Rozmiar koła:)

#1
Panowie i Panie mieliście kiedyś podobną sytuację :)
Obrazek

Kupiłem za grosze kiedyś takiego BMXa . Był bez tylnego koła, ale była tylna opona do kompletu z przednią. Rozmiar 20x 1 3/8
Kupiłem na allegro koło 20" i co się okazało ? Jest za małe . Vbraki ledwie sięgają . Jak założyłem koło 20 cali na przód klocki z hamulca szczękowego są na wysokości opony :) Jak założyłem koło z oponą 20 " na tył widać , że przednie jest większe WTF?

Re: Rozmiar koła:)

#5
Panowie napiszę jaśniej :)
Kupiłem rowerek bez tylnego koła. Przednie było z oponą 20" 1x 3/8 (taką samą oponę dostałem na tył)
Kupiłem zwykłe koło 20" i opona jest za duża . Zakładałem 2 różne opony 20" 1x1.75 i 1x 2.25 wszystko gra.

Chyba sprawa jasna
opis oponki schwalbe
Opona 20x1-3/8 SCHWALBE HS110 SBC reflex
UWAGA! Nie jest to typowy rozmiar 20 cali (406mm). Opona ta jest nieco większa (średnica ETRTO 438mm) i będzie za duża do zwykłych kół 20 cali

Re: Rozmiar koła:)

#6
Naciąłeś się jak ja za gówniarza, miałem pólkolarkę z kołami niby 24 cala, kupiłem super grube opony 24 cali do Jubilata i szybko się zabrałem za zakładanie. No i dupa, niby 24 ale za małe, te wymiary 1x3/8 i 1.75 to zdradliwe bydlaki. Prawie się popłakałem jak nie weszły.
Lodzermensch

Re: Rozmiar koła:)

#11
Ten rower to największa porażka w moim rowerowym życiu :)

Felga z przodu poszła na tył , tymczasem kupiłem nowe przednie koło w rozmiarze 20x 1 3/8 (taki sam rozmiar jest na oponie którą mam) . I co ? Znowu obręcz jest za mała haha Także mam dwie takie sama opony w rozmiarze 20 1 3/8 do tego dwa koła w tym rozmiarze ( na felgach jest wytłoczony rozmiar) Jedno jest ok drugi za mała hahah