Cube Acid 1996 ?

#1
Być może ta data, ale się nie upieram, bo nie znalazłem go na razie w necie, a do Bike Mark jeszcze się nie dokopałem.
Date ustal;iłem mniej więcej po częściach, a konkretnie klamkomanetkach.

I teraz mam dylemat też, bo wystawiłem go na giełde tak jak jest, ewentualnie zacznę go robić do jazdy.
Trochę w nim jest do przeglądnięcia - stał tyle lat nieużywany, choć stan jest super jak podczyściłem szmatą.
Części nie ma śladów zużycia i to cieszy że troche pośmiga.

Na razie tylko wybiórcze fotki, jak się nie sprzeda za parę dni, rozbieram w puder i zrobię sobie na cienkie gumki..

Srebrna strzała wuala.

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... drMGFPMmNn

Stan z przyczepy jak to mówią przemytnicy.
www.velotech.pl

Re: Cube Acid 1996 ?

#4
Dotarłem do katalogów swoich Bike Markt z lat 95/96/97 i wyglada to tak....

1995 rok
Obrazek
Obrazek


1996 rok

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pic free host

1997 rok

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Z tego wszystkiego wysnułem wniosek ze może to być raczej 1997 rok patrząc na obręcze w kołach.

Z drugiej strony u mnie nie ma Magury i GS , ale może być tak ze specyfikacja do katalogu swoją drogą wersja do sprzedaży na danym rynku może być inna, znane są takie przypadki na rynek niemiecki czy Szwajcarski.
www.velotech.pl

Re: Cube Acid 1996 ?

#7
O co Ci chodzi, nie obraził mnie, pisał o rowerze i zgadzam się z tą opinią, nie popadajmy w skrajność w drugą stronę.

Sidełko raczej doi sklejenie szkoda go wywalić, "skóra odeszła tylko, a chwyty do mieszczucha idealne, miękkie są.

Ale na przykładzie tego roweru widać jak w ciągu 3 lat zmieniało się wyposażenie "ramy" zakładając że to prawdziwe dane.
Ciekawe w 1996 r materiał inny na ramę niż rocznikach obok? chyba że to to samo z inną nazwą.

W każdym razie sprzęt jest lekki jak ważyłem na rękę da się oderwać od podłoża szybko, np przeskoczyć przeszkodę na trasie.
Ostatnio zmieniony 2019-11-10, 14:42 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
www.velotech.pl

Re: Cube Acid 1996 ?

#8
Piotr pisze:
2019-11-10, 14:36
O co Ci chodzi, nie obraził mnie, pisał o rowerze i zgadzam się z tą opinią, nie popadajmy w skrajność w drugą stronę.

Sidełko raczej doi sklejenie szkoda go wywalić, "skóra odeszła tylko, a chwyty do mieszczucha idealne, miękkie są.
Zamiast wywalić było coś innego, zedytowałem to.
Lodzermensch

Re: Cube Acid 1996 ?

#10
corrado pisze:
2019-11-10, 13:15
rajkru pisze:
2019-11-10, 11:21
wywalić siodło i chwyty, naczyścić, wypolerować i będzie miód :)
Alo alo, hamujemy z takim słownictwem.
w sumie racja...dostosuję się bo w sam nie przepadam gdy ktoś inny przeklina...
Piotr pisze: O co Ci chodzi, nie obraził mnie, pisał o rowerze i zgadzam się z tą opinią, nie popadajmy w skrajność w drugą stronę
dokładnie tak jest...stwierdzenie faktu a nie personalny atak
cron