Kask Rudy Project/Scott

#1
Cześć,

Jakiś czas temu udało mi się nabyć stary kask Rudy Project/Scott. Szukałem informacji w internecie czy w tej wersji kaski mtb były robione przez firmę Rudy Project.
Może ktoś z was jest obeznany w tej tematyce i pomoże mi zidentyfikować rok produkcji oraz ewentualny model kasku.

Po analizie stron Rudy Project wydaję mi się, że są to początki lat 90. Ostatecznie mam w planach napisać emaila bezpośrednio do omawianej firmy aby potwierdzili mi czy istniała taka współpraca z firmą Scott.

Z góry dzięki za wszelkie info.
Załączniki
20200629_194701.jpg
20200629_194706.jpg
20200629_194710.jpg

Re: Kask Rudy Project/Scott

#3
Kurde nie wiem... ale oklejony jest Rudy Project/Scott. Jego środek też ma zabezpieczenia na głowę z logiem Scott.
Napisałem dziś emaila do Rudy Project z prośbą o identyfikację kasku oraz ewentualnie info o współpracy z Scott'em.

Może coś z tego będzie. Jak mi coś odpiszą to podzielę się taką informacją.

Znalazłem zbliżone zdjęcia z bardzo podobnym kaskiem. Zdjęcie chyba z 94 roku.
Załączniki
Dave-94-by-Schwartz.jpg

Re: Kask Rudy Project/Scott

#4
Otrzymałem odpowiedź z działu Customer Sevice firmy Rudy Project.
Ich zdaniem kask ten nie jest ich produkcji... I że ktoś użył ich naklejek oznaczając kask rowerowy...

Hmmmmm nie wiem co myśleć. Generalnie Kask jest oznaczony w środku i na zewnętrznej stronie jako produkt Scott z dodatkowymi naklejkami ze został zaprojektowany przez firmę Rudy Project.

Nie odpuszczam w tym temacie napisałem też do Customer Service firmy Scott ;) Zobaczymy czy może oni mi coś pomogą w tym, że jak to ciekawym śledztwie :)
Nadal wierzę, że jest to oryginalny produkt któryś z wymienionych w temacie firm.

O dalszych wynikach będę informować.

Pozdrawiam

Re: Kask Rudy Project/Scott

#6
Pampalini pisze:
2020-07-01, 13:21
Kurde nie wiem... ale oklejony jest Rudy Project/Scott. Jego środek też ma zabezpieczenia na głowę z logiem Scott.
Napisałem dziś emaila do Rudy Project z prośbą o identyfikację kasku oraz ewentualnie info o współpracy z Scott'em.

Może coś z tego będzie. Jak mi coś odpiszą to podzielę się taką informacją.

Znalazłem zbliżone zdjęcia z bardzo podobnym kaskiem. Zdjęcie chyba z 94 roku.
Jest tottalnie inny. Co nie oznacza że z jakichś tam powodów kaski nie były oklejane tymi brandami (na potrzebę chwili na przykład ;) )

Re: Kask Rudy Project/Scott

#8
Wykonałem kilka dodatkowych zdjęć. Nie ma tego specjalnie dużo ale po opisach w środku wydaje mi się, że kask jest oryginalnie firmy Scott.
Na jednym ze zdjęć widać też rok produkcji zapięcia kasku. Jest to 1993.

Tak więc rok jest. Co do modelu kasku firmy scott to niestety takiej informacji nie ma :/
A naklejki Rudy Project hmmmm tu też myślę Sobie, że mogą one być dodatkowo doklejone... ale komu by się chciało w coś takiego bawić ? Momentami wyglądają jakby były przycięte jakimś tapeciakiem...

Fotki poniżej:
Załączniki
20200703_081740.jpg
20200703_081735.jpg
20200703_081730.jpg
20200703_081648.jpg
20200703_081609.jpg
20200703_081553.jpg
cron