Merlin Titanium

#1
Witajcie kiedyś bardzo dawno temu już się przywitałem i od tego czasu moje zamiłowanie do retro mtb trwa nadal, chociaż na forum nie miałem okazji sie udzielać.Ostatnio kolega który również zbiera rowery i części w tym klimacie wysłał mi link do aukcji. Po zdjęciach coś mi mowiło że rama wykonana jest z tytanu choć sprzedawca twierdził że z alu miałem 60 km więc pojechałem obejrzeć cóż to takiego. Wynegocjowałem cenę na 400 zł i kupiłem rower. Po rozbiórce okazało się że jest firmy Merlin. W tym poście będę starał sie go przywrócić do stanu zbliżonego oryginałowi. Choć napewno nie odrazu bo wygląda na to że był cały na xtr a zostały tylko canti i przednia przerzutka.
Tak wyglądał po zakupie zdjecie z olx ogólnie kombinacje korba jakaś stalowa manetki alivio i inne cuda na kiju
Obrazek
Już po odkreceniu zbędnych komponentów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam

Re: Merlin Titanium

#2
Merlin to się raczej w tytanie specjalizował, jak tytan faktycznie tożeś nieźle ustrzelił.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Merlin Titanium

#5
Merlin robił tylko tytany, jest nabite na hakach jak byk.
Wykonanie ramy, głównie spawy piękne, druga taka firma jak Litespeed.
Zasadniczo za 4 stówy kupiłeś jeden hak tej ramy reszta gratis.
Jak już masz coś z XTRa to załaduj wszystko, będzie piękny klasyk.
Koła są paskudne, pasują tutaj lekkie na xtrach oczywiście.
Amor ? poszukaj specyfikacje ramy czy on może być, czy pasuje pod geometrie ramy.
Warto w ramę doinwestować, ceny takich rowerów ładnie zrobionych osiagają ceny dobrego auta.
www.velotech.pl

Re: Merlin Titanium

#6
Byłem świadom że to tytan na zdjęciach widać było ze spawy są zupełnie inne od alu i ten złocisty kolor. Jedynie nie wiedziałem co to za firma sprzedawała go bardzo sympatyczna kobita i był to rower jej syna kupili go gdzieś używany i nie mieli pojęcia co to jest. Pani była bardzo zdziwiona że nawet nie chcę sie przejechać tylko sprawdzam czy rama nie pęknieta i czy koła proste. Koła są niby z jakiegoś prasowanego karbonu z tego co po nich widzę, są na maszynowych łożyskach i mi akurat się podobają choć nie znalazłem o nich żadnych informacji. Całej grupy xtr odrazu nie uzbieram jeśli wogole kiedyś mam za to całą grupę xt z lat 92-93 typu korba fc m730 wszystko zdemontowane z jednego roweru łacznie z kołami. Oraz nieco nowsze klamkomanetki też z xt ale juz 3x8 co by mi bardziej odpowiadało choć rower i tak nie bedzie jezdzony na codzień.
Pozdrawiam

Re: Merlin Titanium

#10
DługiDżon pisze:
2019-06-12, 05:08
To jest strzał roku ;) XT będzie jak najbardziej ok, a powoli można z czasem zbierać XTR-a. Co tam jest nabazgrane na tych obręczach? Nie mogę rozczytać z foto? BTW, koła również i mi się podobają.
No raczej!!!
Czasem mi się nawet śni, że coś takiego wyrywam od laickiego sprzedawcy na jakimś bazarze za grosze, zwłaszcza że na nie nie uczęszczam..
Jakbyś się rozmyślił z ubieraia go, to daję 500zł ;p;p;p (joke)
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Merlin Titanium

#16
Wywal te koła jak przedmówcy sugerują. Taka fajna rama, zawsze chciałem mieć tytan a te tandetne koła ją po prostu szpecą, szkoda zchrzanić taką super okazję i super projekt.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Merlin Titanium

#18
Nie dotykaj tej ramy, nie masz kompletnie pojęcia co To jest!!!!
Tej ramie należy się wylacznie niebieski, ew drugi XTR....albo lepiej...ster moze zostac😎
Nawet opony, przy tej Klasie, musza byc z epoki...
Nie pozdrawiam
śmietnik to nie retro!

Re: Merlin Titanium

#20
siemano :)
Gdybyś chciał troche koloru to na mtb-kult.de masz to trochę anody...z niebieskiego lub fioletu znajdziesz pełno gadżetów od obręczy, kierownic po hamulce i zaciski...wszystko jednej marki Shogun, firma może nie zbyt kultowa ale części mają ładnej jakości no i będzie problemu że odcienie się różnią...osprzęt pakuj tylko jednej grupy, taki miks jak masz teraz jest zupełnie bez sensu, czarny LX jak Gustlik sugeruje, mógłby być ciekawy...ja osobiście bardzo lubię tę grupę zwłaszcza klamkomanetki M564...

Re: Merlin Titanium

#21
Spokojnie spokojnie mi sie nie śpieszy z składaniem go napewno nie bedzie byle jak i nie musi być byle tanio ale wszystko zależy od tego co sie trafi. Napewno najpierw dorobie naklejki na ramę bo po oryginalnych śladu brak. Opony są z epoki nowe irc notos xc.
Pozdrawiam

Re: Merlin Titanium

#26
Pomału do przodu rozebrałem cały rower wszystko wyczysciłem i nasmarowałem rame szczotkowałem wełną stalową. Korbe xtr m900 kupiłem na olx za 5 dych była troche zniszczona ale poradziłem sobie z tym musze jeszcze dopaść rd m900 i bedzie cały komplet xtr.
Załączniki
20201118_200116.jpg
20201114_171604.jpg
20201113_112311.jpg
20201117_164524.jpg
20201116_143002.jpg

Re: Merlin Titanium

#30
DOMAN pisze:
2020-11-23, 13:33
Korba z Milicza? Jeśli tak to sprzed nosa mi ją zabrałeś 😅
Tak zdaje sie ze to ta sama. Jak ją tylko zobaczyłem w tej cenie to sie nie wiele zastanawiałem. Wypolerowałem i założyłem blat 48 biopace bo reszta była nie zużyta, a uważam biopace jako fajną ciekawostke i w merlinie bedzie pasował.
Macie panowie pomysł na jakieś fajne zaciski do kół i do sztycy ? Te co są teraz założone to jakieś zwykłe tandety a troche bieda takie coś zostawiać 😨
cron