'97 Klein Attitude Comp

#1
Miałem już sobie dać spokój z kupowaniem kolejnych rowerów ale jak na złość pokazał się śliczny Klein a do tego typ zaakceptował moją tak z tyłka rzuconą cenę...Cóż było robić jak nie brać :-D
Rama jest w stanie salonowym z dosłownie jednym obiciem, komponenty to taki mix od Deore LX zaczynając na małych rarytasikach jak wieniec Kooki kończąc...Koła zmienione na CrossRide Mavica, ktoś się orientuje może jaki to rocznik lub od kiedy te koła były robione? Co będzie robione to jeszcze nie wiem ale na pewno będzie robione 8-)
Obrazek

Obrazek

Re: '97 Klein Attitude Comp

#9
dalsza część przymiarek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie to poskładałem tak żebym zobaczył jak to mniej więcej wygląda w takiej konfiguracji. Hamulce bankowo do wywalenia, mam inne Magury, gripy też założyłem na sztukę bo co będę się dwa razy mocował, korba pasowała by jakaś czarna w połysku, kiera marzeniem byłby Roox FPS ale jest co jest póki co...Opony do wymiany a koła, pedała, mostek zostawiam mimo że nie pasują do okresu...

Re: '97 Klein Attitude Comp

#12
Godzina 11 w nocy, sobota a ja po odpisaniu tutaj poleciałem do garażu żeby spędzić kolejne 2 godziny sztukując inny widelec...Leżał Mozo Pro to go przeserwisowałem jednocześnie skracając skok. Ile skoku teraz zostało z 89mm to nie wiem ale trafiłem idealnie że po przystawieniu do oryginalnego RSa korony są na tej samej wysokości...No więc grzebałem 2 godziny po to tylko żeby się rozczarować. O ile skok jest ok, o ile przeżyłbym że to RST to kolor ni ciula nie pasuje, musi być żółty lub jakiś kontrastowy, czerwień, pomarańcz nie pasują do koloru ramy...

Obrazek
Obrazek

Re: '97 Klein Attitude Comp

#16
Ja bym jednak widział tutaj żółtą Judy Sl.
To chyba jedyny amor który by tu pasował poza Indy SL. Fajnie by wyglądał z naklejkami koloru czerwonego zamiast czarnego. Kuba z forum chyba kiedyś drukował naklejki do Judy. Może dałby radę zrobić.
Były też żółte Manitou SX, ale ten chyba już by tak fajnie nie pasował.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: '97 Klein Attitude Comp

#17
rajkru pisze:
2019-07-14, 15:46
Piotr pisze:
2019-07-14, 14:01
Fajny był w 1 poście , teraz to już stacza się w dół .
...aha, no dobrze wiedzieć...a co tak konkretnie wg Ciebie powoduje że się stacza ten projekt?
Jak napisałem .
mozna było magure zmienić na v-ki , pedały na xc . kolorystycznie ładnie było .
Nie mój projekt nie moja bajka ale tak sobie myślałem.

i jeszcze wygięta kierownica . . . . załamałem się

Miałem kiedyś niebieskiego Kleina, był twardy i to maszyna do ścigania a nie lansu, ma w sobie coś . . .
www.velotech.pl

Re: '97 Klein Attitude Comp

#18
Rower kupiłem w poniedziałek i póki co próbuje co mogę wykorzystać z tego co mi leży po pudłach...Chciałem zrobić projekt na Bomberze coś ala hardcorowy hardtail stąd i kierownica i platformy oraz były w planach Tomac'i Magury...Bomber nie siadł więc i Magury nie będę pchał w ten projekt...Będą v-ki, bedą też inne pedała i kierownica, tak żeby było "książkowo"...Choć z drugiej strony ja doskonale pamiętam tamten okres kiedy Z1 był królem i pakował go do roweru każdy kogo było na niego stać. Mało kto się zastanawiał nad geometrią ram bo właściwie nie istniała inna specyfikacja niż typowe XC a kierownice gięte były na topie i zakładał je każdy poza zawodnikami...Na platformach jeżdżę od ponad 20 lat głównie dlatego że zawsze lubiłem poświrować na bajku więc spd mimo swoich niezaprzeczalnych zalet do mojego stylu jazdy się nie nadaje...Teraz możemy sobie dywagować nad specyfikacjami, nad geometrią, co się do czego nadaje bo MTB dzisiejszego dnia jest mocno zróżnicowane. Mamy Freeride, AM, Enduro XC i uj wie co jeszcze ale zerknijcie w katalogi z lat '90 i pokażcie mi inny podział niż klasa roweru. Jasne że tańsze modele były innej bardziej AM geometrii niż wyższe modele typowe XC ale to wynikało z potrzeb klienta a nie rozróżnienia na przeznaczenie, co oznaczało że chcąc mieć dobry rower niekoniecznie do ścigania i tak kupowało się rower do ścigania a potem się go "udziwniało"...

Re: '97 Klein Attitude Comp

#21
focker pisze:
2019-07-14, 17:35
Ja bym jednak widział tutaj żółtą Judy Sl.
To chyba jedyny amor który by tu pasował poza Indy SL. Fajnie by wyglądał z naklejkami koloru czerwonego zamiast czarnego. Kuba z forum chyba kiedyś drukował naklejki do Judy. Może dałby radę zrobić.
Były też żółte Manitou SX, ale ten chyba już by tak fajnie nie pasował.
Judy, ewentualnie SID jako że nie trzymam się tak bardzo oryginału, myślałem też o białym Manitou SX bo mi się ten widelec po prostu podoba. Żółty kolor jak najbardziej ale mistrzostwem byłoby dobrać lakier pod kolor ramy i zrobić żółte grafiki...
Piotr pisze: ja nie zakładałem wygiętych kier i ładowałem tylko Z2. na Z1 śmigali "zjazdowcy" hehehhe

Nie każdemu pasuje wszystko, każdy ma swój gust i wizje, a że niektóre są dziwne ? oceniamy tylko przedmioty nie wykonawce.
no i git kolego ;) czasami fajnie zrobić coś zwariowanego, taki projekt który dzieli opinie :)
DługiDżon pisze: Jak nie chcesz trzymać się oryginału to może pójdź w tym kierunku?
Obrazek
a żebyś widział że i taka historia przeszła mi przez głowę...Leży mi ładny stary LX, mam prosty widelec z Barracudy ale rama nie przelotki na canti...mam co prawda ten pierdolnik co się zakłada pod zacisk sztycy no ale nie wiem, to byłby lekki hardcore ;)

Re: '97 Klein Attitude Comp

#22
Zrobiłem. Ten rower męczył mnie jak żaden, kompletnie brakowało mi weny i zwyczajnie kasy na realizację ewentualnych pomysłów. Pomyślałem że jeżeli nie chcę wydawać kasy na kolejne części retro to walić to i złożę na tym co mam. I tak oto powstał on ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: '97 Klein Attitude Comp

#26
Fakt, pancerze z deczka za długie i mijają się z naklejkami na główce :-( . Koła nie da się nie zgodzić że żółte byłyby mega na tym rowerze ale wszystko rozbija się o kasę. Kasę zresztą która zawsze można zainwestować w inne rowery i projekty. Na razie jestem zadowolony. Na pewno chciałbym korki w SLu zmienić na te wcześniejsze ładne bo tu są zwykłe czarne. Opony też inne zwłaszcza gdyby mnie naszło faktycznie na nim jeździć. 2.25 ładnie wygląda ale tu maks 2.1 pasuje. Co dalej to się okaże. I tak jest ok bo po prawdzie jeszcze w sobotę miałem plan żeby go rozebrać do gołej ramy i powiesić ją sobie nad kominkiem. Szalę przeważyło jednak to że udało mi się wykręcić pakiet z innej ramy i mogłem założyć RaceFace'a do Kleina.

Re: '97 Klein Attitude Comp

#28
Skeevo pisze:
2021-02-10, 21:58
Piękna ramka. SL-ka najlepiej pasuje. :-)
Brakuje mi tylko gum na amorze, jakiś taki łysy ten widelec bez osłon, no i korki te fajniejsze by się przydały. Rama jest w stanie niemalże szołrumowym jak to mówią, może jedno czy dwa obicia gdzieś by się znalazły.
Mega zadowolony jestem z osprzętu. Kaseta Srama jest na czerwonym pająku, łańcuch KMC Vivid też ma czerwone ogniwa, wkładki klocków żółte. Hamulce Avida mają niemalże dokładnie ten sam odcień kolorów jak XT a sama korba RF idealnie zgrywa się z Shimano. Klamki trochę odstają ale że są NOS i innych w sumie nie miałem to ujdą chyba. Nie będę ukrywał ale jestem bardzo zadowolony z tego co wyszło :-D

Re: '97 Klein Attitude Comp

#30
czajnikmtb pisze:
2021-02-11, 20:51
Korki pasują z indy sl ;-) Ja tak zrobiłem ze swoim judy w endorfinie... Kupiłem używany niesprawny wideł, był pęknięty przy podkowie. Ja wziąłem korki a focker lagi :-D
Nie w przypadku moich widelców. W Judy'm korek ma 3mm większą średnicę na gwincie niż korek od Indy. Indy rocznik '97 ori z Kleina a Judy ten co obecnie na rowerze.
cron