#31
Apropos hamowania...
Kupiłem na allegro jeden komplet kool stop
Drugi komplet dał mi znajomy co klocków do ceramiki już nie potrzebował.
SA to klocki z Avida, hamują o wiele lepiej niż shimano. zauważyłem że potrzebna jest mniejsza siła na klamkę.
Co do klocków z koola stopa to po pierwsze są dzielone, jakież było moje zaskoczenie jak mi się kawałki wysypały z pudełka :shock:
Zgrzyt na twarzy pojawia się wraz z próbą wsunięcia kawałka klocka do szufladki.... :evil:
Nie pasuje ani grubość ani szerokość :evil:
W ruch poszedł pilnik,papier ścierny,nóż do tapet a nawet szlifierka stołowa :evil:
Także wrażenia z hamowania odkładam na inny termin :D
Załączniki
IMG_20181217_194537836.jpg
IMG_20181217_194537836.jpg (11.2KiB)Przejrzano 7633 razy
IMG_20181217_194449617.jpg

#32
A te klocki Avida są dostępne w sklepach?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#34
Na ten temat nic nie wiem
Powiedział mi że są to świetne klocki do obręczy ceramicznych
Najlepsze jest to że jak robił porządek w garażu to je znalazł
Co się okazało później ??
były dwa prawe :mrgreen:
więc nic tylko nożykiem zrobiłem nacięcie do zawleczki i pasuje ;-)

#35
Dopisze odnośnie ceramiki , , ,dzisiaj śmigałem po lesie na sucho i w śniegu.
Zasadniczo było twardo i suchy śnieg, ale coś tam zwilżył obręcze i tak . . .klocki Baradine zwykłe i przód obręcz ceramic - na sucho hamuje perfect, skuteczność lepsza niż tarczówka, na mokro dłuższa droga hamowania i skuteczność gorsza, tylne koło zwykła felga i te same klocki, na sucho standardowo, na mokro skuteczniej niż na ceramiku, także, chyba pójdę w ceramikę na codzienne tyranie i krótkie treningi.
Hamowanie mi się podobało w ogólnej ocenie.
www.velotech.pl

Re: Cannonadle F400

#40
Zapodaj jeszcze żółte pedała od Ritcheya :mrgreen:
Kolejny raz napiszę że NIE ŻAŁUJĘ że ci ją puściłem 8-)
Trochę dziwnie wygląda ten krótki mostek bo one zawsze katalogowo miały jakieś długaśne kabany.

Re: Cannonadle F400

#42
Tam siedzą pedały Xt 747
jeszcze pozostało wyregulować hamulce do nowych obręczy ,bo poprzednie były szerokie Mavic 121 które są teraz w Marinie .
Teraz rower dostał oka,jeszcze siodełko będzie poprawione.
mostek udało się kupić o długości 80mm.

Re: Cannonadle F400

#46
Ładny ten twój cannon, ale korba jaka powinna się w nim bez żadnych wymówek znaleźć to coda tarantula. Czarna jak węgiel rzecz jasna 🙂

A co do mostka to ja do scalpela szukałem 3 lata ogólnie, a rok z tego tak intensywnie i skończyło się na tym, że ten sezon będę jeździł na mostku rozfrezowanym z 1,5 na 1,56. Szczęśliwie wysokość jest niemal identyczna i nie potrzeba żadnych podkładek (na oko ze zdjęć to ustaliłem i miałem rację).
Części na sprzedaż:
https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/1eZ3x/

Re: Cannonadle F400

#47
Ja teraz walczę z podkładkami pod mostek do Headshoka. Mam mostek Rooxa, który jest dużo niższy niż standardowy. Podkładki na standardowe 1,5 cala muszę spiłować wewnątrz. Wcale to nie jest takie łatwe i przyjemne - więc gratuluję, że się wstrzeliłeś.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Cannonadle F400

#51
Korba zostaje ,bo po przymiarce cody od Grześka stwierdziliśmy że Race Face lepiej pasuje. Do roweru dostałem w prezencie przerzutkę przednią shimano XTR M900
Miała ona zerwany gwint do śruby która trzyma linkę. Zrobiłem tulejkę z Mocowania manetki I-SPEC i osadziłem na kleju. Dałem też śrubę tytanową,wygląda zacnie.
W zasadzie mogę powiedzieć że projekt skończony ,pozostało jeszcze siodełko odnowić. Będą jeszcze pedały shimano 959.
Jak pogoda będzie lepsza porobię zdjecia.
Załączniki
IMG_20190218_102352960.jpg
IMG_20190218_110826375.jpg
IMG_20190218_111037462.jpg

Re: Cannonadle F400

#52
MASZ MÓJ GŁOS W KONKURSIE NA ROWER ROKU!
I to nie dla tego że rama ode mnie ale dla tego że sam chciał bym go złożyć w ten sposób gdyby mi zależało.
Celował bym w coś podobnego jak u ciebie.
Korba pasuje bo przecież piasty również są srebrne.
Ważyłeś ten rower na DOBREJ wadze ?
10,5 kg ?

Re: Cannonadle F400

#53
Nie ważyłem ale mam zamiar w końcu kupić tą wagę.
W ramach luzu aby dopełnić całości ,utoczyłem sobie z kawałka nierdzewki podkładkę pod mostek.
Teraz to wygląda o wiele lepiej i nie ma luzu między pokrętłem amora i mostkiem ;-)
Załączniki
IMG_20190212_121550898.jpg

Re: Cannonadle F400

#56
czajnikmtb pisze:
2019-02-24, 14:37
Rzesz w mordę faktycznie !! :idea:
Ciekawe czy zauważysz jeszcze jeden błąd w nazwie moich rowerów (już dawno to chciałem zmienić,nie umiem znaleźć edytora) :-P
Tamten to już dawno zauważyłem, Rancing:)

Zmienić oba na prawidłowe czy to tak ma być?
Lodzermensch
cron