Marschall 24" dzieło sztuki

#1
Hej
Kupiłem kilka dni temu chyba najładniejszy frameset w mojej skromnej karierze "rzeźnika" . Rama zbudowana u naszych zachodnich sąsiadów . Materiał to stal nierdzewna . Rozmiar dość nietypowy bo pod koło 24" . Czuje ogromną potrzebę zbudowania roweru na tej ramię , ale czuję , że na tym interesie będę gruuubo w plecy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Marschall 24" dzieło sztuki

#10
Wziąłem się dzisiaj za inwentaryzację co potrzebuję do złożenie roweru i mam pierwsze zonki.
Rozstaw tylnej piasty. 120 mm pod tarczę . Szukałem gotowców , ale ceny zabijają. Myśliscie , że jest opcja przerobić klasyczną piastę 135mm na 120 ?

Druga sprawa to korba Tuna. Nie mam do niej żadnych śrub a mocowanie jest hexagonalne. Potrzebny jest jakiś adapter , żeby zamontować na kwadracie ?

Re: Marschall 24" dzieło sztuki

#17
Rama śliczna. Sprawdź u źródła, czy oby na pewno ten rozstaw widełek jest fabryczny. Niemcy jak z ramą jest cos nie tak, niekiedy zaginają, łamiąc ją stając na tylnich widełkach. Częsty widok:( Ta rama z racji na mufy, może tak łatwo się nie poddała. Najlepiej postawić na kołach ze sterami, tylnią piastą pod ten rozstaw co jest i patrzeć co jest grane

Re: Marschall 24" dzieło sztuki

#18
Tyle, że piasty pod 120 są produkowane i kiedyś był to nawet jakiś standard zatem możliwe, że właśnie ta rama ma taki seryjnie. Problem w tym, że nie znalazłem takiej piasty, która jest jednocześnie pod kasetę i tarczówkę. Udało mi się znaleźć tego novateca co wrzucałem i piastę jakiejś manufaktury na ten rozstaw pod kasetę ale bez mocowania tarczówki (droga rzecz strasznie). Sprawdziłem też z ciekawości rozstawy bmxowych piast shimano i ciekawa sprawa, bo były węższe dx i dxr to 112mm.
Jeszcze jedna rzecz, hak przerzutki mamy, a przelotki do pancerza tylnej przerzutki też są?
Części na sprzedaż:
https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/1eZ3x/