Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#1
Witam.

Przedstawiam mój nowy nabytek, Cannon M800 Beast of the East. Rower jakiś czas temu był wystawiony na OLX i wyglądał jak rower dla emeryta co pokazuje pierwsze zdjęcie :-) Ogólnie nie zwracał na siebie uwagi, słabe zdjęcia, błotniki, dzwonki, lampki no i siodło jak kanapa (1-szy raz widziałem tak brzydkie siodło rowerowe)... Jednak wprawne oko widząc geometrię ze slopingiem i P-bona na przedzie zauważyło że to nie może być nic innego jak tylko M800 :-). Wiec szybko wysłane wiadomość do sprzedającej i tutaj zonk.... Niby opis ogłoszenia mówi, że możliwa wysyłka ale niestety okazało się że sobie można rower kupić ale sobie trzeba po niego przyjechać osobiście. :-( No i co robić dalej? No tylko płakać, roweru się szukało kilka lat a nie można go kupić bo trza jechać osobiście a czasu na wyjazdy całodniowe brak.
No i z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować jednemu z Naszych forumowiczy Wojtkowi Ka. (WojtekKa). Wojtas mnie dosłownie zastrzelił bo nie dosyć że pojechał po rower kilkadziesiąt km. od swojego miejsca zamieszkania to jeszcze miał mi go spakować w karton i wysłać... No i dostarczył ale nie w kartonie a własnym samochodem pod sam nos wraz z małżonką, jadąc nad Nasze polskie morze. :-) (P.S. nie wierzę w przypadki :-)) Normalnie szok :-) Ten chłop jest nieprzewidywalny, ponoć nawet karton do wysyłki roweru miał już przygotowany :-) Wielkie dzięki jeszcze raz Wojtek za rower jak i miłe spotkanie. Mam nadzieję że będę miał okazję się odwdzięczyć. Cieszę się, że mogliśmy się poznać osobiście!

Wracając do samego roweru. Jest to Bestia, której niestety nie ma w katalogach/ ViN na ramie świadczy o roku 1996. Porównując bestie z lat 1996 i 1997 rower jest tak jakby zlepkiem tych dwóch roczników. Rama wraz z logotypem na przedzie jest z roku 1996, natomiast osprzęt to już lata 1997. Kolor ramy "Speed Yellow" nie widnieje w katalogach w tym modelu. W roku 1996 rower był w kolorze czerwonym z żółtymi napisami a rok później w kolorze czarnym z żółtymi napisami jeżeli się nie mylę. Żółty Cannon wychodził w kolorze żółtym w wersji M900 w roku 1996 więc mój rower w pewnym sensie jest dziwakiem.

Rower jest w super stanie, ma bardzo mało odprysków na ramie, jedynie jakieś okolice kasety, coś tam pod przykręconą stopką i drobne ryski od linki na widelcu. Osprzęt jest w tym rowerze od nowości. Właścicielem tego roweru była ponoć jakaś starsza osoba, która to posiadała ten rower od nowości. i przekazał go wnuczce w prezencie a ona postanowiła prezent spieniężyć :-) Rower był przerobiony pod starszą osobę, była założona jakaś przedłużka rury sterowej, krótki most o bardzo wysokim koncie wzniosu i gięta kierownica aby było wysoko i wygodnie.
Oprócz tego nietypowego malowania, które nie występuje w katalogach są jeszcze dwie inne ciekawe rzeczy. Pierwsza to amortyzowana sztyca CODA. Jest ona w katalogach ale zapewne można było ją dokupić do roweru osobno. Fajny sprzęt bo z tego co widziałem po odsłonięciu gumy to jest ona zrobiona podobnie jak Head Shock. Pod gumą są podobne łożyska jak w amorkach a guma zasłania i uszczelnia to wszystko. Jeszcze jej nie rozebrałem ale wygląda to na bliźniaczy system. Drugą ciekawostką jest stopka do podpierania roweru. Generalnie już ją zdjąłem ale ma ona również napis CODA. Takiego gadżetu jeszcze nie widziałem. Nic wielkiego ale nawet nie wiedziałem, że stopki tłukli z napisem CODA.

Powiem Wam, że ma jakieś tam plany odnoście przerobienia tego roweru według własnego pomysłu no i oczywiście ulepszenie pewnych rzeczy ale jak go dzisiaj doczyściłem to mi szkoda go ruszać bo jest jak nowy i wszystko działa elegancko. Można z miejsca wsiadać i jechać. Na razie zdjąłem gadżety no i wymieniłem kierownicę, mostek, chwyty na CODĘ, które mi miałem z innego Cannona. Rower zaczął w końcu przypominać MTB a nie krzyżówkę dobermana z jorkiem. :-) Muszę jeszcze coś pomyśleć nad oponami bo te nie za bardzo mi się podobają i nie pasują wyglądem. Zapraszam do oglądania zdjęć. Rowerek jest super i na pewno należy do rzadkości,


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#8
Dzięki za miłe słowo! :-)
Rower jest na prawdę spoko, Geometria jest jakaś trochę dziwna, oznaczone jest jako 18 cali /45.7cm ale jak wsiadam i podnoszę sztycę na maksymalnym wysunięciu to mam wrażenie że jeszcze jest za nisko. W Cannonie M900 z 1997 roku którego posiadam np. sztycy wysuwać maksymalnie nie muszę. Geo ma zupełnie inne bo takie z szosowymi naleciałościami a rozmiar identyko. M900 wygląda nawet jak dużo większy aniżeli 18-ka. Muszę jeszcze tak z czystej ciekawości zmierzyć długości rurek w tych dwóch modelach.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#9
Bo właśnie BeastOfTheEast miały specjalną, agresywną geometrię do zabawy. W porównaniu do zwykłej "M-ki" w tym sasmym rozmiarze miał podniesiony środek suportu i obniżoną górną rurę. Dlatego tak inaczej wygląda. Nic tylko się na nim wygłupiać.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#11
Jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić, przejechałem się tylko po asfalcie ale P-Bone mocno daje po nadgarstkach. :-) W lesie może być ciężko :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#12
Elo. Wpadło parę czerwonych dodatków do Cannona. Do Magury doszły oryginalne śruby oraz czerwone boostery Lizard Skins, czerwony koszyczek na bidon oraz zaciski KORE. :-) Wstawiłem dla poprawy własnego komfortu krótszy mostek i giętą kierownicę. Plecy już nie bolą no i kontrola nad rowerem jest ekstra. Rower stworzony dosłownie do zabawy w takiej konfiguracji :-) Nie dziwię się że używano tego modelu do jakiś akrobacji bo aż się prosi. Bardzo zwinna maszyna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#16
Dokładnie DOMAN, to dzięki Tobie je nabyłem.
Dogadałem same boostery bez roweru. Dzięki za podlinkowanie, sam bym nawet pewno nie trafił na tego Everesta albo po tytule ogłoszenia bym go pominął. 😁
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#18
skolioza pisze:
2021-02-01, 16:46
Strasznie wysoko te boostery - jak nie od Magury Ale fajnie wyglądają Za to gieta kiera... Nie mój gust
Są wysokie i zastanawiało mnie to czy przypadkiem nie zostały stworzone jakoś po 2000 roku pod nowszy model Magury (ten z takim jakby kwadratowym i wysokim boosterem, nie pamiętam modelu) ale wygląda spoko. Sprawa była taka, że te hample to podstawa i z przodu w ogóle nie było podkowy a tylna była montowana (katalogowo) do śrub mocujących hamulce w piwocie i prawdopodobnie nie spełniał on żadnej funkcji poza bajerem i dodatkowym ciężarem). To co widzisz na zdjęciu to tymczasowe rozwiązanie do póki nie uda mi się kupić kompletu czerwonych HS-ów Tomaca w ładnym stanie. HS11 hamują w miarę spoko ale nie zdzierze tych plastikowych klamek.... tutaj pojechali mocno po bandzie wypuszczając coś takiego rodem z makrokesza.

Od razu wiedziałem, że kiera Ci nie podpasuje :-) Jeździ się wygodnie, ale szukam ogólnie mostka CODY nieco krótszego jak ten co miałem założony wraz z prostą kierownicą. Przejechałem sobie raz traskę na długim mostki i prostej kierownicy i myślałem, że się nie wyprostuję jak zszedłem po tych 30 kilometrach :-) Stąd ta zmiana.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#22
corrado pisze:
2021-02-01, 20:32
Obrazek
I taką kobrę mu.
Szukam, szukam ale nigdzie nima oprócz jebaja ale tam cena taka jakby luksusowa :-) W sumie droższa od mego Cannona całego :-)

Jak się nie znajdzie to wrzucę czarnego Race Face-a, mam dwa :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#23
W planach jeszcze założenie siodła Cody z żółtymi prętami, które posiadam od kilku lat ale to jak uda mi się dorwać czerwone Magury lub chociaż chwyty w czerwonym kolorze albo jakieś Grip Shifty żeby na kierownicy też był czerwony akcent. Tylko nie wiem czy to się nie będzie gryzło z czerwonymi anodami. Coś tam się pokombinuje.

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#26
czajnikmtb pisze:
2021-02-02, 20:12
Sprawdziłem jebaja, jest tarantula ale tak jak mówisz cena z kosmosu ponad 400 dolców !! Dawaj siodełko !! :mrgreen: :mrgreen:
Amorek też piękny, kurde u mnie jakoś padło na manitou hmm... mam 4 sztuki a marcoka ani jednego, trzeba to zmienić ;-)
No tam to ceny kosmos.... Dzięki za podlinkowane SACHSów... kurczę chętnie bym kupił same manetki bez gum a w zasadzie jedną manetkę bo mam takie Sachsy ale w jednej ktoś urwał regulację od linki. Gumy do Sachsa mam nówki jeszcze zapakowane, czerwone i żółte.
Bombera trafisz na pewno, Raz na jakiś czas się pokazują tylko pewno nie będzie tanio bo coraz więcej sobie życzą... ale amortyzator wart każdej kasy.

skolioza pisze:
2021-02-02, 21:12
Poczekaj z ta czerwienia do Magur - znikną anodowane boostery a koszyk łatwiej zastąpić innym żeby się nie gryzlo
Sztywniaka trochę szkoda, ale wrzuć bombowca z ciekawości Korba jak wskoczy mostek RF też się zgra
Muszę najpierw upolować Magury w ładnym stanie. Jak się uda to te gadżety anodyzowane wylecą. Fotkę dałem poglądowo bo zniknęły mi zdjęcia samego siodła i tylko została mi ta z Bomberem. Bez obaw... nigdy bym do tego Cannona nie wstawił żadnego innego widelca. P-Bone i tylko P-Bone :-) Jedyną kombinację jaką może zrobię to jak przemaluje drugiego P-Bona z pomarańczu na czerń to sobie podmienię i zobaczę jak to będzie wyglądać. :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#28
mekp pisze:
2021-09-02, 23:38
Kurde że nikt nie pisze o tych srebrnych podkładkach pod mostek :-)
Imo przede wszystkim gryzie tutaj ta srebrna korba i jak to mówią wszyscy - Tarantulę lub ewentualnie czarną Turbinę :-)

Srebrne jak srebrne ale jest jeszcze jedna w kolorze czerwonym :-) Nie miałem podkładek w czarnym połysku więc są tymczasowo srebrne bo nawiązałem do zacisku od siodła...

Co do korby to czarne Turbiny by się znalazły w zbiorach. Jeżeli chodzi o Tarantulę to jak najbardziej ale niestety nie dysponuję takową. Posiadam za to 701M w pięknym stanie ale również jest srebrna :-( Mogę się wymienić za Tarantulę w takim samym stanie jak moja 701M.
Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#29
Hejka!

Mała aktualizacja obecnego stanu rzeczy :-) Wleciały stery FSA Orbit XLII w czerwonej anodzie, siodło Selle Italia CODA oraz oponki IRC Serack. W kolejce czekają jeszcze czerwone Magury Tomaca oraz manetki Sachsa Weve z kolorowymi gumami. Do Magury wlecą jeszcze karbonowe boostery "własnej roboty" która już prawie są wycięte. :-)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

Re: Cannondale M800 Beast of the East 1996-1997

#30
Ładny, ładny. Jednak jak rama na małych kiszkach nie ma zbyt małego albo zbyt dużego rozmiaru, czyli zwykle gdy jest to 17-20 cali, lekko opadającą górrurkę to rower wygląda po prostu proporcjonalnie a nie pokracznie. No i ten kolorek, mój ulubiony w rowerach w połączeniu z czarnym i srebrnym osprzętem. Gratulacje. Jak zgodność rocznikowa rama/osprzęt?
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
cron