie.

#6
Piksel pisze:Jeśli chcesz mogę wrzucić podglądowe zdjęcie.
Poproszę:)
skolioza pisze:xc 700!
W dobrym kieunku idziemy :-) będę szukać, niedaleko jest giełda.. A nuż widelec się trafi ;-) A gdyby tak Z2... :-P