Re: Ojców z DB Axis 92"

#5
Gustlik pisze:
2019-01-31, 20:46
Trochę zboczyłem ze szlaku i wyjechałem właśnie obok tych huśtawek które wyglądają jak z czarnobyla:)
W tzw Czarnobylu (czyli w mieście Prypeć) tak pusty plac to byś znalazł tylko jakby był wybetonowany - przyroda przez ponad 30 lat upomniała się o swoje i każdą wolną przestrzeń zagarnęła.... Zobacz na foto, to jest plac zabaw w Prypeci ;-)
A pogoda super - jako że w mieście syf, warto było uciec i się nią cieszyć :-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
Załączniki
DSC08722.JPG
Prypec

Re: Ojców z DB Axis 92"

#6
tak po prostu sobie wyobrażałem te tereny czyli zardzewiałe opuszczone place zabaw czy blokowiska choć nie pomyslałem o drzewach czy krzakach:).
Ostatnio oglądałem dokument że fauna i flora lepiej dają sobie radę z promieniowaniem niż ingerencją człowieka ;(

Re: Ojców z DB Axis 92"

#7
Dokładnie, Strefa to obecnie największy w Europie obszar nietkniętej ludzką ręką przyrody - radzi sobie tam doskonale, do Strefy powróciły i w niej żyją gatunki zwierząt które były uważane za trwale nieobecne na terenie UA, np wilki
Są z resztą zakusy aby z tego względu cały ten obszar objąć ochroną rezerwatową :-)
Natomiast taki jeszcze obrazek w kwestii zagarniania przez przyrodę - główny deptak Prypeci prowadzący nad rzekę, dwujezdniowa droga ze skwerem po środku, trawnikami przed budynkami etc, generalnie w przeszłości mocno przestrzenne miejsce, to obecnie niezbyt szeroka leśna dróżka A pamiętać trzeba, że zimą, kiedy nie ma liści i tak widać znacznie więcej, latem to jest niemal dróżka przez gąszcz ;-)
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA