III Rocznica Powstanie RetroMTB.pl

#1
Czasu jest sporo, ale tradycyjny wypad kilkudniowy warto ustalić wcześniej aby każdy chętny zdążył się przygotować czasowo i sprzętowo

25-ty marca wypada dokładnie w niedzielę, proponuję zatem aby wstępnie zainteresowani rezerwowali sobie czas od piątku do niedzieli 23-25 III

Cel? na razie brak - fajnie byłoby ustalić rejon atrakcyjny dla wszystkich ew zainteresowanych - zarówno pod kątem walorów "poznawczo-turystycznych" jak i dojazdowych

Zatem? ktoś wstępnie zainteresowany?

A dla niezorientowanych przypominam jak wyglądało to rok i dwa lata temu:
galeria I rocznicy http://www.retromtb.pl/galerie/jazda/pe_10.htm
galeria II rocznicy http://retromtb.pl/galerie/jazda/lasy_janowskie.htm
kilka słów o tych wypadach znajdziecie także na forum
Ostatnio zmieniony 2012-04-23, 07:58 przez skolioza, łącznie zmieniany 1 raz.
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
Nie było mnie tam, a że składam bouldera by była opcja wykorzystania go zgodnie z przeznaczeniem. byłbym chentny Problemem jest fakt że nie posiadam luksusów w postaci eleganckiego bagażniczka i sakw, które musiałbym pożyczyć i wtedy może bym się wybrał :roll:

Co do izerskich to raczej pagórkowato chyba? MEGARANGE trzeba będzie założyć :mrgreen:

#13
izery mogą być o tyle ciężkie, że tam większe wąchania terenu, a biorąc pod uwagę fakt, że to raczej wypada przed sezonem (pewnie Docent stwierdzi, że w okresie robienia bazy) bardziej płaski teren. Jeśli zebrałoby się kilka osób może warto rozważyć automobil (chociaż determinuje on okrężną trasę i sprawia że kierowca raczej nie w formie), ale oszczędność czasu jest duuuża (biorąc pod uwagę przejazd do izerskich) :-/
Ostatnio zmieniony 2011-11-22, 20:25 przez staszek, łącznie zmieniany 1 raz.

#14
Jak ma być blisko z każdej strony to zjeżdżajcie się do Łodzi.Rowery wstawiamy do mnie na strych i idziemy na Pietrynę.Tam tak uczcimy rocznicę że dopiero po paru dniach będziecie mogli wsiąść znów na rower:)
Lodzermensch

#16
staszek pisze:chociaż determinuje on okrężną trasę i sprawia że kierowca raczej nie w formie)
nie raz po całej nocce za kółkiem siadałem na rower - czy to na Litwie, czy w Pl, czy w Rumunii gdzie od razu zaczęliśmy sypać pod przełęcze - nie tragizujmy zatem Ale powyżej stówki wykręcić to faktycznie może być problem :-P
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#22
staszek pisze:izery mogą być o tyle ciężkie, że tam większe wąchania terenu, a biorąc pod uwagę fakt, że to raczej wypada przed sezonem (pewnie Docent stwierdzi, że w okresie robienia bazy) bardziej płaski teren.[...]
Bazę to ja kończę w styczniu / lutym jakoś - marzec / kwiecień to już jest koniec rozbudowy i w zasadzie mocny koks już (w maju pierwsze zawody). Natomiast kwestia trasy 200+ mnie bardzo interesuje pod kątem 200km Kellysa. Nigdy na mtb nie robiłem takiej dniówki, więc byłoby jak znalazł - zobaczyłbym jak się czuję po wykręceniu czegoś takiego. Rzućcie terminem a ja będę stawał na głowie żeby coś wymyśleć ;) A co do transportu - myślę, że u nas jest sporo kierowców, więc w najgorszym przypadku do mnie na dach 4 rowery, bagażnik można po sufit zapakować gratami i każdy może trochę poprowadzić i trochę pospać czy co tam ;)

Natomiast na pomysł odwiedzin w Łodzi już widzę te 3 tygodnie w plecy w treningach :D

#26
Wygląda na to Soro,że lecimy sami

Mam w zanadrzu jeszcze jedną propozycję - zasadniczo nie trasę, ale cel Może okazać się ciekawy, może okazać się bublem Pokonanie go może być swego rodzaju smaczkiem , a może być niemożliwe...

Chodzi o nieczynny most dawnej linii kolejowej przerzucony przez rzekę Szkło
ładnych parę lat temu wyglądał tak (foto ze strony o szlaku Polski Egzotycznej)
Obrazek


Miejscowa ludność jakiś czas temu użytkowała mostu i dało się przeprawić (foto kolegi Remigiusza z forum podróżniczego)
Obrazek


Ciekawe jak wygląda dziś...

Most znajduje się tu: http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 8&t=h&z=18
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#27
ile ja bym dal zeby tam byc :cry: :cry: :cry:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#28
Nooo, jestem jak najbardziej za :-) , nawet jak przeprawa miałby sie nie udać to zdecydowanie uważam, że warto spróbować, szykuje się ciekawie :). To w takim razie jaki środek transportu, na dojazd na miejsce startu, wybieramy? Pociąg/auto