Re: Serwis piasty EXT-TEC, Giant Boulder 550, 96'

#8
Klucz do wolnobiegów dziś przyszedł i przypasował idelanie, niestey pękł. Mam ochotę się poddać i dać koło do serwisu.
SoloTM pisze: Zawsze możesz uciąć kawałek twardego metalu np. z jakiegoś plaskownika, włożyć w imadlo, położyć na nim koło i kręcić kołem.
SoloTM nie bardzo mogę to sobie wyobrazić, masz może fotkę takiej operacji? Jak miałbym odkręcić wielowypust kawałkeim pręta?

Wolałbym nic nie wymieniać pomimo, że ten boulder to żadna rewelacja to jest w 100% oryginalny, opony mają włoski jeszcze... kupiłem go od pierwszego właściciela - rower stał w piwnicy przez całe swoje życie i trochę się jaram tą fabryczną specyfikacją. W ostateczności poddam się i oddam do serwisu.
Załączniki
52743158_254216915469658_7030032732432367616_n.jpg

Re: Serwis piasty EXT-TEC, Giant Boulder 550, 96'

#14
Generalnie spodziewaj się, że tam będzie trzeba użyć naprawdę sporej siły. Weź pod uwagę, że każdy nacisk na pedały dokręca bęben.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Serwis piasty EXT-TEC, Giant Boulder 550, 96'

#15
focker pisze:
2019-02-26, 12:39
Generalnie spodziewaj się, że tam będzie trzeba użyć naprawdę sporej siły. Weź pod uwagę, że każdy nacisk na pedały dokręca bęben.
No to kiepsko bo mam teraz tylko takie małe modelarskie imadełko.
Szerokość wpustów to 7mm, czy wystarczy płaskownik 4-5mm czy lepiej wziąć dwa kawałki płaskownika 3mm czyli w sumie 6mm (aby jak najbardziej zbliżyć się do 7mm)?
Obawiam się, że płaskownik 4-5mm będzie miał za dużo luzu.

Re: Serwis piasty EXT-TEC, Giant Boulder 550, 96'

#16
Jak najbardziej dopasowany. Czasem są potrzebne dwie osoby, jedna niemal siedzi na kole ( imadle ) dociskając, a druga kręci kołem. Może się okazać, że nie puści latwo. Kiedyś miałem taki przypadek, ( używając standardowego klucza do standardowego wolnobiegu, a więc takiego gdzie klucz cały wchodzi wolnobieg ) że kolega trzymał koło ( ledwo utrzymal ) a ja za pomocą przedłużki metrowej najmniej, zrobionej ze znaku drogowego niemal na niej zawisłem i nagle puściło, kolega trzymający koło poleciał do tyłu jak piłka ;)

Re: Serwis piasty EXT-TEC, Giant Boulder 550, 96'

#17
SoloTM pisze:
2019-02-26, 17:49
Jak najbardziej dopasowany. Czasem są potrzebne dwie osoby, jedna niemal siedzi na kole ( imadle ) dociskając, a druga kręci kołem. Może się okazać, że nie puści latwo. Kiedyś miałem taki przypadek, ( używając standardowego klucza do standardowego wolnobiegu, a więc takiego gdzie klucz cały wchodzi wolnobieg ) że kolega trzymał koło ( ledwo utrzymal ) a ja za pomocą przedłużki metrowej najmniej, zrobionej ze znaku drogowego niemal na niej zawisłem i nagle puściło, kolega trzymający koło poleciał do tyłu jak piłka ;)
Tak się to kończy jak się robi na trzeźwo. Płaskownik 25x6mm zakupiony, zabieram się za jego szlifowanie
cron