Cannondale M500

#1
a było to tak:
na jakiejś aukcji dorwałem za kilka stówek cały rowerek, z którego conieco nadawało się jeszcze na użytkowanie, między innymi manetki stx rc 3x8, klameczki cnc tektro, koronki, hamulce stx rc, koła, świetna ramka oraz sztywniak P-bone...
planowałem właściwie zostawić sobie jako zimówkę bez żadnego ulepszania, ale chęć na złożenie kolejnego rowerka była nieodparta

ramka to seria CAAD 3 z ręcznie polerownymi spawami (jak w kleinie), waga 1500g

koła to piasty LX/DX i fele matrix, przeszły gruntowny remont - centrowanie, nowe kulki, smarowanie. na razie oponki irc oraz wildgripper, ale w planach jest komplet irc

w kokpicie stery anodowane FSA na kulkowych i igiełkowych, mostek RF system, kiera EA 50, klamki cnc, manetki sachs. opcjonalnie poluję obecnie na klamki CODA

sztyca jakaś poniżej 200g to pewnie mi szybko je..nie, siodło wtb (206g.) na tytanowych pręcikach ale jest też flite albo nitrox w opcji

napęd to kasetka 8speed LX, fd 737, korba topline 3 rzędowa (24,34,46) i do tego musi być długaśny suport 127mm

pedały niestety ale raczej nie cranki (przykręcana tylko na imbus) bo gniazda w korbie nie są przewiercone wiec zapowiada się, że m747

hamulce to będą canti ramiona LX, klocki stx rc z nowymi okładzinami :)

mam też judy XC po małym tuningu ale na razie stawiam na sztywniaka, zresztą wiele na pewno ulegnie zmianie.
na razie tak to się ma:
https://picasaweb.google.com/1150353714 ... Jesien2011
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#3
sam jestem ciekaw co wyjdzie! nie mogę się już doczekać bo będzie to bardzo zwinny jak lis i sztywny jak pal azji secik. gługo już nie miałem takiego rowerka (ostatnio giant xtc/atx wcześniej klein) na którym będę się czuł jak na streetowo traialowym rowerku, a do takiej jazdy mam zamiłowanie też. ramka jest o 3 cm krótsza od mojego speca, baza kół tez minimalnie mniejsza, lekko gieta kiera i pełne aluminium sprawdzi się na mało wyboistych i krętych szlakach, a miejska dźungla stanie się mniej obca. na to stawiam! jedynie obawiam się gietkiej korby ale może się jeszcze mile zaskoczę....
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#8
w tym rowerze wszystko pasuje do siebie jak świni siodło :) pewnie, że bym wolał tam jakąś turbinkę czy cuś ale trza pojeździć na tym co się ma. a ramiona to by rzeczywiście pasowały do jakiegoś plexusa albo innego tange prestige infinity...
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#11
no to chciałem zakomunikować, że rowerek się conieco zmieni. wyobraźcie sobie, że będzie biała korba, mostek i pancerze w takim też kolorku, a na deser poza kasetą reszta szpejów nonshimano 8-)
w week zacznę powoli działać bo niedługo marzec, a w marcu jak w garncu i sezon się zaczyna pełna gebą :]

PS
jak Wam sie to widzi, te biale wstawki? na razie nawet nie robiłem przymiarki, wszytsko w głowie....
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#12
Ja niestety myślę, że będzie kicha... Rama nie jest smoliście czarna, napisy są "szampańskie", itp... Ale ucieszę się, jeśli się pomylę ;-)

A pogoda na rower ma być już pod koniec lutego :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#14
jedyne co jeszcze dojdzie białe to zacisk sztycy i może siodło czarno-białe (chciałbym fizik gobi xm)
ogólnie wydaje mi się, że rowerek bedzie miał bardziej agresywną geo (prosty mostek i kiera), taka sportową, a kolorki....na prawde sam nie wiem. pożyjemy zobaczymy, a sztyca oczywiście czarna RooX'a
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#15
A co to, mrozik w uszka szczypie?
Po drugie, czy godzi się tykać laureata? :-D
No dobra, żartowałem.

Powiem Ci, że śnił mi się rower tylko czarno-biały. Konsekwentnie. Taki, że jak mu zrobię czarno białe zdjęcie, to nie będzie widać, że nie kolorowe.
Rama czarna, logotypy białe. Korby biało/czarne. Kiera, most. Republikowski taki.
Jak się obudziłem, to pomyślałem o swojej ciapkowatej lawinie, ale ona niestety ma niebieskie logotypy...
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#20
Tylko cztery jajka? Oj słabo :P
A ja oczywiście za długo myślałem nad tymi kółkami, to nic, mam już lepsze.
Kiera mi się podoba. A te klamki to nie za szare do niego?

#30
aldek pisze:
Opyliłbyś, jak Ci zbywa, co?
no na zapas wziąłem bo ładne są, przepraszam, że sie pochwaliłem i masz smaka. może żale jakiś też bo w końcu byłem cham i się rzuciłem na nie jak bezdomny na karton :oops:

skolioza, wszystko zależy od tego jaki suport będzie, ciągle czekam i się przymierzam, ale do soboty powinno się wyjaśnić. ten tytanowy 110.5 co mnie interesuje na prawdę nie wiem jak wypadnie z korbą, tak nijak bo 113 to bym wiedział, że 3 blaty, a 107 że 2.
wolałbym z przodu 32/42 bo mam ciężkie kopyto to starczy, a tu masz - jedyna oś jaka mi się podoba (nie shimano) ma 110,5 :)
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<
cron