Koronka 1x

#1
Z racji tego iż 9 biegów to też retro się plasowało, wiem że jest tego sporo na rynku i wielu producentów stara się wpisywać że działają na 8,9,10, 11 , ale wolałbym pewniaka do napędu 9 ( lepiej nawet 8 ) biegów czyli 1x9.
Czego oczekuję od Was? może macie sprawdzone na 100 % informacje jaką można zamówić , wielkość nie ma znaczenia, 30 czy 34 objadę spokojnie nasze tereny.
www.velotech.pl

#2
Powiem tak
Mam dwa blaty do shimano deore xt M8000 czyli 32 i 34 zęby. jedna LX druga XT w zasadzie między nimi nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o budowę i kształt zębów.
Ale podczas testów chciałem sprawdzić system narrow wide który oferuje shimano, podczas jednego testowego zjazdu łańcuch spadł.
Potem kupiłem dwa blaty o rozmiarach 34 i 36 marki EKFAN.
Problem zniknął,kulka razy zjechałem ze schodów i łańcuch nie spadł
Widać gołym okiem że te zębatki mają dużo bardziej precyzyjnie wycięte zęby narrow wide.
Odradzam kupno koronek owalnych, już to przeszedłem (zębatka HCC) łańcuch spada nawet jak rower jest na wieszaku.
Jutro zrobię zdjęcia i pokażę jak różnica jest między blatami shimano i innych producentów

#5
Pany :idea: Piotr pyta o dzialanie 1x z przerzutka 8/9 biegow :idea: a tam oprocz koronki narrow wide pojawi sie problem braku sprzegla w RD :idea:
po mojemu bedzie spadac :-(
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#7
Mam 1x9, z przodu narrow, tył przerzutka sram x7 z krótkim wózkiem. Zjeżdżane było ze schodów, ani razu łańcuch nie spadł. A może schodów było za mało... ;-)

#8
marcin74 pisze:Pany Piotr pyta o dzialanie 1x z przerzutka 8/9 biegow a tam oprocz koronki narrow wide pojawi sie problem braku sprzegla w RD
po mojemu bedzie spadac
Ujeżdżam teraz taki dziwny twór - NOWA, zebatka singlowa z lat 90 (firmy AC pod wąski łąńcuch, ale taki 7-8 speed) z przerzutką srama ze sprzęgłem i łańcuch spada bardzo często przy szybkich zmianach biegów (napęd 10speed).
Natomiast kumpel z teamu, mega koń, jeździ w przełajach z NW owalną Absolute Black i Ultegrą bez sprzęgła i spada to bardzo, bardzo rzadko.

Czyli wniosek jakby więcej dawała NW niż sprzęgło.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#9
dobra ale napęd musi być 8 , max 9 z tyłu i standardowa przrzutka.
Co do intensywności, to sztywny całkowicie rower i tyranie dzień w dzień w terenie i nie oszczędzam, korzenie najczęściej, krótkie sztywne podjazdy techniczne

Zastanawiam się nad tym .. .więc albo zostanę przy 3x8-9 albo 2x9-0 albo i z 1x da sie coś zrobić .
Spadanie łańcucha nie wchodzi w gre jeśli spada nawet sporadycznie to nie chce sobie jaj rozwalić o mostek.
www.velotech.pl

#10
To ja dorzuce moje 3 grosze:
Mz większość zębatek nawet pod 11s gra dobrze z łańcuchem 9s.
2 lata prześmigałem z napędem 1x9 ,zębatka nw race face -nie pamiętam ,żeby spadła.
W tym roku jakieś motsuvy ekfany czy inne gie .. miękkie to to ,ale nic nie spada. Obecnie mam 1x10,
żadna z moich przerzutek nie ma sprzęgła. Ale mówię tu o rowerkach miejsko/przełajowych, co nie znaczy ,że ich solidnie nie wytelepie. Jak dla mnie system się sprawdza ,nawet bez sprzęgła i napinacza ,ale każdy jeździ inaczej..
Jak chcesz mieć pewność ,to daj mini czejngajd z przodu. W końcu jaja cenniejsze

#12
Piotr pisze:Goście co śmigają na Sramie mówią ze jest ok, ale nie chodzi o to aby wydać kupę szmalu nie w tej idei co potrzeba .
Zainwestuj w SLX :idea: bedziesz Pan zadowolony :)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#13
Zrobiłem zdjęcie zębatek z shimano XT i motsuv
Widać kształt zębów.
Te chinole wcale nie są takie złe,w rowerze miejskim mam założoną Ekfan 36 z łańcuch i kaseta pod 8 biegów a tyłu przerzutka alivio.
Śmigam na tym po mieście od pół roku nic nie spada mimo że przerzutka nie ma sprzęgła
Rower używam cały rok i nie oszczędzam. Mam to przetestowane i sprawdza się wyśmienicie.
Mam też 1x9/1x10/1x11 wszystko z zębatkami made in china. Działa
Załączniki
IMG_20181205_201227365.jpg
zębatka made in china :)
IMG_20181205_201208352.jpg
zębatka shimano xt
IMG_20181205_201253534.jpg
porównanie zębów
IMG_20181205_201332660.jpg
napęd do tyrania po mieście

#15
Generalnie ze sprzęgłęm czy nie -jeśli nie jesteś rzeźnikiem ,a umówmy się Pioterze ,że nim nie jesteś ,to blaciki nw dają radę.. nawet bez sprzęgła
Problemem jest jakość materiałów ,a nie sam kształt -bo ząbki nw czajna dają radę -są dość długie i łańcuch naprawdę się klinuje .. ALE ... nie ujechałem nawet 1tyś kameów .. na łańcuchu w okolicach 0.6 // jak założyłem nowy .. to okazało się ,że ekfan czy jak mu tam -już się obsrał .. i musiałem go założyć na lewą stronę ..po zniamnie wszystko gra.
Spróbuj od taniej zębatki ,o wory się nie bój -śmigaj testowo w pieluchach od starej :mrgreen: Jak się sprawdzi, to dołączysz do elytarnego grona 1 na x :-P
Czekam na opis wrażeń
Pozdro!

#16
W temacie chodziło także o to czy któryś blat pociągnie napęd 8 i 9 .
Bo koronki od 10 i 11 są węższe bo i łańcuchy są węższe, i jak dam szerszy to może się nie klinować w zębatce prawidłowo.

Elitarny klub? ja się tym nie jaram jak dziewczynka z zapałkami, ma to służyć treningowo, tygodniowe przebiegi w terenie, sporo podjazdów to do 200 km, kaseta max 32.

Szukam też koronki 1x do przodu ale o wielkości 46-50 do szosy, ilość biegów 8-9
www.velotech.pl

#17
NO przecież se jaja robię .. sam mam 1kowy napęd na codzień jako wół roboczy od lat .. jedyna różnica ,że teraz używając N/W nie musze używać przerzutki przedniej/napinacza żeby mi nie spadało..
Obstawiam ,że jak działa łąńcuch 9,10 i 11 to 8s też pociągnie .

Jak taki wielki blat potrzebujesz to sprawdź banless .. ma takie wynalazki pod 110 ..

#18
Rolka wewnętrzna łańcucha w 8 sp. jest szersza. W 9-10-11 sp jest taka sama. ( pomimo, że łańcuch coraz węższy ) Nie wiem czy to zrobi różnicę, ale głośno myślę.

#22
SoloTM pisze:Rolka wewnętrzna łańcucha w 8 sp. jest szersza. W 9-10-11 sp jest taka sama. ( pomimo, że łańcuch coraz węższy ) Nie wiem czy to zrobi różnicę, ale głośno myślę.
No właśnie szerokość nie jest taka sama
www.velotech.pl

#23
Piotr na 8 speed mozesz załadować łańcuch 9 speed, z koronkami kasety zagra a na tarczy też się dobrze zazębi.

mekp - NW są pod 110 spokojnie bo to szosowy kompakt wyskorzystywany w przełajach 1x11. Z 94 gorzej. To co można spotkać na necie z opisem 94 to często taki dziwny rozstaw na 4 sruby a nie na 5. Poza tym najtańsze są na 4 śruby 104 (na ebayu nówki chińskie kolorowe od jakichś 30zł z wysyłką) 110 już ze 2x droższe.
Będę brał NW do przełajówki niebawem 110właśnie i najtańsze co obczaiłem to to:
https://www.ebay.com/itm/J-L-Narrow-Wid ... 0803627565
https://www.facebook.com/evobikesycow

#24
Piotr pisze:
SoloTM pisze:Rolka wewnętrzna łańcucha w 8 sp. jest szersza. W 9-10-11 sp jest taka sama. ( pomimo, że łańcuch coraz węższy ) Nie wiem czy to zrobi różnicę, ale głośno myślę.
No właśnie szerokość nie jest taka sama
Różnice, jeśli są to praktycznie niezauważalne. Jak wyżej chcesz 8 speed to daj łańcuch od 9 sp a kasetę 8 sp.