Mongoose Iboc Pro SX

#1
Witam, przedstawiam mój nowy low budżetowy nabytek.Po zakupie wywaliłem Indy które zastąpił sztywniak no i zamontowałem jak zwykle moje ulubione siodło i opony, poza tym pozostał tak jak do mnie przyjechał (no może poza czyszczeniem, jest ze 2 kg lżejszy jak go doczyściłem).A, jeszcze kanty wsadziłem m737 bo był mix v i kantów oryginalnie.Mimo osprzętu jest dość lekki , jutro odbędę jazdę honorową bo dziś już padam na ryj.Słit focie tutaj: https://picasaweb.google.com/1025051144 ... eIbocProSX
Lodzermensch

#4
Nie przesadzaj, tragedii wielkiej z tym kolorem widelca nie ma. Widzę, że dopadł Cię ten sam problem, co mnie kiedyś przy specu - zbyt grube podkładki pod cienkościenny mostek cr-mo.
A poza tym, pakuj go na kipę, i zapraszam do mnie na wieś, pomacam co to za sprzęt ten alukarbon jest :-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#5
Pisz kiedy i przyjeżdżam, muszę Ci w końcu te koła dowieźć.Co do podkładek to tak na sztukę założyłem bo nie chciałem ciąć widła na krótko bo później do niczego się nie przyda.
Lodzermensch

#8
Nie mogłem jej zważyć bo nie mogłem wykręcić wkładu suportu moim chińskim kluczem a serwis juuż był zamknięty,ciężka nie była w komplecie z wkładem tak na oko.
Lodzermensch

#18
Piękny, gdzie się kupuje takie cuda? Do Mongoosa mam słabość bo był pierwszym moim rowerem górskim, niestety skradzionym :( Jakbyś chciał sprzedać to może ja kupić :) (klamki się sprawdziły, już po wypadzie. minirelacja w toku....) Pozdrawiam.

#20
Nie wszystkie karbonowe ramy były lekkie.
Żółciasta Merida z 1998r. dla przykładu ważyła równe 2kg. Moja Endorfina waży 1,9kg. Pierwszy Giant MCM też z tego co pamiętam ważył ok. 1,7 - 1,8kg.
Ale to pewnie wina tego, że łączenia rur w pierwszych całkowicie karbonowych modelach były ciężkie. Dawali tam dużo materiału, żeby osiągnąć dobrą sztywność. Tutaj są mufy alu - pewnie stąd niższa masa niż starego pełnego karbonu.

Co do amortyzatora - zgadzam się w 100%
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#28
skolioza pisze:promocja jakaś na tą ramę? czemu wcześniej nie pisałeś? ;-)
Bo zaraz bym miał pełną skrzynkę wiadomości i musiałbym zostać spekulantem a bardzo tego nie chciałem.
Lodzermensch

#29
za stary karbon ?? wyschnięty już :-D eeee to wole jednakże stalóweczki , jak pęknie w górach to nawet kowal pospawa na biegu :mrgreen: :lol:

no takie ramki to ładne sztuki , hm , ciekaw jestem kiedy Cie skorci pozbyć sie :-P , a propo z Judy SL to gra idealnie.
www.velotech.pl

#30
Piotr pisze:za stary karbon ?? wyschnięty już :-D eeee to wole jednakże stalóweczki , jak pęknie w górach to nawet kowal pospawa na biegu :mrgreen: :lol:

no takie ramki to ładne sztuki , hm , ciekaw jestem kiedy Cie skorci pozbyć sie :-P , a propo z Judy SL to gra idealnie.
Judy SL już u Staszka, a co do zmiany to pewnie za jakiś czas będzie:)
Lodzermensch
cron