Elevated Chainstain by rajkru

#1
siema wszystkim...
Chce przedstawić mój projekt, pierwszy rower od którego zaczęła się moja zabawa w retro...Bazą projektu był jakiś bliżej nieznany NoName kupiony za grosze z lokalnego portalu z ogłoszeniami...Kupiłem bo widziałem już że są wariaci co składają stare rowery to sobie pomyślałem że jako że sam normalny do końca nie jestem to i ja coś zmontuje...
Obrazek
Obrazek

Rower dramat jak widać, bazowy model taki hipermarket ale oryginalny niezbyt zniszczony...No i zacząłem pierwsze tuningi ;) Idea była prosta, wyczyścić, wymienić pordzewiałe komponenty, zachować w oryginale...ale jak to mówią "things went wrong" i nieco udoskonaliłem mój projekt co w rezultacie powstało takie coś :D
Obrazek
Obrazek

Ten absurdalny misz-masz stał tak przez około rok aż znów ugryzłem temat Retro i zaczęły wpadać akcesoria...powoli powoli i wyszło coś takiego...

Obrazek
Obrazek
Obrazek


I na tym etapie już byłem zadowolony, wszelkie komponenty były w stanie idealnym, w miarę przyzwoitej klasy i co najważniejsze projekt był spójny bo zachowałem "równowagę wiekową" dla wszystkich części...

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#3
samą sprężynę o ile się orientuje, przynajmniej ten model...jeździć nie jeździłem więc nie wiem jak pracuje ale jak pouginałem na sucho to jakiś rewelacji się nie spodziewam...ale jedno trzeba przyznać, są naprawdę lekkie, mój ważył 1436g przed docięciem rury...Ja osobiście nie miałem pojęcia że coś takiego istniało a kupiłem dlatego że był NOS...

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#8
dzieki panowie...zajęło mi jakiś czas żeby dojść do tej wersji aczkolwiek i tak prawdopodobnie zmienię mostek, ten ma za duży wznios i kolor nie zgrał się z rączkami i noskami...do założenia mam Hite Rite'a a i nie wykluczam zmiany widelca w przyszłości...stary Answer Manitou nie daje mi spać po nocach :D

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#11
skolioza pisze:
2019-02-02, 20:34
Hehe, dla mnie zmiana ramy to już budowa innego roweru a nie przebudowa starego ;-)
Rower bardzo fajny, również moje klimaty, ale Alpinestars tym bardziej krzyczy o oryginalny sztywny prosty widelec ;-)
zgadzam się ze zdaniem o przebudowie ale w tym konkretnym przypadku bardziej chodziło o koncepcję ECS niż o markę...a widelec będzie amortyzowany bo sztywnego i tak nie mam...poza tym za czasów małolata w latach '90 miałem tylko sztywne widelce więc teraz sobie te braki rekompensuje :P

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#24
focker pisze:
2019-05-17, 09:52
Bardzo się cieszę, że w ostatnim czasie pojawiło się tyle pięknych rowerów na forum. Kolejna ślicznotka. Super.
będzie grubiej przy wyborze roweru roku ;) poza tym fajne projekty to motywacja dla wszystkich użytkowników i niekoniecznie mam na myśli wypasy na XTRach ale te fajnie przemyślane z włożonym w nie "sercem"