AMP-reaktywacja i wszystko o...

#1
Taki temat nowy pozwolę sobie założyć bo wpadł mi w łapy aluminiowy AMP.
Waga 1140 wiec nieżle.
Kłopot, że jednak ma luzy i tym się zajmę , opiszę ,sfotografuję i napiszę jak wyszło..:)
Luzy są na tulejkach, trzepienie są w idealnym stanie.
I teraz.. MAM TULEJKI, mam ich więcej to się będę mógł podzielić.
Nie są to oryginały ale może i lepsze.
Na razie mam inne zajęcia pilne więc troszkę to poczeka..więc cierpliwości.

Ale może ktoś to już robił albo macie jakieś cenne linki, uwagi itp...

#2
A jaki to model - z trzpieniami na imbusy czy na pierścienie Segera?
U mnie z zawleczkami Segera nie ma wymiennych tulei - można wymienić tylko trzpienie (sworznie).
Może masz jakieś zdjęcia?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#3
Z segerami.
Wszystko da się wymienić...:), tuleje trzeba wyciągać ale to nie kłopot wielki.Osie są z duralu twardo anodowanego za wyjątkiem stalowej pustej tej od tłumika. I tam są calowe niestety imbusy.
zdjecia jak gdzieś wrzucę, na razie nie mam głowy..:(

#4
Faktycznie - jest tam tuleja. Wydawało mi się, że to jest tylko frez na alu, ale wygląda na to, że i to jest wymienne - ale sam bym do tego nie doszedł - bałbym się wybijać.

To czekamy na zdjęcia - w końcu ratunek dla klekoczących AMP - w tym mojego.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#5
Pierwsze fotki. znalazłem chwilkę czasu.
Nie jest tota sztuka o której pisałem, ten jest na 28 cali i ma stalowe golenie (śmiesznie to wyląda zresztą).
Tłumik do remontu jak widać, a tulejki takie same jak w wersjach alu.

naprawiamy amp

cdn...

#6
Masz może gdzieś dostęp do tych miedzianych tulejek?
W sumie szukam też oryginalnego mocowania do piwotów i zawleczek Segera/plastikowych podkładek na trzpienie (poprzedni właściciel 2 komplety pogubił) - nie zostało Ci może gdzieś?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#7
Tuleje mam .
Pasujący wymiar to 8x10x10 (szerokość do srkrócenia delikatnie).
Ale to nie miedź ,a spiek łożyskowy nasycony olejem czyli to co powinno być..:)

Ile potrzeba..? proponuję PM bo nie ma co na forum gadać cenie..(nie jest wielka..).
Plastikowe podkładki na 8 mam ale większe i grubsze 1,5mm.
Co do małych pierścieni sprężystych możliwe, że będę miał i to nierdzewne ale to za parę dni.

Do tłumika będę dorabiał całe nowe tłoczysko z nierdzewki.
To co jest mam wytartą anodę ale nie da się tego dorobić z duralu i tak sobie poanodować.
Musiałaby to być anoda twarda (inne parametry powstawania warstwy).Taką trudno wykonać.
cron