Klein Pulse 1998r.

#1
Panowie robię projekcik, można by coś podyskutować na jego temat.
Założenia:
- waga! ale głównie z części jakie mam. Ewentualnie jakiś zakup czy dwa..
- z przodu singiel - i tu się zwiesiłem chwilowo, muszę poczytać tu na forum trochę..
- rower do podziwiania raczej ale czasem może żonka się na nim przejedzie, a ja będę podziwiał widok - oczywiście jej ;)
- wolałbym raczej lawirować wokół 98 roku, ale niekoniecznie, np powiesiłem XTR'a na niej dla przymiarki z customowymi kółeczkami, może zostanie? mam też lekką kasetę 9 slx'a która się kurzy 11-28.

Foty:

Obrazek


Obrazek



ORI konfiguracja:
Obrazek
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Klein Pulse 1998r.

#2
Ja bym singla nie robił (nie podobają mi się single ;D ) . Tym bardziej jak do podziwiania to wsadził bym korbę jak należy. Ale widzę że zamysł jest zupełnie inny więc poczekam na koniec projektu ;)

Myślę też że jak masz go obwiesić nowym szpejem to ten dział forum raczej nie dla niego.

Re: Klein Pulse 1998r.

#4
skolioza pisze:
2019-06-14, 13:28
3x - najwyżej żonka nie będzie z przodu biegów zmieniać ;-)
No manetki jej nie zamontuję :)
Trochę info jeszcze, tam nie widać, ale oponki zapodałem Medusy od MAxxisa 1.55 w wadze 420g sztuka, dętki Geaxa miałem po 123g..
Mam ori korbę z niego sugino, ale koszmar - 900g prawie (stalowe zęby). Zawsze mi się podobała, ale to taki stx umówmy się :/

No właśńie mi też się single nie podobają, tzn w starych korbach, współczesne wg mni są ok, tylko tu nie może taka trafić. Pasowałaby Race Face z mojego Ravena.. nie pamiętam modelu,
ale lekka jest, mam jakąś Prodigy od RF, ale znów ciężka. No i jeszcze znaleźć suport na kwadrat lekki .. mam tytanowy z Sbike wyciągnięty (pisałem w dziale części), ale on tylko pod 68 mufę, tu 73 :/
I takie dywagacje. Może jakiś xtr? Musiałbym kupić, bo z korbami słabo coś u mnie w zapasach.

Hamulce - mam klameczki Sram'a ESP 9.0 kompozytowe, myślałem je tu wrzucić, super pasowałyby czarne canti Lx'a.. ale klameczki pod Vki. I znów Vki XT 739 mam ale w Ravenie :/ coś chyba poprzerzucam sobie myślę :)
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Klein Pulse 1998r.

#6
Jest jakaś taka kosteczka plastikowa czerwona, jakiegoś rodzaju 'servo' jak pamiętam..
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Klein Pulse 1998r.

#8
No pewnie tak, ale jak wkręciłem miski tak, żeby gwintu starczyło na nakrętki, to oś była zbyt krótka, od strony korby np gdy ją osadziłem na misce jest ok, ale po drugiej stronie wystaje zbyt mało, tak to u mnie wygląda, coś mogłem schrzanić? No w sumie jak za krótka to za krótka..
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.